Skocz do zawartości

Instalacja W10 64 na nowym kompie


Recommended Posts

Zobacz też czy odpowiednio sformatowales pendrive, w biosie ustaw żeby pierwszy bootowal pendrive. Ewentualnie sprawdź w innym gnieździe USB np z tyłu. Wyłącz secure boot w biosie, ewentualnie zresetuj bios przed instalacją

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Nie mogę wyłączyć secure boot- nie mam takiej opcji albo nie wiem gdzie to jest.
A co to znaczy zresetuj bios?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Secure boot- wyłączony
Inny port usb (z tyłu obudowy) przetestowany.
Zmieniłem pendrive

Ciągle to samo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A jak mam sformatować pendriva pod uefi boot?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

1. sprawdź jakąś dystrybucją LIVE czy w ogóle system się uruchamia do jakiegokolwiek pulpitu 2 ściągnij najnowsze iso z WIN i utwórz np za pomocą RUFUS  https://rufus.ie/    botowalnego penika z instalką wybierz GPT przy tworzeniu. Jesteś pewien że nie masz jakiegoś błędu sprzętowego ramy/procesor/dyski.

Link to post
Share on other sites

Ale gdyby było z RAMem coś nie tak to chyba płyta pokazałaby błąd RAMu? Czy źle myślę. Wszystko jest nowe i ram i płyta. RAM jeszcze raz wyjamę i włożę ale chyba jest ok bo ledy na nim cały czas migają kolorami - tak jak powinno być. Zrobiłem pendrive zgodnie z zaleceniami microsofta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Masz włożone kości w dobre sloty (sprawdź w instrukcji płyty przeważnie 2-4 od strony CPU), płyta może błędów nie pokazywać, ale już właśnie Windows się nie będzie chciał zainstalować, możesz też spróbować zainstalować tylko z 1 włożoną kością.

Wejdź do biosu w sumie i zobacz z jaką prędkością ram działa.

 

Link to post
Share on other sites

Płyta główna nie będzie pokazywać zadnych błedów ,a to że ram się "świeci" to nic nie znaczy .

Instalator windowsa to najlepszy tester sprzętu  jak ci się wiesza instalator już na pierwszym logo to nie ma bata ze coś jest uwalone .

Dla tego proponuję albo zrobić  botpena z memtes86 i zrobić pełne 5-6 cykli  testu  ,albo  uruchamiaj instalator z jedną kością w jednym slocie  aż do skutku .Ja się nie uruchomi na slocie 1 to przekładaj kość do slotu 2  i tak dalej .

 

To że sprzęt nowy nie znaczy ze jest sprawny  ja swoje Aegisy wymieniałem 2 razy  bo kości wypały błędami dopiero 3 zestaw   był sprawny a wszystko nówki ze sklepu .

Składałem kumplowi  kompa jakiś czas temu i też  kości  były uwalone

 

P.S.   Podaj jeszcze specyfikacje tego PC 

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem, pamięci są na liście kompatybilności. Obsadziłem je w sloty nr2 i 4 zgodnie z instrukcją do płyty.

Nurtuje mnie błąd Ad- issue ready to boot event for os boat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zrobiłem bootującego prndriva rufusem - efekt ten sam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pobrałem rufusa . Efekt jest ten sam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

czy dysk systemowy jest pod M.2 czy SATA ? to jest dosyć istotne podczas wybierania opcji do przygotowania instalacji jak i opcji w biosie , przestaw kontroler SATA na AHCI (po mimo ze dysk jest pod M.2) , pendrajwa koniecznie sformatuj na FAT32 nie NTFS , system partycjonowania GPT. 

myślę ze problemem jest tutaj odpowiednie ustawienie opcji w biosie (zdalnie nie pomogę), oraz sprawdzenie czy instalując pena w inne gniazdo USB instalator nie ruszy.

  

Link to post
Share on other sites

To jest nowo złożony komputer i nigdy nie miał OSa. Jest tylko jeden dysk M2. Pendrive uefi formatowałem fat32 różnymi narzędziami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie mogę zmienić w biosie nic co dotyczy SATA . Opis jest N/A.
Porty usb też już zmieniałem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Znalazłem SATA jest włączone na AHCI


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

zdalnie jest ciężko pomoc, jak nie siedzi się przed pacjentem, chętnie bym pomógł bo lubię wyzwania ze cos nie działa, a tobie pewnie trochę szkoda ze nowy komp, a nie można pocisnąć przez święta :( , ja jestem z grodu Kopernika to daleko miał bym do ciebie ?

a spróbuj wymontować dysk pod M.2 i zobacz czy instalator ruszy ? a jeśli tak to obsadź dysk w inne kolejne gniazdo M.2 i ponownie  uruchom instalator.     

Link to post
Share on other sites

Dzięki, jestem z wawy. Wymontuję dysk i zobaczymy czy to coś da.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dysk wyjęty a efekt ten sam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Uff , poszło. Update BIOSu do najnowszej wersji pomógł. Dziękuję za pomoc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...