Skocz do zawartości

Monitor 3440x1440 - Pomoc w wyborze.


Recommended Posts

Czołem koledzy.

Od kilku dni ślęczę nad laptopem szukając jakiegoś sensownego niedrogiego monitora 34".

Ma to być prezent dla nastolatka, który z racji obecnej sytuacji kilka godzin spędza na nauce a kilka na graniu (preferencje, to gry taktyczne, strategiczne ale ostatnio też modny w świecie nastolatków Roblox), youtube, itp.

Docelowo jednak monitor będzie służył do rozrywki.

Zastanawiam się czy płaski czy zakrzywiony i chyba bardziej zakrzywiony z racji wygody ogarniania tak dużej powierzchni a że "grafik" z niego żaden to nie przewiduje na nim precyzyjnych projektów :D

Mam kilka modeli które pozwolę sobie tu wrzucić a ponieważ monitory to nie mój świat mam totalny mętlik w głowie.

Poniżej wybrane modele wraz z poglądowymi cenami.
Bardzo proszę o pomoc w zawężeniu do 2-3 modeli.

 

PŁASKIE:
Samsung S34J552WQU (LS34J552WQUXEN) - 1700.-
SAMSUNG 34,1" LS34J550WQUX - 1600.-
Philips E-line 345E2AE/00 - 1570.-
iiyama ProLite XUB3493WQSU-B1 - 1790.-

 

ZAKRZYWIONE:
AOC CU34G2/BK - 1750.-
AOC CU34P2A - 1810.-
LC-Power M34-UWQHD-100-C V2 - 1850.-
Philips B-line 345B1C/00 - 1930.-
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34" - 1900.-
Gigabyte G34WQC - 1999.-

 

 

Link to post
Share on other sites

Z całą pewnością zakrzywiony. A skoro to gry nie wymagające bardzo mocnego sprzętu to może "normalne" proporcje 16:9 i zakrzywione 4K?

Sam zastanawiałem się nad sensem monitora 21:9 ale odkąd założyłem ramię na monitor 27" 16:9 i mam go bliżej to zrozumiałem, że to max co można "na zdrowo" ogarnąć horyzontalnie.

Link to post
Share on other sites

Zakrzywienie ma sens (moim zdaniem oczywiście) tylko w dużych monitorach 21:9. Do grania sprawdzi się idealnie. Chociaż z drugiej strony piszesz że będzie oglądane Youtube - musisz być świadomy pasków po bokach filmików z YT i np. Netflixa. Z kolei praca np z edytorami tekstu i excelem bajka - potężną ilość miejsca i można sobie ustawić dwa dokumenty obok siebie.

 

Ja ze swojego MSI jestem mega zadowolony - ale ja głównie na PC gram. Do YT i Netflixa mam telewizor.

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, bonuz napisał:

Z całą pewnością zakrzywiony. A skoro to gry nie wymagające bardzo mocnego sprzętu to może "normalne" proporcje 16:9 i zakrzywione 4K?

Sam zastanawiałem się nad sensem monitora 21:9 ale odkąd założyłem ramię na monitor 27" 16:9 i mam go bliżej to zrozumiałem, że to max co można "na zdrowo" ogarnąć horyzontalnie.

16:9 odpada mam takich dwa na stole a i u młodego stoi.

Nie boję się też 21:9 bo jako trzeci używam takiego od 4lat z tym, że płaski.

Największą bolączką dla mnie jest wyłuskanie z wyżej wymienionych modeli 2-3 szt. z których wybiorę faworyta.
Jeśli okaże się, że za niewielka dopłatą jest coś wartego tej dopłaty :) a nie znajduje się na liście, to też wezmę to pod uwagę.
 

 

joker5513

Paski po bokach przy filmach są akceptowalne i nie będę z ich powodu płakał a i syn pewnie też nie uroni łzy ;)

 


...najgorzej, że czas... bo zaraz gwiazdka :)

 

 

Edytowane przez Milicja Obywatelska
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Czas na ogłoszenie wyników 
Wygrał polecany iiyama GB3466, (jak gdzieś wyczytałem, matryce ma pokrytą szkłem), nie wiem ile w tym prawdy ale sam sprawdzę jak przyjdzie.
[EDIT] Dla mnie to tworzywo jak w innych.

Niżej kilka istotnych kryteriów, które mnie interesowały.
Iiyama G-Master GB3466 :
Jakość iiyama
Gwarancja 36 miesięcy
Dobra jasność matrycy - wg. testów 461 nitów (a to dla mnie ważne).
Duże kąty odchylenia i do 55° nic się nie dzieje z obrazem (to w moim wypadku jest również istotne)
Sensowna kalibracja kolorów i rozbudowane OSD
(dodatkowo fajnie, że ma USB 3.0 oraz niższy pobór mocy od Gigabyte'a)
========================
Gigabyte G34WQC przegrało ponieważ:
Zdecydowanie mniejsza jasność od iiyamy - wg. testów 336 nitów.
Utrata kontrastu już widoczna przy odchyleniach 35° - 40°
Większy pobór mocy
Mniejszy zakres regulacji w wysokości ekranu
========================
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor przegrało (choć lubię tę markę) ponieważ:
Krótki okres gwarancji
Czas reakcji 4ms
Dużo sprzecznych opinii/informacji
(dodatkowo nie posiada głośników jeśli dla kogoś ma to znaczenie)

Edytowane przez Milicja Obywatelska
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...