Skocz do zawartości

lg gl850b- bardzo wadliwy?


Recommended Posts

Cześć, dzisiaj stałem się posiadaczem monitora lg gl850b. Kupiłem go będąc świadomym wszystkich wad i zalet. Wrażenia z przesiadki z starego monitora full hd były ogromne. Mam tylko problem, bo im więcej czytam o ips glow i blacklight bleed tym większe mam wrażenie, że mój egzemplarz jest kompletnie wadliwy. Zrobiłem dwa zdjęcia:

jasność ustawiona na 100: https://ibb.co/vhmjNWt

na 50: https://ibb.co/c3vGZKx

Gdybym nie poczytał o tych dwóch terminach w internecie, to nawet bym nie pomyślał, że coś z tym monitorem jest nie tak. W ogóle nie mam żadnego dyskomfortu podczas normalnego użytkowania komputera. Z tym, że strasznie się nakręciłem. Co byście zrobili na moim miejscu- zostawili go, czy oddali do sklepu, licząc, że następny model będzie lepszy? Zdaję sobie sprawę z tego, że mogę trafić na taki sam, albo nawet gorszy, więc nie wiem czy warto.
 
 
Link to post
Share on other sites

Na moje oko wszystko jest w porządku. Ja też byłem spękany odnośnie bleedingu jak kupowałem monitor. Z tego też powodu kupowałem kilka egzemplarzy i porównywałem.

KmJVS2v.jpeg

 

Ten mam obecnie i podczas korzystania z PC, tj. grania, oglądania filmów, przeglądanie neta nie jesteś w stanie tego zobaczyć nawet jeśli się uprzesz.

TKhN0bL.jpg

Link to post
Share on other sites
21 minut temu, bonuz napisał:

Z tego też powodu kupowałem kilka egzemplarzy i porównywałem.

 

 

czyli możesz mi potwierdzić, że  wymiana wcale nie oznacza, że następny egzemplarz będzie dużo lepszy, a ewentualna zmiana nie musi być warta zachodu?

 

Eh, zamiast się cieszyć z zakupu, to nakręciłem się na szukanie wad przez co mam mętlik w głowie.

Edytowane przez l1u2
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, l1u2 napisał:

 

 

czyli możesz mi potwierdzić, że  wymiana wcale nie oznacza, że następny egzemplarz będzie dużo lepszy, a ewentualna zmiana nie musi być warta zachodu?

 

Jak najbardziej. Ja po nie jeździłem prawie 40km do najbliższego x-kom i łącznie przetestowałem 6 sztuk. Mimo różnic w backlight bleeding żadnych różnic przy normalnym użytkowaniu.

Gdybym teraz miał kupować biorę pierwszy z brzegu i nawet nie sprawdzam backlight bleeding. ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy te zdjęcia tak wyolbrzymiają problem, czy co, ale kupiłem nie dawno na prezent taki monitor i podłączyłem na próbę żeby zobaczyć czy nie wadliwy, puki była możliwość zwrotu i serio jakiegoś specjalnego problemu z podświetleniem nie ma. Na upartego doszukaliśmy się, że pod pewnym kątem w jednym narożniku trochę bardziej świeci, ale było to serio już takie doszukiwanie się na siłę (coś ala lewy monitor na zdjęciu @bonuz gdzie widać trzy naraz)

 

Tak, że nie wiem czy ja miałem takie szczęście, czy to te zdjęcia tak wyolbrzymiają, ale serio na mojej (a właściwie brata) sztuce 850b problem praktycznie nie występuje, a to co widzę na zdjęciach autora tematu z pierwszego postu to w mojej ocenie lekki dramat. 

Link to post
Share on other sites

Dlatego ja nie drążyłem tematu. Skoro przy podświetleniu jednolitego statycznego czarnego tła problem jest ledwo dostrzegalny i to raczej pod specyficznym kątem to w czasie rozgrywki czy innego normalnego użytkowania nikt nie jest w stanie nawet tego dostrzec. Ale fakt jest taki, że sprawdzałem, bo patrząc na te zdjęcia z neta byłem przerażony skalą problemu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...