Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam przymierzam się do kupna używanego laptopa. Główne do oglądania YouTube przeglądania internetu i od czasu do czasu zagram w tibie.

Aktualnie na oku mam

Lenovo thinkpad l540

Intel-Core-i5-4300M, 4GB DDR3-1600 

Czy to dobry wybór? Czy jestem w stanie znaleźć coś lepszego do 1000 zł ??

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, jarrino napisał:

Ja bym szukał z 8Gb ramu. Niby samo przeglądanie, ale różnica w sprawności ogromna. Popatrz na stronie Amso. Trochę tego mają a i można się dogadać o rozszerzeniu ramu...

Jednak ten Lenovo odpada. 

 

A czy ten jest warty swojej ceny 1000 zł ?

 

Sprzedam laptop HP ProBook 470 G2 i7
Wszystko sprawne,stan idealny,bardzo mało używany. 
Procesor
Intel Core i7-5500U (2 rdzenie, 4 wątki, 2.40-3.00 GHz, 4 MB cache)
Chipset
Intel Broadwell
Pamięć RAM
8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)

Link to post
Share on other sites

Jak ci się uda kupić sprawny w tej cenie to na pewno jest to sprzęt warty 1000pln.

 

Zasadniczo mocno ogrniczony budżet, tj do 1000 to zazwyczaj średnio godne polecenia wynalazki, słabe dziadki z pentumami i i3, albo dobre modele z i5, ale zajechane, otrzaskane, z załatwionymi matrycami i bateriami.

 

Do 1400-1500 już by można coś z thinkpadów czy della wybrać, tak, żeby to miało chociaż i5 4300u, 8gb ram i ssd na pokładzie (przy takim lapku ssd to podstawa, nawet mały). Ale jak masz sprzęt w stanie idealnym z i7 5500u za 1000 to bym brał i nie drążył.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Myślę nad tym HP za 1000 zł

Godzinę temu, wojciechu15 napisał:

Jak ci się uda kupić sprawny w tej cenie to na pewno jest to sprzęt warty 1000pln.

 

Zasadniczo mocno ogrniczony budżet, tj do 1000 to zazwyczaj średnio godne polecenia wynalazki, słabe dziadki z pentumami i i3, albo dobre modele z i5, ale zajechane, otrzaskane, z załatwionymi matrycami i bateriami.

 

Do 1400-1500 już by można coś z thinkpadów czy della wybrać, tak, żeby to miało chociaż i5 4300u, 8gb ram i ssd na pokładzie (przy takim lapku ssd to podstawa, nawet mały). Ale jak masz sprzęt w stanie idealnym z i7 5500u za 1000 to bym brał i nie drążył.

Kiedyś mialem  i byłem mega zadowolony czy ten wyżej HP jest lepszy od tego Acera co miałem ?

 

Acer Aspire 5742G i5-460M 2,53GHz 4GB 

 

1 godzinę temu, wojciechu15 napisał:

Jak ci się uda kupić sprawny w tej cenie to na pewno jest to sprzęt warty 1000pln.

 

Zasadniczo mocno ogrniczony budżet, tj do 1000 to zazwyczaj średnio godne polecenia wynalazki, słabe dziadki z pentumami i i3, albo dobre modele z i5, ale zajechane, otrzaskane, z załatwionymi matrycami i bateriami.

 

Do 1400-1500 już by można coś z thinkpadów czy della wybrać, tak, żeby to miało chociaż i5 4300u, 8gb ram i ssd na pokładzie (przy takim lapku ssd to podstawa, nawet mały). Ale jak masz sprzęt w stanie idealnym z i7 5500u za 1000 to bym brał i nie drążył.

Kiedyś mialem  i byłem mega zadowolony czy ten wyżej HP jest lepszy od tego Acera co miałem ?

 

Acer Aspire 5742G i5-460M 2,53GHz 4GB 

 

a czy ten również będzie lepszy od tego Acera wyżej ?

 

 

Do sprzedania w pełni sprawny laptop
ASUS R556LJ- i5-5200U/GF920/4GB/1TB/DVD/Win10

 

 

Link to post
Share on other sites

Czy lepszy fizycznie - nie wiem - nie znam tych konkretnych modeli. Patrząc na samą specyfikację procesor jest nowszy, będzie trochę wydajniejszy, ale kosmicznej przepaści się nie spodziewaj. Oba mają tyle samo rdzeni/wątków i podobne taktowania. 5200u jest w prawdzie sporo młodszy od 460m, ale to procek z serii energooszczędnej, przez co taktowania są bardzo zbliżone. Będzie trochę nadganiał leszym IPC, ale przepaść to nie będzie. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
11 minut temu, wojciechu15 napisał:

Czy lepszy fizycznie - nie wiem - nie znam tych konkretnych modeli. Patrząc na samą specyfikację procesor jest nowszy, będzie trochę wydajniejszy, ale kosmicznej przepaści się nie spodziewaj. Oba mają tyle samo rdzeni/wątków i podobne taktowania. 5200u jest w prawdzie sporo młodszy od 460m, ale to procek z serii energooszczędnej, przez co taktowania są bardzo zbliżone. Będzie trochę nadganiał leszym IPC, ale przepaść to nie będzie. 

Dziękuję za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...