Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry. Czy moglibyście ocenić sens takiego zestawu. (zestaw pod grafike/projekty architektoniczne)?

 

CPU:   AMD Ryzen 5 5600X 3.7 GHz 6-Core Processor

GPU:  Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti 8 GB GAMING OC PRO Video Card

Chłodzenie CPU: ARCTIC Liquid Freezer II 280 72.8 CFM Liquid CPU Cooler

Płyta:  Asus TUF GAMING X570-PLUS ATX AM4 Motherboard

Pamięć:  Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2 x 8 GB) DDR4-3200 CL16 Memory

Dysk SSD: Samsung 870 QVO 1 TB 2.5" Solid State Drive

Obudowa:  be quiet! Pure Base 500 ATX Mid Tower Case

Zasilanie: be quiet! Pure Power 11 CM 600 W 80+ Gold Certified Semi-modular ATX Power Supply

Monitor:  AOC 24G2U/BK 24.0" 1920x1080 144 Hz Monitor

 

Jestem nowy w tym i zainteresowałem się tematem składania zestawów PC dopiero gdy zaszła taka potrzeba więc przepraszam jeśli popełnilem jakąś głupotę.

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Zmienił bym pamięć na coś lepszego jeśli chcesz naprawdę RGB to kup G.SKILL :

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-rgb-ddr4-16-gb-4400mhz-cl18-f4-4400c18d-16gtzr-4900255/

 

Pełne wsparcie płyty głównej i ram znajdziesz tu  : https://pangoly.com/en/review/asus-tuf-gaming-x570-plus-wi-fi/compatibility/ram

 

 

Zmieniłbym też dysk , skoro korzystarz z takiej płyty co czemu by nie obsłużyć coś co się w niej znajduję

"Dzięki dwóm złączom M.2 obsługującym nowy standard PCI-E 4.0 x4 możesz skorzystać z ultra szybkich dysków SSD M.2"

 

https://www.x-kom.pl/p/461050-dysk-ssd-adata-1tb-m2-pcie-nvme-xpg-sx8200-pro.html

 

Porównaj odczyty i zapisy danych i popatrz oraz sprawdz opinie ludzi którzy to już kupili na pewno dysk znajdziesz inny szybszy i lepszy , a płyta obsługuje takie dyski M.2

 

Sprawdz też pobór mocy pytanie czy na pewno wystarczy ci 600 W  BeQuiet!

 

A tak to spoko wszystko , nie wiem co inni sądzą

 

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, kajtek. napisał:

AMD już nie ma argumentu "przyszłości" - podstawka AM4 totalny trup. Nic na to już nie wyjdzie
Przy LGA1200 masz jeszcze Rocket Lake ale też raczej tak szybko CPU zmieniać nie będziesz. 

 

39 minut temu, wojtekkr92 napisał:

Sprawdzałem i 600 W powinno wystarczyć ale zmienię na 750 by był zapas w razie jakiegoś upgradu

Pytanie czy warto kupywać AMD na podstawce AM4 , Czy faktycznie @kajtek. ma racje . 

Ja się nie wypowiem

Socket jest z 2016roku

A przy Upgrade zreguły idzie się 2/3 generacje do przodu więc może to bez znaczenia

i faktycznie można sobie jeszcze kupić tego AMD , bo przy intelu raczej wyjdzie coś nowszego i socket/płyta też bedzie do zmiany

 

Edytowane przez DawidMaster
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, DawidMaster napisał:

Witam

 

Zmienił bym pamięć na coś lepszego jeśli chcesz naprawdę RGB to kup G.SKILL :

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-rgb-ddr4-16-gb-4400mhz-cl18-f4-4400c18d-16gtzr-4900255/

7 godzin temu, wojtekkr92 napisał:

zestaw pod grafike/projekty architektoniczne)

 

Serio, 16GB RAM w cenie 1200zł, dobrze Ty się czujesz, po jaką cholerę mu tak drogie pamięci? to nawet nie pójdzie z tym CPU na 4400MHz, obecnie 3800MHZ i zabawa z timingami w Zentimings.

 

Ten zestaw nie trzyma się kupy, jako konfig do pracy z grafiką 2D/3D tez nie ma nic wspólnego.

 

Z jakiego softu korzystasz? jaki silnik do renderingu?

