Skocz do zawartości

Ocena + wskazówki do nowego zestawu


Recommended Posts

Witam. Syn marnotrawny powrócił. Sprzedzałem rok temu komputer i przeszedłem na konsole ale jednak stara miłość nie rdzewieje i tęskno mi się zrobiło do pc i przed kupnem nowej generacji konsol stwierdziłem że to nie moja bajka i czas wrócić na stare śmieci. Oczywiście czekam na nowe karty ale postanowilem sobie już zaplanować co kupić i do teraz udało mi się skleić coś takiego : 

 

Obudowa: Fractal Design Meshify C  ( nie jestem pewny co do tej obudowy, może coś ciekawszego ?)

 

Płyta główna : MSI MAG Z490 TOMAHAWK Gaming Motherboard 

 

Zasilacz : Corsair RM750, RM Series, 80 Plus Gold Certified, 750 W Fully Modular ATX Power Supply 

 

Procesor: Intel Core i5-10600K

Chłodzenie: Noctua NH-D15 chromax.black, Dual-Tower CPU cooler (140mm, Black)/ Corsair Hydro 100i RGB Platinum, Hydro Series, 240 mm Radiator

 

Karta graficzna : RTX 3080 ( nie jestem tylko pewny jaki kupić, czy default czy jakiś "customowy")

 

Ram : Corsair Vengeance RGB PRO 32 GB (2 x 16 GB) DDR4 3000 MHz  ( zastanawiam się czy warto brać 32 gb czy lepiej zostać na 16? 3000mhz wystacza czy wiecej lepiej brać ?)

 

Dyski: Zastanawiałem się nad 2 ssd jeden 500 drugi 250 ( mniejszy na system) czy lepiej jeden 1tb ? Nigdy wcześniej nie zapełniałem tych terabajtowych dysków ale teraz gierki po 100 gb to różnie to może być.

Pozostałe: 
Monitory:
1) AOC C24G1 24 Inch Curved VA LED FHD (1920 x 1080) FreeSync 144Hz, 1ms
2)Samsung C24F390 24-Inch Curved LED Monitor - HDMI, VGA , Black

Klawiatura
Corsair K70 RGB MK.2 Mechanical Gaming Keyboard

Myszka:
Corsair M55 PRO RGB, Ambidextrous Multi-Grip Optical Gaming Mouse

Proszę o opinię eksperta :), wydaje mi się że jakoś to się trzyma ale warto się zawsze upewnić.
Cel to sprzęt głównie do gier na dobre kilka lat. 

Zastanawiałem się nad chłodzeniem wodnym, nigdy jeszcze go nie zakładałem. Co myślicie ? warto zainwestować trochę więcej w chłodzenie corsaira czy lepiej zostać przy Noctunie?
Pozdrawiam

 

 

 

Edytowane przez zax1000
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi głównie o stałe 144 fpsy w grach więc nie myślałem o większych rozdziałkach bo na mojej wcześniejszej karcie (gtx 1080) nie byłem w stanie uciągnąć tych 144 przykładowo w battlefield V  na low. W sea of thieves na high też było ciężko. 

Link to post
Share on other sites

Porażką są tutaj ekrany. Pod 10600KF 1080p można jeszcze zaakceptować ale nie pod 75 Hz czy nie RTX 3080 do 1080p. 
Tutaj tylko i wyłącznie 1440p. 

Pogrzeb może przy czymś takim https://proline.pl/koszyk/459502c5 + RTX 3070/RTX 3080 + peryferia.
PRzy 1440p czy będziesz mieć 10600K czy 10700F wsio ryba. Na plus przy i7 masz + 2 rdzenie / 4 wątki więcej. 

Link to post
Share on other sites

Ekrany mam wybrane inne już. 1440 glowny. Lepiej procka i7 dac? Na kilku poradnikach do tej karty polecali i5 ale z drugiej strony jak to komputer na lata to może rzeczywiście lepiej w i7?

Ten i 7 jest trochę droższy,  różnica będzie adekwatna do wzrostu ceny?

Edytowane przez zax1000
Link to post
Share on other sites

Po poprawce :
Obudowa

Corsair 275R Airflow mid tower case

 

Płyta główna

Tomahawk gaming motherboard Z490

 

Procesor

Intel Core i7-10700K

 

Chłodzenie:

Corsair hydro 100i RGB Platinium 240mm radiator

 

Karta graficzna 

Rtx 3080

 

Ram

Corsair vengeance RGB PRO 2x16 3600mhz

 

Zasilacz

Corsair RM750 80 plus hold

 

Dyski juz zamowione bo na przecenie znalazłem

 

Inne:

Klawiatura

Corsair k70 cherry mx red

 

Mysz

Corsair ironclaw 

 

Monitory:

Asus VG27BQ  1440p 155hz 

Asus VZ279GHE (poboczny)

 

Zależy mi na tym żeby wszystko było corsaira to sobie będę mógł fajnie oświetlenie ustawić.

Wszystko wporządku czy jeszcze coś wypadałoby zmienić ?

 

Dzisiaj przyszedł pierwszy dysk ssd, muszę kupić jakieś kable do tych dysków czy będą w zestawie z zasilaczem ? (2 dyski ssd)

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...