Skocz do zawartości

Nowy procesor i pamięć RAM?


Recommended Posts

Cześć,

w związku z premierą Cyberpunk 2077, stwierdziłem, że chyba warto trochę ulepszyć moje podzespoły, a mianowicie: procesor i dorzucić RAM. Obecna konfiguracja:

- płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3V-A

- karta graficzna GeForce GTX 1060 6GB

- procesor i5-4440 3,10GHz

- RAM DDR3 8GB 1600MHz Elixir

- zasilacz Corsair 550W

 

Jaki procesor warto zakupić? Czy jest sens ładować i7-4790K? (preferowałbym procesor Intela) Oraz jaką kość (rodzaj) RAMU dokupić? Bo gdzieś kiedyś słyszałem, że jak RAMY są różne, to mogą się gryźć. Z góry dziękuję za wsparcie

Link to post
Share on other sites

W kwesti RAM'u to bez zmiany płyty możesz dokupić tylko jeszcze jedną taką jak masz. ;) Pamiętaj, że podkręcanie może być trudne na takiej płycie głównej jaką posiadasz.

A co do CPU to warto rozważyć i5-4690K. Dużo taniej kupisz a osiągi przyzwoite. Resztę kasy odkładaj na nową platformę/kartę ;)

Edytowane przez bonuz
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, bonuz napisał:

Pamiętaj, że podkręcanie może być trudne na takiej płycie głównej jaką posiadasz.

2 godziny temu, bonuz napisał:

A co do CPU to warto rozważyć i5-4690K.

To się do OC nie nadaje, dolicz koszt coolera, pakowanie pieniędzy w trupa, 4690K chodzi po 250-300zł, bezsens totalny

774980_1_i1064.jpeg

 

2 godziny temu, LouieBrown napisał:

Czy jest sens ładować i7-4790K

W żadnym wypadku, obecna płyta to totalna bieda bez jakiegokolwiek chłodzenia na sekcji, na B85 OC było możliwe no ale nie na tym co wyżej.

 

W jakiej budzie to siedzi, jaki PSU?

 

https://proline.pl/koszyk/82bde9d8

wyjdzie taniej niż rozbudowa tego co masz. CPU 6/2, 16GB RAM, po czasie wymiana GPU i wsio.

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, bonuz napisał:

Trup nie trup ale bardziej oplacalny jak ten i7 co wymienił, no nie? O dwukrotność ceny.

Skończ ten durny spam, po jaką cholerę mu przesiadka z 4440 na 4690K na MOBO które nie nadaje się pod OC?

 

12 godzin temu, bonuz napisał:

A co do CPU to warto rozważyć i5-4690K. Dużo taniej kupisz a osiągi przyzwoite.

Bzdury, za 360zł jest nowy 10100F, pakowanie tu 250-300zł w 4690K i cooler pod OC to marnowanie pieniędzy.

 

 

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, xardas228 napisał:

Od siebie dodam że 4690k i 4790k bez skalpa po tylu latach się nie nadają do oc.

Fakt, mój był po skalpie.

11 godzin temu, 3ndurek napisał:

Skończ ten durny spam, po jaką cholerę mu przesiadka z 4440 na 4690K na MOBO które nie nadaje się pod OC?

 

Bzdury, za 360zł jest nowy 10100F, pakowanie tu 250-300zł w 4690K i cooler pod OC to marnowanie pieniędzy.

 

 

Po co tak agresywnie, co? Szef Ci każe być niemiły czy jak?

Chłopak pyta czy sens ładować w tą płytę i7. Ja mu polecam tańsze i5. Ty mu polecasz zmianę całości - CPU/MOBO/RAM. Dorzuć mu się zatem do kompa ;)

Na tej swojej mobo to na 200% 4,5 GHz na lekko ustawia.

Link to post
Share on other sites
W dniu 12/17/2020 o 10:30 AM, LouieBrown napisał:

Hi,

in connection with the premiere of Cyberpunk 2077, I decided that it is probably worth improving my components a bit, namely: the processor and adding RAM. Current configuration:

- Gigabyte GA-B85M-D3V-A motherboard

- GeForce GTX 1060 6GB graphics card

- i5-4440 3.10GHz processor

- RAM DDR3 8GB 1600MHz Elixir

- Corsair 550W power supply

 

Which processor is worth buying?  omegle xender Does it make sense to charge the i7-4790K? (I would prefer an Intel processor) And what kind of RAM should I buy? Because somewhere I heard that when FRAMES are different, they can bite. Thanks in advance for your support

thank you my issue has been solved

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.12.2020 o 06:12, bonuz napisał:

Po co tak agresywnie, co? Szef Ci każe być niemiły czy jak?

kto to mówi

bonuz.png

 

W dniu 18.12.2020 o 06:12, bonuz napisał:

Na tej swojej mobo to na 200% 4,5 GHz na lekko ustawia.

W głowie sobie ustaw myślenie na 200% to wyjdzie z korzyścią dla wszystkich, MOBO z gołą beznadziejną sekcją, dodatkowo na B85 OC było możliwe wcześniej jak tego nie załatali w biosach.

 

Sprzedaje to co ma CPU/MOBO/RAM za ~400zł, koszt tego 4690K ~250zł, cooler pod OC ~100zł, do tego ma RAM w jednej kości przez co procesor ssie i trzeba dorzucić drugą kolejne 100zł.

To daje nam ~900zł, za tyle to ma nową platformę https://proline.pl/koszyk/5bbe379d

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, 3ndurek napisał:

kto to mówi

bonuz.png

 

W głowie sobie ustaw myślenie na 200% to wyjdzie z korzyścią dla wszystkich, MOBO z gołą beznadziejną sekcją, dodatkowo na B85 OC było możliwe wcześniej jak tego nie załatali w biosach.

 

Sprzedaje to co ma CPU/MOBO/RAM za ~400zł, koszt tego 4690K ~250zł, cooler pod OC ~100zł, do tego ma RAM w jednej kości przez co procesor ssie i trzeba dorzucić drugą kolejne 100zł.

To daje nam ~900zł, za tyle to ma nową platformę https://proline.pl/koszyk/5bbe379d

Za swoje zachowanie przeprosiłem oraz poniosłem karę. Byłem pijany i tyle. Ty zdaje się jesteś niemiluchem z natury xD

W dniu 17.12.2020 o 06:00, LouieBrown napisał:

Cześć,

w związku z premierą Cyberpunk 2077, stwierdziłem, że chyba warto trochę ulepszyć moje podzespoły, a mianowicie: procesor i dorzucić RAM. Obecna konfiguracja:

- płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3V-A

- karta graficzna GeForce GTX 1060 6GB

- procesor i5-4440 3,10GHz

- RAM DDR3 8GB 1600MHz Elixir

- zasilacz Corsair 550W

 

Jaki procesor warto zakupić? Czy jest sens ładować i7-4790K? (preferowałbym procesor Intela) Oraz jaką kość (rodzaj) RAMU dokupić? Bo gdzieś kiedyś słyszałem, że jak RAMY są różne, to mogą się gryźć. Z góry dziękuję za wsparcie

Autorze, kup to co Ci proponuje moderator. Przecież ma zielony nick, więc musi mieć rację.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...