Skocz do zawartości

Płyta DP55WB i lepszy procesor


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jugopolis,

Recommended Posts

Witam forumowiczów, 

DP55WB z procesorem Intel Core i5 750 Socket 1156 LGA, Chciałem się dowiedzieć czy na tą płytę można włożyć jakiś lepszy procesor by odczuć różnicę ? Zaznaczam że komputer mi służy do składania filmów i cały czas widzę że procesor zaczyna nie wydalać. Na płycie mam 16 GB RAM  

 

Dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Mr.T... napisał:

można zakupić i7 860, cena nie jest zaporowa około 160 pln na alledrogo, ale czy to dużo poprawi ogólna wydajność ?   

4/4 vs 4/8 w "składaniu filmów" raczej będzie różnica. 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Mr.T... napisał:

można zakupić i7 860, cena nie jest zaporowa około 160 pln na alledrogo, ale czy to dużo poprawi ogólna wydajność ?   

 

Ten procesor jest wart 50-60 zł i za tyle można dostać odpowiednik xeona  . Co też proponuję koledze aby na takowy wymienił . Np mój x3440 wartość około 40-60 zł podkręcałem go do 4.2ghz , na co dzień używam maks 3.6 . Dodam jeszcze że 4.2 to nie był koniec , tylko moje chłodzenie już nie wyrabiało .

 

Przykładowe ogłoszenie https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-procesor-xeon-x3440-s-1156-CID99-IDH68qO.html#2c365d5846

 

 

Tu masz mój wynik z cinebencha na starszej płycie h55 

 

 

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W cinebenchu twój proc ma bez oc około 650 punktów , z oc niech będzie z 800 .  Mój xeon co prawda do testu był dosyć mocno wykręcony , ale nawet na delikatnym oc wyjdzie z 1200 pkt . Różnica około 50 % względem i5 i chyba można powiedzieć , że o tyle skróci Ci się czas renderowania  .

 

Dalej rewelacji nie będzie w stosunku do nowych procesorów , ale koszt to tylko 50 zł . 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...