Skocz do zawartości

Pomoc przy komputerze


Recommended Posts

Siemka jako że były święta chciałbym coś zmienić w mojej już prawie 5 lotniej maszynie pomożecie? 

Aktualnie prezentuje sie ona tak:

Pamieć RAM: 16GB

Karta graficzna: GRAFIKA GIGABYTE GEFORCE GTX1060 WINDFORCE OC 6GB

Procesor: intel core i5-7500

płyta główna: gigabyte b250m-d3h

Dysk: jakis hdd 1t

Chłodzenie standardowe od intela 

Co byście pozmieniali aby uzyskać lepsze wyniki w grach jeżeli chodzi o poprawe FPS Budżet 1500-2000 zł z góry dzięki. :) 

 

 

 
Link to post
Share on other sites

Jaka obudowa, jaki ram i ile kości, jaki zasilacz? Sprzedałbym to wszystko i kupił nowy PC jak w sklepach pojawią się grafiki w normalnych cenach. W tym pc nie ma co ulepszać. Jak masz ciśnienie zmień platformę na coś nowego z cpu 6/12 a kartę dokupisz jak będą w sklepach w normalnych cenach.

Link to post
Share on other sites

masz fajna płytę główna ale ceny używanych cpu z serii 6 i 7 powalają na kolana. wiec przy budżecie 2000 można już cos poczarować

Intel Core i3-10100F około 400 pln 

Płyta główna Gigabyte Z490M około 590 pln 

Pamięć GoodRam IRDM, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL17  około 350 pln

Dysk SSD PNY Technologies CS3030 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe około 309 plm

Zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W (SPC140) około 308 pln  

 

Link to post
Share on other sites

W 2020 a właściwie już prawie 2021 wymiana cpu 4/4 na 4/8 i to w dodatku zmieniając całą platformę nie ma zbytniego sensu, szczególnie że 10400f (6/12) kosztuje poniżej 700pln.

@Mr.T...

Zanim polecisz zasilacz może poczekaj aż autor napisze co ma teraz?

Link to post
Share on other sites

Nie rób tu spamu kolego!

Jak ma zasilacz to może nie musi go kupować i będzie na i5 poczekaj Panie mądraliński, aż autor odpisze. 

Po drugie można kupić i5, płytę na b460 i zwykły ram, gdzie autor napisał, że interesuje go oc ramu?

Nie bądź w gorącej wodzie kąpany!

A merytorycznie to polecanie komuś kupna chińskiego zasilacza od SPC jak za podobną kwotę można mieć np.: Corsair TX550M to objaw totalnej niekompetencji !!! Idąc dalej nie wiesz nawet jakie gpu autor chce w przyszłości kopić? Może 550w to będzie dla niego za mało?

Link to post
Share on other sites

ja realnie podchodzę do tematu i z budżetu 2k nie zaokrąglam do 3k ,skoro dla ciebie zasilacz na 5 letniej gwarancji jest nie warty uwagi to poproszę o przedstawienie całego zestawu , chyba logiczne jest ze dokładając 60pln można z oferowanych wybrać produkt jak w tym przypadku na 7 letniej gwarancji, ale ponawiam pytanie czy te 60 pln dołożysz mu się do budżetu ? 

Link to post
Share on other sites

Powtórzę bo nie zrozumiałeś lub celowo zaśmiecasz wątek - poczekaj aż autor odpisze co ma teraz - jaki ma zasilacz, jaki ram i w ilu kościach? Potem będziemy dyskutowali co ma kupić i za ile. Wg mnie kupowanie płyty droższej od procesora i nowego ramu skoro ma 16gb nie wiedząc co ma nie jest zbyt mądre. Moim zdaniem zyska więcej mając cpu 6/12 z ramem 2666 niż 4/8 z ramem 3600. 

Autor olał chyba temat więc uzbrój się w cierpliwość, jak odpisze co i jak to podyskutujemy. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 25.12.2020 o 08:42, Mr.T... napisał:

Zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W (SPC140) około 308 pln  

13 godzin temu, Mr.T... napisał:

skoro dla ciebie zasilacz na 5 letniej gwarancji jest nie warty uwagi to poproszę o przedstawienie całego zestawu

5 lat gwarancji na SPC? co to mu daje?

