Skocz do zawartości

Jak osiągnąć pełną prędkość 1000Mb/s?


Recommended Posts

Mam w MOBO kartę sieciową 1Gbps i po zmianie internetu też utykało na 700Mbps, podczas gdy na MacBooku śmigało 950Mbps. Po kupieniu karty sieciowej PCIe w stacjonarce też wzrosło do 950Mbps. Także te 1Gbps w płytach głównych to czasem tylko cyferki w ulotce reklamowej.

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.12.2020 o 11:25, wodego napisał:

A myszkę jakiej firmy masz? Może to ona blokuje prędkość skoro dołożenie dwóch wentylatorów nie pomogło?

 

No sorry, ale jakie dane to takie odpowiedzi.

 

No to masz jakieś inne pomysły? Wymienić dyski albo sprawdzić coś innego?

 

W dniu 24.12.2020 o 17:47, jarrino napisał:

pci20, ty tak na poważnie z tym procesorem, czy jaja sobie robisz? Jeżeli na poważnie, to radzę poczytać w internecie, a jeżeli żart, to przepraszam...:)

Więc jakie mogą być inne powody?

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Creskory napisał:

No to masz jakieś inne pomysły? Wymienić dyski albo sprawdzić coś innego?

A po co inne pomysły, jak nie wykonujesz dotychczasowych porad? Oprócz kompletnie nietrafionych pomysłów dostałeś logicznie brzmiące propozycje, które kompletnie olewasz.

Edytowane przez wodego
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, cooger napisał:

Wyłącz soft antywirusowy na czas testu, a właściwie to wszystko co korzysta z netu. Routera swojego jak rozumiem nie masz?

Wszsytko wyłączone i na speedtescie otrzymuje za każdym razem 700mb/s. Mój router, który jest podłączony kablem to ASUS RT-AC1200G+(mój błąd że nie powiedziałem o nim prędzej)

 

W dniu 25.12.2020 o 12:14, fatguy napisał:

Sprawdź jaki masz kabel sieciowy. Może jest to Cat5e i to on stanowi wąskie gardło transferu. Według specyfikacji Cat5e obsługuje do 1000Mb/s ale jest to maksimum teoretyczne

No teraz mnie zaskoczyłeś całkowicie z tym pytaniem. Jak to sprawdzić?

W dniu 25.12.2020 o 00:37, Karister napisał:

Mam w MOBO kartę sieciową 1Gbps i po zmianie internetu też utykało na 700Mbps, podczas gdy na MacBooku śmigało 950Mbps. Po kupieniu karty sieciowej PCIe w stacjonarce też wzrosło do 950Mbps. Także te 1Gbps w płytach głównych to czasem tylko cyferki w ulotce reklamowej.

Możesz polecić jakąś karte sieciową?

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, fatguy napisał:

 

Na kablu jest napisane (w sensie na izolacji). Większość dołączonych do tańszych routerów przewodów jest właśnie Cat5e. 

Na kablu od routera do routera nie ma nic napisane, jest cały niebieski. A od mojego routera do stacjonarki jest napisane "LEXTON UTP data cable 4pr 24 AWG" może Tobie to powie więcej niż mi ;)

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Creskory napisał:

"LEXTON UTP data cable 4pr 24 AWG"

 

Jest to Cat5e. Jak masz możliwość to kup najpierw taki sam kabel tylko Cat6. Nie są drogie a może rozwiąże to Twój problem. Dopiero jak to nie zadziała to szukaj przyczyny gdzieś indziej. 

Link to post
Share on other sites
27 minut temu, fatguy napisał:

 

Jest to Cat5e. Jak masz możliwość to kup najpierw taki sam kabel tylko Cat6. Nie są drogie a może rozwiąże to Twój problem. Dopiero jak to nie zadziała to szukaj przyczyny gdzieś indziej. 

Dobra dzięki, jak tylko otworzą rano sklepy to pojadę coś kupić.

1 godzinę temu, fatguy napisał:

 

Jest to Cat5e. Jak masz możliwość to kup najpierw taki sam kabel tylko Cat6. Nie są drogie a może rozwiąże to Twój problem. Dopiero jak to nie zadziała to szukaj przyczyny gdzieś indziej. 

