Skocz do zawartości

Woodcase V1

Recommended Posts

Cześć

Przymierzam się do zbudowania obudowy PC. Przeglądałem dostępne obudowy ale żadna nie spełnia moich oczekiwań więc postanowiłem spróbować swoich sił.
Kilka założeń
-obudowa ma wisieć na ścianie obok biurka - Niechciałem aby stała na podłodze a na biurku chciałem zaszydzić miejsca więc taki pomysł kable będą przeprowadzone jakąś maskownicą do biurka
-ścianki z filtrami przeciw kurzowymi maja być pod kątem oddalone od wentylatorów - dzięki temu ich powierzchnia jest większa i ciśnienie się równo rozkłada co zmiesza ich opór więc przepływ jest większy. No i wygląda to ładniej.
-układ odwrócony - kable będą wychodziły po odpowiedniej stronie oraz będzie widać kartę graficzną z ciekawszej strony(ustawienie wertykalne karty mi nie odpowiada)
-wentylatory 20cm - a czemu nie. Jest kilka powodów ale najważniejszy to to że będzie ich tylko 4(lub 6) wiec będzie taniej
-obudowa drewniana - tak wiem nie powinno się łączyć elektroniki i drewna ale łatwiej mi się z drewnem pracuje pyzatym planuje to odpowiednio zabezpieczyć
-Chłodzenie wodne - raczej w przyszłości ale mogłoby tak wyglądać

Projekt zacznę powoli tak aby sprawdzić czy na którymś etapie nie straci zupełnie sensu. Zacznę od budowania ramy.

Materiały to sklejka 5mm i listwy sosnowe 3cm

Kilka renderów z projektu który narysowałem

zd2.thumb.JPG.d6de3ced47cbd3c2b534b2fe57b8591d.JPG

zd1.thumb.JPG.9ec14a1bbc8820706f02dbc149805ab3.JPG

zd3.thumb.JPG.8b989d622f991f6718b01399dbb4c0a5.JPG

Na poniższym zdjęciu wychodzi trochę pompka do chłodzenia wodnego to jest do poprawy.

zd4.thumb.JPG.acff51b444346e55dd4b6a088876ea90.JPG

Pr oszę o wszelkie opinie może widzicie coś na co trzeba by było zwrócić uwagę i zmienić a czego ja nie widzę.

Wentylatory:

AEROCOOL PGS DUO 20 ARGB

Chłodnice:

XT45 Full Copper 400mm