Masz jakiekolwiek rozeznanie w zasilaczach czy polecasz bo widziałeś że na jakimś forum ktoś tam to poleca na potęgę?

SPC nie produkuje niczego, importuje wszystko pod własnym logo.

Zasilacze SPC to szajs wcale nie mniejszy jak ich AIO.

 

To są produkty przeznaczone dla specyficznej grupy odbiorców, jeśli wiesz co mam na myśli. 

SPC to półśrodek, ktoś to kupuje bo zobaczy 80+ Gold i 5 lat gwarancji. No faktycznie, super jednostka, zważywszy, że tego nikt nie testował poza polskimi yotuberami i opłaconym recenzentem.

Dlaczego nie warto tego brać? bo to nie trzyma jakości,a powtarzalność tych jednostek jest wątpliwa.

 

Tematów z udziałem Vero i Supremo jest na forach coraz więcej.

Elementum? no to już jest syf totalny.

 

Od czasów Vero M1 i testów tego tworu SAMA z jonnyGURU wiele się nie zmieniło.

 

Te jednostki przeszły już wiele kombinacji, począwszy po zmiany w kondensatorach na większej pojemności po obniżanie mocy w celu poprawy regulacji i sprawności.

 

Za 309zł są lepsze, sprawdzone zasilacze, oparte na lepszych platformach.

Obecnie za 309zł w promo można kupić Seasonic Core GC 650W, w podobnej kwocie Core GC 500, CX550M czy nawet BQ Pure Power 11 500W.

 

obecnie PSU za 300zł nie wyczerpuje tematu opłacalności bo za 400zł są znacznie lepsze jednostki jak Core Reactor 650W, GX 550W, ten drugi obecnie w promo za 350zł.

 

 

 

Pakowanie pod i3 10100F Z490 przy obecnym GPU nie ma kompletnie sensu.

Jak wymieni GPU na dużo mocniejsze CPU 4/8 okaże się wąskim gardłem, a profity z szybszej pamięci tego nie zmienią.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zważywszy, że producenci po cichu podmieniają komponenty to wcale bym się nie zdziwił, że takie SPC też nie mogło tak zrobić bo coraz więcej problemów z tymi jednostkami po forach.

 

Nawet w RM 2019 siedzą już gorsze kondensatory Elite/Su’soon zamiast Nipponów, jak i inny wentyl, głośniejszy i z gorszą mapą RPM.

45 minut temu, zbiku90 napisał:

Był już tu na forum taki co się kłócił że spc mają w środku "prawie" to samo co seasonici :D

Co tam siedzi to sam sprzedawca nie wie, Supremo poza FM2 miał Teapo, teraz na stornie podają że japońskie kondensatory :lol:.

Link to post
Share on other sites

uderz w stół a norzyce się otworzą... ,  czy ja gdzieś napisałem ze to najlepszy wybór na świecie ? zamontowałem już kila takich zasilacz jak dotąd nikt nie zgłaszał ze są jakieś problemy. 

rozumiem ze skoro polecasz  jakiegoś producenta i konkretny model, to sam osobiście taki zasilacz rozebrałeś na części pierwsze i zrobiłeś analizę każdej pojedyncza cześć

kto oraz gdzie ja wyprodukował ? bo jak nie, to możemy sobie gdybać co jest napisane na naklejce , po za tym co to za porównanie ze zasilacz za 400 pln  będzie lepszym wyborem niż taki za 300, prowadzać rozmowę w ten sposób mogę tylko roześmiać się komuś w twarz  ...     

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Mr.T... napisał:

czy ja gdzieś napisałem ze to najlepszy wybór na świecie ?

Polecasz chłam w cenie lepszych jednostek, to wystarczy.

