Skocz do zawartości

Prośba o ocenę zestawu za ~9k


Recommended Posts

Cześć,

chciałbym prosić o pomoc w doborze chłodzenia, obudowy i zasilacza do poniższego zestawu.

Generalnie chodzi mi o to czy się to pomieści w tej obudowie i czy jest coś o czym przy takiej konfiguracji powinienem wiedzieć.

Mam już grafikę, procek i płyta też zamówione. Komputer do gier, programów CAD i robienia muzy. Możliwe OC.

 

procesor i9-10850k
płyta główna msi mpg z490 gaming edge wifi
chłodzenie be quiet pureloop 360mm
zasilacz seasonic gx 750W (generalnie ze względu na urządzenia peryferyjne chcę wziąć z 50w większy zasilacz niż jest potrzebny, ale z tym nie mam pewności, jeśli ten zestaw pociągnąłby na 650 to wtedy biorę spokojnie 750, jeśli 750 jest na styk to raczej wezmę 850) 
dyski Samsung 970 EVO Plus 1TB + Samsung 970 EVO 1TB
ram G.Skill Ripjaws V, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18 (czy jest sens dopłacać za coś o wyższym taktowaniu?)
obudowa Fractal Design Meshify C (interesuję mnie obudowy o jak najmniejszych rozmiarach do których wejdzie chłodnica 360mm)
grafika Gigabyte GTX 3060 Ti OC Eagle
 
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, nicetree napisał:

Fractal Design Meshify C (interesuję mnie obudowy o jak najmniejszych rozmiarach do których wejdzie chłodnica 360mm)

Na front wejdzie, ale masz jeszcze większe ograniczenie co do długości chłodzenia samego GPU. Ten Eagle ma raptem ~24cm długości więc nie będzie z tym problemu, te EVGA jest troszkę dłuższa.

 

222699.3188f8cb629e6e7842d0b28b86fa1901.

 

Z kodem HXW0Y3VT27

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-850-80plus-gold-850w-p1401083

masz go stówkę taniej 

 

10 godzin temu, nicetree napisał:

G.Skill Ripjaws V, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18 (czy jest sens dopłacać za coś o wyższym taktowaniu?)

Nie ma.

 

10 godzin temu, nicetree napisał:

Samsung 970 EVO Plus 1TB + Samsung 970 EVO 1TB

Evo Plus drogi, Za 525zł amsz 1TB SX8200 Pro, poniżej tysiaka za wersję 2TB.

 

Z AIO bym dopłacił do czegoś z dłuższą gwarancją, Corsair/NZXT.

Kraken potrafi też przysłonić pierwszy bank pamięci, także taka informacja gdyby była rozbudowa RAM.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...