Skocz do zawartości

msi z170a tomahawk i i5-6600K


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Pawel7,

Recommended Posts

Witam, posiadam MOBO msi z170a tomahawk i procka i5-6600k. Myślałem czy idzie dać mocniejszy procek do tej płyty czy z racji już dobrych kilku lat warto by wymienić obie te rzeczy? Próbowałem sam czegoś poszukać ale jest tyle nowych rzeczy od czasu kiedy składałem komputer że nie mam zielonego pojęcia czy idzie wymienić sam procek. MOBO kiedyś może i była dobra ale teraz to na pewno jest coś lepszego. Jeśli ktoś może mi doradzić w jakich cenach musiałbym szukać tych rzeczy byłbym wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Podstawowe pytania:
-Czemu chcesz wymienić zestaw ? Jakie ma mieć główne zastosowanie ?
-Budżet jaki możesz maksymalnie wydać. 
-Jaka karta grafiki i monitor ?


Upgrade na wyższy model nie ma sensu - aktualne ceny procesorów używanych na Twoją podstawkę są dosyć wysokie. 
 

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Krzyzak napisał:

Czemu chcesz wymienić zestaw ? Jakie ma mieć główne zastosowanie ?

Ponieważ w innym temacie powiedziano mi że przez mój procesor nie poradzi sobie z inernetem 1000mb/s

 

10 godzin temu, Krzyzak napisał:

-Budżet jaki możesz maksymalnie wydać.

Ok 2tys do 2,5tys

 

10 godzin temu, Krzyzak napisał:

Jaka karta grafiki i monitor ?

Karta GeForce GTX 1070 a monitor niestety Samsung S24D33HD

Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, Creskory napisał:

Ponieważ w innym temacie powiedziano mi że przez mój procesor nie poradzi sobie z inernetem 1000mb/s

 

Wygląda na to że nabijali się, też mam łącze 1-gigabitowe bezpośrednio po światłowodzie

i na starszym laptopie z 2-rdzeniowym CPU cały transfer wyciąga

 

zrób test łącza bez pomocy przeglądarki, np. ściągnij program speedtest i sprawdź wynik:

https://install.speedtest.net/app/windows/latest/speedtestbyookla_x64.msi

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, mutissj napisał:

na starszym laptopie z 2-rdzeniowym CPU cały transfer wyciąga

To jedno. Drugie to pytanie czy nawet jakby wyciągało 800-900 to i tak Ci większej różnicy raczej nie zrobi. Większość serwerów i tak pewnie nie pozwoli Ci wykorzystać maksimum - ale tutaj to SZCZelam u mnie mogę mieć max 130 i to po LTE. 

Pieniądze jak masz "wolne" odkładaj i czekaj aż ceny podzespołów się unormują. Zmienisz sobie wtedy całą platformę. Teraz możesz zmienić zmienić monitor i korzystanie z komputera stanie się przyjemniejsze. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.12.2020 o 12:32, Krzyzak napisał:

To jedno. Drugie to pytanie czy nawet jakby wyciągało 800-900 to i tak Ci większej różnicy raczej nie zrobi. Większość serwerów i tak pewnie nie pozwoli Ci wykorzystać maksimum - ale tutaj to SZCZelam u mnie mogę mieć max 130 i to po LTE. 

Pieniądze jak masz "wolne" odkładaj i czekaj aż ceny podzespołów się unormują. Zmienisz sobie wtedy całą platformę. Teraz możesz zmienić zmienić monitor i korzystanie z komputera stanie się przyjemniejsze. 

To wiem że bardzo sporadycznie wykorzystam pełną prędkość. A jeśli chciałbym do mojej płyty dokupić dysk ssd m.2 bo mam zwykly hdd to na co musiałbym zwrócić uwage przy kupnie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...