Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pewien problem z domową siecią (dokładniej międzydomową). Mój sąsiad posiada internet w Multimedia. Dostał modem Motorola SB4200 i nie musi instalować sterowników, podawać loginu i hasła gdy uruchamia internet. Wystarczy włączyć modem podłączony do kompa i net już jest.

 

Wcześniej mieliśmy razem internet Dialogu (z instalowaniem sterowników, loginem i hasłem) w którym kolega logował się do Dialogu a ja przez switcha i sieć lokalną miałem internet:

 

http://w.fotka.pl/b78d92a122.jpg

 

Teraz chciałbym zrobić podobnie z nowym netem dzieląc jego koszty na dwóch. Niestety nie mogę skonfigurować drugiego kompa tak aby internet był także na moim. Czy jest to spowodowane? Zmianą miejsca logowania (wcześniej na kompie1 teraz w modemie)? Czy użycie routera zamiast switcha jak wcześniej, rozwiąże problem?

 

BTW: Multimedia nie blokuje takich operacji jednak nie jest to zgodne z jej regulaminem dlatego oni nie mogą mi pomóc. Mam nadzieję że Wy możecie :roll:

Link to post
Share on other sites

Wystarczy prosta sztuczka z adresem MAC(adres fizyczny) karty sieciowej sprawdż u niego i wpisz recznie ten sam na drugim komputerze we własciwosciach twojej karty a tak sprawdzisz adres na tamtym kompie (cmd ipconfig /all )

Z internetem przez kablówke jest ten problem;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jak rozumiem zmiana adresu MAC spowoduje że będę miał internet ale tylko wtedy gdy sąsiad wyłączy komputer?

 

A jest inny sposób na podzielenie takiego łącza czy trzeba kupić router? A jeśli tak to jaki najtańszy będzie nam działał?

Link to post
Share on other sites

Ja aktualnie bez problemów dzielę łącze od Multimedii i również nie wymaga ono hasła, ani niczego w tym rodzaju (w obrębie jednego lokalu). Nie ma sensu dzielić łącza, jeśli zamierzasz często grać w gry on-line - mnie ping doprowadzał do szału i dałem sobie spokój z BF Heroes ;)

 

Ale do rzeczy. Rozumiem, że jesteś świadom konsekwencji tego, co robisz - dzielisz łącze niezgodnie z regulaminem. Zaznacz w konfiguracji routera klonowanie adresu mac. Włącz w ustawieniach internetowych udostępnianie połączenia internetowego. Ustaw na swoim komputerze automatycznie pobieranie adresów IP, DNS itp (właściwości połączenia). Upewnij się, że kolega pozwolił na odpowiednią ilość połączeń z routerem.

Link to post
Share on other sites

wystarczy router, na którym wypadałoby sklonować MAC adres z komputera, który tam obecnie jest pod to podłączony... bez tego też powinno chociaż zauważyłem że trwa to dłużej.

 

inna opcja

kolega dokłada drugą kartę sieciową, do której łączy Ciebie i sobie ustawia tylko udostępnianie łącza MM ;-) minus taki, że jego komputer musi być włączony abyś Ty miał internet ;-)

 

a najtańszy router według allegro: http://allegro.pl/item710685563_tanio_r ... aster.html

lub też sklep

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=10687

Link to post
Share on other sites

Jezeli wpiszesz taki sam MAC na obydwu sieciowkach to tylko jeden komputer bedzie mial dostep do sieci.

 

Ustaw MAC Wanu routera na taki sam jaki jest na komputerze w tym momencie podlaczonym do neta. To spowoduje ze router bedzie mogl bez logowania itd. czerpac net (operator nie zauwazy zmiany urzadzenia). Wtedy podpinasz do routera jeden kabelek do kompa sasiada i jeden do swojego kompa.

V'oila.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję koledzy za pomoc i zainteresowanie! Co do konsekwencji to pytałem u operatora i powiedzieli że faktycznie nie jest to zgodne z ich regulaminem ale nie blokują takiej opcji i można to robić po cichu we własnym zakresie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...