Skocz do zawartości

Quake Champions, gra nie widzi Directx?


Recommended Posts

Witam, mam problem z instalacją Quake Champions. Wyskakuje komunikat "your video card or driver does not support directx 11" .Mój pc jest starawy, lecz myślałem że to pociągnie. Zaktualizowałem sterowniki karty graficznej i niby pokazuje, że jest Directx 11. Karta to nvidia geforce 8600 gt. Trzeba kupować inną kartę, żeby gra poszła? Jeżeli tak to jaką, tak żeby nie wydawać majątku? Z góry dzięki i pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Karta tak naprawdę obsługuje tylko directX 10.0 (shader model 4.0). Gra ma w wymaganiach shader model 5.0 (czyli "pełny" directX 11). O szczegóły mnie nie pytaj bo sam się w tym gubię :D  Najstarsze karty z pełną obsługą directX 11 / shader model 5.0 to GTX 4xx / HD 5xxx. Quake Champions ma w minimalnych wymaganiach GT 730 2GB i nie ma sensu brać słabszej czy starszej karty bo będą problemy. GTX 750 ti można znaleźć używane około 150zł.

Link to post
Share on other sites
W dniu 23.12.2020 o 12:22, zbiku90 napisał:

Karta tak naprawdę obsługuje tylko directX 10.0 (shader model 4.0). Gra ma w wymaganiach shader model 5.0 (czyli "pełny" directX 11). O szczegóły mnie nie pytaj bo sam się w tym gubię :D  Najstarsze karty z pełną obsługą directX 11 / shader model 5.0 to GTX 4xx / HD 5xxx. Quake Champions ma w minimalnych wymaganiach GT 730 2GB i nie ma sensu brać słabszej czy starszej karty bo będą problemy. GTX 750 ti można znaleźć używane około 150zł.

Dzięki ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...