Skocz do zawartości

Sharkoon Purewriter, Sharkoon SGK1, SPC Gear GK 540?


Recommended Posts

Cześć.

 

Chciałbym w końcu wymienić moją wysłużoną klawiaturę na coś nowego.

Budżet w jakim chciałbym się zmieścić to 350 zł.

 

Przeznaczenie klawiatury to tak w 70% pisanie, 30% pozostałe czynności.

Układ klawiatury US, koniecznie pełnowymiarowa, nie musi mieć jakiegoś wymyślnego wyglądu.

 

Co powiecie o klawiaturach wymienionych w temacie czyli:

- Sharkoon SGK1

- Sharkoon Purewriter Low Profile

- SPC Gear GK540

 

Na pewno zależy mi na jak najlepszym wykonaniu w podanej kwocie.Zastanawiam się też nad przełącznikami - niebieskie czy brązowe.

Nie mam niestety jak tego porównać w mojej okolicy. Jedyną klawiaturę jakiej dotykałem był Razer Ornata - membrana z całkiem przyjemnym dźwiękiem kliku choć wiadomo

że w domu będzie to brzmiało inaczej jak na sklepie.

 

Z góry dzięki za pomoc w wyborze.

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Uzywam Havit HV-KB395L czyli blizniaczy model do Sharkoon Purewriter Low Profile. Jest to jedna klawiatura mechaniczna, ktora jak narazie podpasowala mi po latach uzywania roznych klawiatur membranowych Low profile. Jezeli szukasz czegos lp to w zasadzie nie ma wielkiego wyboru w tej cenie. Moja ma przelaczniki niebieskie.

Edytowane przez michaelred
Link to post
Share on other sites

Nie jestem specjalistą w temacie klawiatur, ale ostatnio szukałem czegoś dla siebie w podobnym budżecie. Wybór padł na GK540  z brązowymi przełącznikami. W porównaniu do tańszych modeli na outemu brown ta klawiatura jest bardziej cicha. Pisze się szybko i przyjemnie. Subiektywnie oceniając jest solidniejsza niż np. Krux. Skok jest dla mnie przyjemny (ale to kwestia preferencji). Moim zdaniem chyba warto wybrać brązowe bo są najbardziej uniwersalne. Ja też głównie piszę i tylko sporadycznie w coś zagram ale jestem z w/w SPC bardzo zadowolony. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.12.2020 o 14:50, michaelred napisał:

Używam Havit HV-KB395L

 

Całkiem fajnie wygląda ta klawiatura. Przyznam, że nie myślałem o zakupie klawiatury z Chin.

Niestety nie widzę aby gdzieś ten model był jeszcze dostępny. Może znacie jakieś inne chińskie wynalazki na przełącznikach Kailh Blue godne polecenia?

Jak na niebieski przełącznik całkiem przyjemnie brzmią :)

 

Co do wysokości klawiszy w klawiaturze - miałem okazję poklikać u brata w klawiaturę z wysokimi klawiszami i było to niewygodne.

Na 100% po jakimś czasie nauczyłbym się z takiej klawiatury korzystać ale jeśli będzie możliwość to wybiorę klawiaturę z niskimi klawiszami także wcześniej

wspomnianego SPC GK540 nie odrzucam :)

 

Ewentualnie jeśli znacie jakąś wytrzymałą klawiaturę nożycową to też ją rozważę.

 

Edytowane przez Dean_14
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...