Skocz do zawartości

Jak pozbyć się linuxa?


Recommended Posts

Hey, mam szybkie pytanie jak pozbyć się linuxa? Dokładniej ubuntu 20.04? Zrobiłem bootowalnego pena z win 7 i po odpaleniu go z biosu załącza się logo asrocka po czym ekran mruga dwa razy i tyle nic więcej się nie dzieje, myślałem że to wina iso z win 7, ale zrobiłem to samo z win10 i zachowanie to samo. A gdy robie pena z ubuntu wszystko się odpala.. Nie mam pojęcia co jeszcze moge zrobic

Link to post
Share on other sites

Kolego, pobierz sobie Rufusa 2.2.668 z sieci, następnie obraz ISO Windoswsa 10 ze strony MS. Z google znajdziesz przekierowanie gdy wpiszesz "win 10 iso download". Po pobraniu systemu w formacie ISO Rufusem dokładnie tą wersją co podałem zrób bootowalnego pendriva i przy rozruchu kompa dostań się do BIOSa  żeby ustawić priorytet na USB i stamtąd dostaniesz się do instalki W10 i dasz radę usunąć LinuXa. Spróbuj bezpośrednio dostać dostęp do pendriva z biosa (jeśli masz nową płyte główną) a jeśli nie da się ustaw UEFI Legacy w biosie zamiast GPT.

Jak dalej będzie problem, daj znać.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, 030366 napisał:

Próbowałeś użyć innego programu do spreparowania bootowalnego pendrive?

 

7 godzin temu, asnex napisał:

Kolego, pobierz sobie Rufusa 2.2.668 z sieci, następnie obraz ISO Windoswsa 10 ze strony MS. Z google znajdziesz przekierowanie gdy wpiszesz "win 10 iso download". Po pobraniu systemu w formacie ISO Rufusem dokładnie tą wersją co podałem zrób bootowalnego pendriva i przy rozruchu kompa dostań się do BIOSa  żeby ustawić priorytet na USB i stamtąd dostaniesz się do instalki W10 i dasz radę usunąć LinuXa. Spróbuj bezpośrednio dostać dostęp do pendriva z biosa (jeśli masz nową płyte główną) a jeśli nie da się ustaw UEFI Legacy w biosie zamiast GPT.

Jak dalej będzie problem, daj znać.

 

Użyłem rufusa do zrobienia pena z win7 na laptopie pen z iso obojętnie jakiego windowsa się nie odpala, jest tylko logo asrocka po czym ekran mruga dwa razy i tyle ale słychać, że laptop chodzi, wyciągnąłem dysk z laptopa i podpiąłem pod pc, zformatowałem go i zainstalowałem na nim win7 (ten sam pen na PC normalnie zadziałał), teraz gdy odpalam laptopa z tego dysku to wyskakuje tylko, że nie znaleziono urządzenia bootowalnego czy jakoś tak, i mam je podłączyć po czym wcisnąć dowolny klawisz :(

Więc to nie wina pendrive'a, bo na PC normalnie działa, dodatkowo na laptopie robiąc pendrive z bootowalnym ubuntu normalnie odpala zakichaną instalacje, a windowsa nicholere, nie trzeba gdzieś biosu zresetować czy coś? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...