Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zamierzam wymienić już niedługo [do końca tego tygodnia] obudowe. Moge przeznaczyć na nią tak do 250zł [wiem że niewiele, ale cóż bywa, są też inne wydatki]. Myśle nad SilentiumPC Gladius 800. I pytanie czy dobry wybór, oczywiście mile widziane inne propozycje....

Link to post
Share on other sites

Witaj na forum

 

Tez mam zamiar kupić tą obudowe , moim zdaniem ma dość dużo funkcji . Mozesz do niej zamontowa dwa wentylatory na góre , dwa sa juz w zestawie ( na przodzie 140mm i z tyłu 120mm jak sie niemyle ) . Wnętrze czarne , system ukrywania kabli , mozliwość chłodzenia cieczą , a i niezapomnij jak bedziesz kupował bo sa dwa rózne typy z boczna scianką ( jeden z oknem , drugi zaś po prostu z dziurkami ) . Tu masz np. model z oknem : http://allegro.pl/obudowa-komputera-silentiumpc-gladius-gd-800w-okno-i1690578397.html?source=oo . Ostateczny wybór nalezy do ciebie

Pozdrawiam i napisz pózniej jaka kupisz .

Link to post
Share on other sites

Całkiem niedawno kupiłem Gladiusa 800 więc się wypowiem jak sprawa wygląda.

Wg mnie ma tylko jeden minus- nieco cienką blachę, mogliby dać taka jak w Pilum 400 i wtedy niczego bym nie miał do zarzucenia.

Poza tym obudowa jest bardzo dobrym produktem ze sporymi możliwościami wentylacji (2 wentyle w standardzie, możliwość zamontowania dodatkowych 4, zasilacz na dole, otwory do organizacji okablowania, filtry przeciw kurzowe, ażurowy przód). Przedni panel możną przemieszczać w dowolny sposób, u mnie przestawiłem go tuz pod napęd DVD. Skoro przy tym jestem- zaślepka napędu otwiera się w taki sposób, że jeśli chce się zamknąć napęd to trzeba pchnąć tackę, gdyż dostęp do przycisku jest utrudniony, mi akurat to nie przeszkadza.

Obudowa zawiera sporo dodatków w postaci 2 filtrów przeciw kurzowych, opasek zaciskowych, dystansów, podkładek i śrubek. Zarówno napęd optyczny jak i dyski montuje się bez użycia śrubokręta. Przy czym dyski montuje się poprzecznie (mi to bardzo odpowiada) w specjalnych szynach które umieszcza się po obu stronach dysku po czym wsuwa dysk w koszyk. Jest on częściowo demontowalny, więc jeśli ktoś ma baaardzo długa kartę graficzną to zmieści się ona bez najmniejszego problemu. Buda ma czarne wnętrze, jest dobrze wykonana, wszelkie krawędzie zostały dobrze obrobione więc nie poharatasz paluchów.

 

E:

W opiniach np na stronie KT pojawiały się głosy jakoby do podłączenia dysku twardego używać kątowego kabla SATA, ponieważ użycie zwykłego skutkuje niemożnością zamknięcia obudowy. G*wno prawda. Ja użyłem standardowego i nie miałem najmniejszych problemów z zamknięciem.

Edytowane przez SP1DER987
Link to post
Share on other sites

@UP

To prawda. Jeżeli nie przewidujesz montowania świecidełek w obudowie i masz tak ustawiony komputer że nie widać bocznej ścianki to weź wersję bez okna. Sam taka posiadam i nie narzekam. Poza tym jak korzystam z kompa to patrze na monitor a nie obudowę ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość t.luk

Niestety ale do wersji z oknem nie wejdzie bo samo okno zabiera właśnie 2-3 mm i troszkę ogranicza wysokość coolera CPU. No chyba, że nie masz nic przeciwko lekko uchylonemu bokowi obudowy ;)

Link to post
Share on other sites

mozna go dostac juz od okolo 230 zł, ma w standardzie 3 wentylatory, jest dobrze wykonany, montaz dyskow na sankach z tlumieniem drgan, kontroler obrotow wentylatorow.

Pilum pomimo tego, ze troche tanszy, to ma tylko 1 wentylator.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Core 3000 ma regulator obrotów? Przeoczyłem ten fakt.

Należy jednak pamiętać że dodatkowe wentylatory można dokupić ale więcej miejsca w środku - już nie ;)

 

Po dokupieniu dwóch wentylatorów do Piluma koszty obudów będą praktycznie takie same (Pilum 206zł + dwa wentyle 40zł V.S. Fractal 240zł). Więc jak dla mnie i tak wygrywa SPC :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...