Skocz do zawartości

Błąd formatowania - określono nieistniejące urządzenie


Recommended Posts

Korzystałem z pendrive jako bootowalnego urządzenia do testowania pamięci RAM.

 

W trakcie formatowania urządzenia, aby przywrócić jego fabryczne funkcje zawiesił mi się komputer i cały pendrive sformatował się jako partycja RAW.

raw1.thumb.PNG.b308bad1d40183a4aa203ada02b1f7f2.PNG

 

Tu pojawia się problem, ponieważ żadnym znanym mi sposobem nie jestem w stanie sformatować go na inny system plików (fat32, ntfs) i przywrócić go do użytku.

 

Próba sformatowania narzędziem "zarządzanie komputerem" kończy się niepowodzeniem.

 

Dikpart również nie daje żadnego efektu:

raw5.PNG.96e181ff1cc23797e8e7fd020fd9742d.PNGraw6.PNG.e168100c27e7a0fce36dc98bc9e89a9b.PNG

 

 

Da się uratować tego pendrive, czy niestety kaplica?

 

Link to post
Share on other sites

Hmm... Czyżby brakowało: list volume i select volume jak sugeruje diskpart?

 

Ewentualnie Minitool Partion Wizard Free i tam powinno dać się to ogarnąć.

Edytowane przez RalfNwn
Link to post
Share on other sites

Spróbuj jeszcze tego minitool'a ale może faktycznie padło się temu pen'owi. Ewentualnie sprawdź na innym porcie USB/PC/laptopie.

Edytowane przez RalfNwn
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, RalfNwn napisał:

Spróbuj jeszcze tego minitool'a ale może faktycznie padło się temu pen'owi.

minitool tuż przed naprawą żąda 60 dolarów zapłaty, więc średni deal. Chyba że jest opcja to jakoś obejść?

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, RaV1298 napisał:

minitool tuż przed naprawą żąda 60 dolarów zapłaty

 

To chyba pełna wersja ale też jest wersja Free: https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

Ja używam starej 9.1 bo mi wystarcza na moje potrzeby a na stronie widzę, że jest już wersja 12.1 do pobrania.

Link to post
Share on other sites

Spróbowałem zrobić to na wersji 9.1 i przeszło bez zapłaty. Niestety pomimo tego, że program dał informację zwrotną, że operacja zakończyła się powodzeniem, to na samym pendrive absolutnie nic się nie zmieniło :(

 

No cóż, trzeba się chyba pogodzić ze stratą. Najgorsze że pendrive był pożyczony xD

Edytowane przez RaV1298
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...