 

14 minut temu, Mr.T... napisał:

rozumiem ze skoro polecasz  jakiegoś producenta i konkretny model, to sam osobiście taki zasilacz rozebrałeś na części pierwsze i zrobiłeś analizę każdej pojedyncza cześć

No tak, bo przecież trzeba rozbierać zasilacze żeby wiedzieć co jest w środku, w sieci pełno testów/recenzji z prawdziwego zdarzenia na aparaturze o której 99% osób może sobie pomarzyć. 

 

12 minut temu, Mr.T... napisał:

bo jak nie, to możemy sobie gdybać co jest napisane na naklejce

Ty na pewno z takim pojęciem w jakimkolwiek poruszanym tutaj temacie, ale i z tym masz ewidentnie problem.

 

13 minut temu, Mr.T... napisał:

co to za porównanie ze zasilacz za 400 pln  będzie lepszym wyborem niż taki za 300,

Czytać tez nie potracisz

1 godzinę temu, 3ndurek napisał:

Za 309zł są lepsze, sprawdzone zasilacze, oparte na lepszych platformach.

Obecnie za 309zł w promo można kupić Seasonic Core GC 650W, w podobnej kwocie Core GC 500, CX550M czy nawet BQ Pure Power 11 500W.

 

Link to post
Share on other sites

a może by tak zapytać się "SPR790" czy posiada dodatkowe środki na zakup np zasilacza z wyższej półki cenowej ? 

posiadając określony określonym budżet, to kto miał by wyłożyć te dodatkowe fundusze np o 80pln na lepszy zasilacz ? , czy pan moderator ze swoich mu dołoży ?  

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Mr.T... napisał:

a może by tak zapytać się "SPR790" czy posiada dodatkowe środki na zakup np zasilacza z wyższej półki cenowej ? 

 

W dniu 25.12.2020 o 08:42, Mr.T... napisał:

masz fajna płytę główna ale ceny używanych cpu z serii 6 i 7 powalają na kolana. wiec przy budżecie 2000 można już cos poczarować

Intel Core i3-10100F około 400 pln 

Płyta główna Gigabyte Z490M około 590 pln 

Pamięć GoodRam IRDM, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL17  około 350 pln

Dysk SSD PNY Technologies CS3030 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe około 309 plm

Zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W (SPC140) około 308 pln  

 

Wyskoczyłeś z kijowym konfigiem, jeszcze gorszym PSU, daruj sobie bo siejesz ferment w kolejnym temacie.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Mr.T... napisał:

a może by tak zapytać się "SPR790" czy posiada dodatkowe środki na zakup np zasilacza z wyższej półki cenowej ? 

A może na początek zapytaj "SPR790" jaki ma zasilacz a nie polecać mu SPC nie wiedząc co ma?

A może na początek zapytaj "SPR790" jaki ma RAM i w ilu kościach a nie polecać mu kości których może w ogóle nie potrzebuje?

A może na początek zapytaj "SPR790" czy chce podkręcać ram na Z490?

 

@Mr.T...

Brniesz chłopie w ślepy zaułek, zafiksowałeś się na i3, z490 i zasilaczu od SPC i nie dopuszczasz do siebie innej opcji.

Nawet nie wiesz jakie gpu autor chce w przyszłości kupić. Dopóki autor nic nie odpisze i nie odpowie na pytanie jaki ma zasilacz, jaki ram, jaką obudowę nie dowiemy się czy potrzebuje nowy zasilacz i nowy ram i nie ustalimy jaki cpu i mobo może sobie kupić - rozumiesz to ?! Czy po raz piąty zapytasz mnie lub kogoś czy mu dołożymy?

Jak jego zasilacz i ram będą ok to za 2tys może sobie kupić nawet i7 10700f (8/16) i przyzwoite b460 które pozamiata twoje i3, 490 i  ram 3600. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, Mr.T... napisał:

ja realnie podchodzę do tematu

9 godzin temu, Mr.T... napisał:

prowadzać rozmowę w ten sposób mogę tylko roześmiać się komuś w twarz

9 godzin temu, Mr.T... napisał:

uderz w stół a norzyce się otworzą...

 

Co tu dużo pisać, ubawiłem się czytając to teraz :D.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...