Czyli rozumiem że szukam takiego kabla https://www.x-kom.pl/p/511182-kabel-sieciowy-rj-45-lan-silver-monkey-kabel-rj-45---rj-45-utp-kat-6-1m.html

mogę go zastosować również między dwa routerami jak i połączenie router z kompem?

Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, cooger napisał:

Zrób też wpinajac sie bezpośrednio w urządzenie dostawcy.

Przepiąłem się do routera dostawcy i tylko jeden serwer na speedtescie potrafił 3 krotnie utrzymać prędkość pobierania w okolicach 810mb/s. A pytanie z innej beczki swój router lepiej skonfigurować jako router bezprzewodowy czy jako AP połączone po kablu od routera ZTE?

Link to post
Share on other sites

Internet testowy ale dla mnie, który dostawca ma już normalnie w swojej ofercie. Kilku znajomych ma tą ofertę załączoną u siebie i prędkości są różne. Jedni dobijają do 900~950mb/s na lepszych maszynach od mojej a inni mają z tym problemy. Założyłem temat bo może miał ktoś z czymś takim problem i wie jak to rozwiązać. Ponadto dostałem gwarancję że w ramach testów tej oferty będzie mi udostępniana prędkość 1000mb/s(żebym się zdecydował właśnie na nich a nie na inną firmę, która właśnie weszła do mojej wsi i zgarnęła im trochę klientów).

Link to post
Share on other sites
W dniu 27.12.2020 o 12:43, Creskory napisał:

Wszsytko wyłączone i na speedtescie otrzymuje za każdym razem 700mb/s. Mój router, który jest podłączony kablem to ASUS RT-AC1200G+(mój błąd że nie powiedziałem o nim prędzej)

 

 

 

Jesteś pewny, że ten router zapewnia większą szybkość niż te 700Mb/s ? 

Ja raczej w to wątpię, najpierw podłącz internet z pominięciem tego routera i zobacz jaką masz szybkość.

Bez tego testu będziesz cały czas się kręcił wokół np. jakości kabla a to nie tędy droga, wierz mi :).

Link to post
Share on other sites
W dniu 27.12.2020 o 12:43, Creskory napisał:

Możesz polecić jakąś karte sieciową?

 

Ja wziąłem Asus XG-C100C. Nie jest doskonała, ale u mnie się sprawdza. Obiektywnie patrząc, ma parę mankamentów:

  • Potrafi nagle przestać działać, gdy mam podpiętą kartę Wi-Fi na USB i trzeba restartować tego Asusa w menadżerze urządzeń. Problem nie występuje, gdy nie mam podłączonej dodatkowej karty sieciowej USB
  • 10Gbps to tylko teoria. Powyżej 4Gbps zaczyna się thermal throttling, więc o super-szybkim LAN można zapomnieć.
Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, yabba235 napisał:

 

Jesteś pewny, że ten router zapewnia większą szybkość niż te 700Mb/s ? 

Ja raczej w to wątpię, najpierw podłącz internet z pominięciem tego routera i zobacz jaką masz szybkość.

Bez tego testu będziesz cały czas się kręcił wokół np. jakości kabla a to nie tędy droga, wierz mi :).

No właśnie dziś kupiłem dwa kabla cat6 i niestety muszę stwierdzić że pomijając mój router i wpinając się bezpośrednio do routera dostawcy na speeedteście po kilku próbach osiągam 910mb/s. Także jest to spory przeskok. Mój router to ASUS RT-AC1200G+ i najwidoczniej to on nie potrafi dać więcej z siebie. W takim razie tego asusa mógłbym sobie zostawić w domu jako AP na dole a do siebie potrzebowałbym nowego routera, który będzie ogarniał te 1gb/s neta, tylko jaki? Ma ktoś coś sprawdzonego?

4 godziny temu, Karister napisał:

Ja wziąłem Asus XG-C100C

Dzięki za odpowiedź ale wina leży po stronie kabli, które miałem oraz najwidoczniej za słabego routera. Zrobię jeszcze trochę testów i jeśli moja karta sieciowa będzie osiągać ok 900mb/s to ją zostawię i te 400zł (zamiast tego asusa xg) przeznaczę na inny router.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...