Skocz do zawartości

Jak osiągnąć pełną prędkość 1000Mb/s?


Recommended Posts

Witam, mój dostawca internetowy udostępnił w ramach testów prędkość 1000Mb/s. Najlepszy wynik jaki osiągnąłem na speedteście to 700Mb/s. Co musiałbym zmienić w swoim komputerze żeby osiągnąć pełną prędkość?

Mój zestaw to i5-6600K, Geforce GTX 1070, MSI Z170A TOMAHAWK, Corsair Vengeance 16GB, SSD ADATA Ultimate SU800 256GB (systemowy) i HDD WD 1TB(magazyn).

Pierwsza myśl to dołożenie dysk SSD M.2 np takiego i postawienie na nim systemu:

https://www.komputronik.pl/product/591667/adata-xpg-gammix-s5-m-2-nvme-pcie-256gb.html oraz wymiana HDD też na jakiś SSD. Może jeszcze ma ktoś jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, BlackCoffe napisał:

A jaką masz kartę sieciową? :P 

Wbudowaną  Realtek RTL8111H Gigabit LAN

Autem to jest ok 10km. Rozumiem że nigdy nie osiągnę pełnej prędkości ale chociaż dobić do 900 na stacjonarce byłoby całkowicie satysfakcjonujące.

Link to post
Share on other sites
58 minut temu, jarrino napisał:

Nic sam nie poradzisz, taka jest siła sygnału. I nie 1000, a do 1000. To zasadnicza różnica...

 

Na umowie nie ma nigdzie napisane "do 1000" tylko "internet 1000mb/s". Na infolinii również mi powiedzieli że oni dają ok 960-980 mb/s. Także może coś idzie wymienić żeby osiągać większe prędkości.

Link to post
Share on other sites

Zawsze jest "do" i każdy operator będzie się tego trzymał. 

Sprawdź czy masz najnowsze sterowniki do karty sieciowej. Jak wygląda twoje połączenie internetowe, dostałeś modem czy inne urządzenie dostępowe od operatora? 

Link to post
Share on other sites

Z tym internetem nic nie zrobisz. Możesz walczyć z dostawcą, aby zapewnił Ci prędkość zgodną z umową.

Kartę sieciową masz 100 albo 1000Mbps, więc w Twoim wypadku to nie ona warunkuje takie prędkości.

 

20 minut temu, Creskory napisał:

Na umowie nie ma nigdzie napisane "do 1000" tylko "internet 1000mb/s".

 

Przeczytaj swoją umowę dokładnie.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Zawsze jest "do" i każdy operator będzie się tego trzymał. 

Kiedyś tak było. Teraz są nawet prędkości gwarantowane i to działa. Nigdy nie miałem poniżej tego, co mam w umowie.

 

2 godziny temu, FeX napisał:

Możesz walczyć z dostawcą, aby zapewnił Ci prędkość zgodną z umową

mój dostawca internetowy udostępnił w ramach testów prędkość 1000Mb/s - jak to jest internet testowy, to sobie może...

 

4 godziny temu, raiders napisał:

Kolejna sprawa jak daleko jesteś od centralki swoje dostawcy internetu?

A jakie są spadki na kilometr przykładowo w światłowodzie?

 

Godzinę temu, jarrino napisał:

Oj Leksus, mnie się wydaje, że to chyba wina obudowy, po prostu za mała...:)

Brawo! Doświadczony użytkownik jak zawsze przyczynę znalazł:P Po prostu trzeba dodać dwa wentylatory.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Zawsze jest "do" i każdy operator będzie się tego trzymał. 

Sprawdź czy masz najnowsze sterowniki do karty sieciowej. Jak wygląda twoje połączenie internetowe, dostałeś modem czy inne urządzenie dostępowe od operatora? 

Od nich zawsze dostaje urządzenie ZTE, które ma w sobie również porty na TV i Telefon. A co do prędkości jakie dostaje od dostawcy to nigdy nie było tak że jak dawali np 350 to miałem 100 tylko zawsze 350. I wiem 1000mb/s to jest prędkość karty sieciowej i takiej prędkości nie osiągnę ale nie znaczy to że nie mogę dobić np 900mb/s.

 

Link to post
Share on other sites

Jak masz dostęp do routera to się zaloguj i sprawdź poziom sygnału TX i RX.

18 godzin temu, wodego napisał:

A jakie są spadki na kilometr przykładowo w światłowodzie?

Niewielkie ale są :P Oficjalnie maksymalny zasięg światłowodu w sieci GPON to 20km od OLTa.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, jarrino napisał:

pci20, ty tak na poważnie z tym procesorem, czy jaja sobie robisz? Jeżeli na poważnie, to radzę poczytać w internecie, a jeżeli żart, to przepraszam...:)

No na poważnie, jak dobija do 90%to znaczy że już zapchany. 

@wodegojak masz możliwość zrób test na przeglądarce EDGE (najlepiej na tej starszej nie opartej na silniku chrome) wyniki powinny być większe. 

Zalecam korzystanie też z tego testu

http://pro.speedtest.pl/webapp-anonymous

Edytowane przez pci20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...