Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie, mam komputer potrzebujący odświeżenia.

Crucial 2x8 gb 2133

gainward geforce 1060 phoenix 6 gb

intel i5 4602p (tutaj jest chyba największy problem)

msi h110m-pro-d

crosair cx450m 450w

 

Klatki w cyberpunku 30 fps na ultra, 45 na wysokich, średnich i low, moim zdaniem procesor wszystko ogranicza.

Budżet bliżej nieokreślony, nie orientuję się w obecnych cenach.

Link to post
Share on other sites

Sprzedaj płytę i procka i (ewentualnie, ale niekoniecznie) ram. Kup i5 10400f + MSI MAG B460 Torpedo + ram 3000 MHz (jeśli zdecydujesz się na sprzedaż obecnego, w opcji budżetowej przełóż obecny ram do nowego zestawu, wielkiej biedy nie będzie). Jeśli chodzi o kartę to w tej chwili ceny są absurdalne a dostępność marna, poczekałbym, aż spadną do akceptowalnego poziomu i szukał czegoś na poziomie 1660 super lub radka 5600 XT (jeśli grasz w 1080p to będzie akurat), chociaż tu kwestia pieniędzy, stać cię, to bież coś mocniejszego. W międzyczasie możesz polować na jakąś "okazję", może coś używanego wyrwiesz.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, ethernity7 napisał:

gainward geforce 1060 phoenix 6 gb

 

8 godzin temu, Player1 napisał:

Jeśli chodzi o kartę to w tej chwili ceny są absurdalne a dostępność marna, poczekałbym, aż spadną do akceptowalnego poziomu i szukał czegoś na poziomie 1660 super

Przesiadka z GTX 1060 6GB na GTX 1660 Super nie ma sensu, nie będzie to na tyle odczuwalne.

 

9 godzin temu, ethernity7 napisał:

moim zdaniem procesor wszystko ogranicza.

Karta Cię ogranicza a nie procesor, zobacz w jakimś sofcie zużycie ;).

 

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, 3ndurek napisał:

Przesiadka z GTX 1060 6GB na GTX 1660 Super nie ma sensu, nie będzie to na tyle odczuwalne

Ej no, ok. 30% wzrost wydajności to nie jest takie nic. Co nie zmienia  faktu, że nie jest to jakiś gigantyczny przeskok, dlatego napisałem, że jeśli są czy będą fundusze, to brać coś mocniejszego.

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, 3ndurek napisał:

Karta Cię ogranicza a nie procesor, zobacz w jakimś sofcie zużycie ;).

 

Sprawdzałem w systemowym menadżerze zadań, zużycie procesora to ciągłe 100%.

Stąd właśnie wyszedł mój wniosek, że procesor wszystko blokuje, a do tego dochodzi również fakt, że niskie/średnie wysokie to w przybliżeniu 45 fpsów :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...