Skocz do zawartości

Wymiana Fractal Define R4 na Define C ?

Recommended Posts

Witajcie, 

Jak w temacie zastanawiam się na wymianą mojej R4 którą posiadam od kilku lat na Define C.

Z R4 jestem bardzo zadowolony i jeśli ją wymianie, będzie dalej świetnie służyła Bratu. 
Jedyną rzeczą którą mogę jej zarzucić to wielkość. Na moje obecne a i wszystko wskazuje że i na przyszłe potrzeby, jest po prostu duża. Nie planuje LC, HDD dwa wystarczą w zupełności, nagrywarki od nie używałem od 3 lat...

W związku z czym, kusi mnie by wymienić ją na coś zgrabniejszego, co nie będzie zajmować mi tyle miejsca. Tak trafiłem na Define C, ale nasuwa mi się pytanie czy nie będzie to krok w tył.  Bardzo ważnym czynnikiem jest dla mnie to, by komputer był możliwie najcichszy.

Jak wypada porównanie miedzy R4 a C? (jakość, temperatury i poziom dźwięku)

Róznica miedzy mini C to jak dobrze rozumiem tylko 4cm w wysokości mniej kosztem braku możliwości włożenia płyty full ATX? Jednak fajnie było by nie ograniczać sobie możliwości tymi 4cm. Rónica w praktyce nic nie zmieniająca a możliwości sporo większe. 

Nie ma w niej kontrolera, więc czy pod MSi B85-g43 mogę podpiąć wentylatory 3 pin i kontrolować prędkością? i czy obecne płyty typu B450 Też będą miały taką możliwość? I czy podpięcie 2 wentylatorów pod jedno gniazdo nie sprawi problemów?

Macho rev b widzę że wejdzie? 

W razie potrzeby, nie wiem jeszcze kiedy jakie wentylatory będą wyraźnie cichsze od orginalnych i pure wings 2? (120mm na tył i 140 na przód)

Jeśli chodzi o to co mam w środku to aktualnie jest to:

I5 4570 + Macho rev B.( W ciągu kilku najbliższych miesięcy jeśli nic się nie zmieni, będzie  miesięcy wymieniony na coś aktualnego i5 10500 czy jakiś ryzen)

Msi B85-G43

xfx TS 550W (Przy wymianie CPU też będę wymieniał)

i wciągu kilku tygodni dojdzie Msi 1060 6GB 

Dzięki za pomoc