Budżet na całość? gdzie masz zamiar to kupić?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, 3ndurek napisał:

 

Serio, 16GB RAM w cenie 1200zł, dobrze Ty się czujesz, po jaką cholerę mu tak drogie pamięci? to nawet nie pójdzie z tym CPU na 4400MHz, obecnie 3800MHZ i zabawa z timingami w Zentimings.

 

Ten zestaw nie trzyma się kupy, jako konfig do pracy z grafiką 2D/3D tez nie ma nic wspólnego.

 

Z jakiego softu korzystasz? jaki silnik do renderingu?

Budżet na całość? gdzie masz zamiar to kupić?

 

Nie zamierzam kupowac tak drogiej pamięci w szczególności że prawdopodnie bede potrzebował 32 GB

Rozumiem, ale napisz dlaczego. Nie składam zestaw tylko pod siebie tylko także pod kogoś co więcej ta osoba używa bardzo podobnego zestawy w pracy i jest z niego zadowolona. Oczywiście nie jest to czynnik decydujący ale trochę stoi to w kontrze do twojego "z grafiką 2D/3D to nie ma nic wspólnego".  

Moja modyfikacja polegała wyłacznie na zmianie procesora. Nie chce Intela. 
Nie mam budżetu ale ceny tych komponentów traktuje jako górny pułap cenowy. 

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wojtekkr92 napisał:

Nie składam zestaw tylko pod siebie tylko także pod kogoś co więcej ta osoba używa bardzo podobnego zestawy w pracy i jest z niego zadowolona.

No to niech sobie kupi taki sam, nie mam czasu ani ochoty na dyskusje typu "bo ktoś ma i sobie chwali".

Tu się składa sprzęt pod konkretne zastosowanie i soft, a nie pod rzucone hasło 

Cytat

zestaw pod grafike/projekty architektoniczne)

które nikomu nic nie mówi.

 

2 godziny temu, wojtekkr92 napisał:

Nie chce Intela. 
 

w perspektywie tego to niewiele mnie to interesuje

19 godzin temu, 3ndurek napisał:

Z jakiego softu korzystasz? jaki silnik do renderingu?

 

2 godziny temu, wojtekkr92 napisał:

Nie mam budżetu ale ceny tych komponentów traktuje jako górny pułap cenowy. 

Czyli jak? 

 

Zestaw do pracy z 5600X, 16GB RAM i dyskiem na kościach QLC, o mało przewiewnej budzie pod taki set, z nieopłacalnym PSU i AIO które wejdzie albo i nie nawet nie wspomnę.

 

W dniu 15.12.2020 o 11:29, wojtekkr92 napisał:

  AOC 24G2U/BK 24.0" 1920x1080 144 Hz Monitor

To też się nadaje do gier....

To co zapodałeś to niedorobiony zestaw do gierek, powodzenia, kupujcie, będzie zadowolony tak jak i Ty :lol:

 

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, 3ndurek napisał:

No to niech sobie kupi taki sam, nie mam czasu ani ochoty na dyskusje typu "bo ktoś ma i sobie chwali".

Tu się składa sprzęt pod konkretne zastosowanie i soft, a nie pod rzucone hasło 

 

Mocne słowa na kogoś kto napisał "ten zestaw nie trzyma się kupy" i na tym skończył wypowiedź. 

 

35 minut temu, 3ndurek napisał:

Czyli jak? 

 

Autocad, archicad itp. Większość pracuje jednowątkowo. Niemniej ja z pozostałych rdzeni zrobię sobie użytek. 

38 minut temu, 3ndurek napisał:

Zestaw do pracy z 5600X, 16GB RAM i dyskiem na kościach QLC, o mało przewiewnej budzie pod taki set, z nieopłacalnym PSU i AIO które wejdzie albo i nie nawet nie wspomnę.

 

Dziękuje, bardzo mi pomogłeś. 

39 minut temu, 3ndurek napisał:

To też się nadaje do gier....

To co zapodałeś to niedorobiony zestaw do gierek, powodzenia, kupujcie, będzie zadowolony tak jak i Ty :lol:

 

Super. Jak tylko znajdę czas na granie to bardzo mi się to przyda. Następnym razem też nie popełnie tego błędu i bedę szukał monitora "za około 1500 zł ale broń boże taki nie do gier" 

 

Jeśli mam podac budżet to 7000-8000 zł cię uspokoi? 

 

 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, wojtekkr92 napisał:

Mocne słowa na kogoś kto napisał "ten zestaw nie trzyma się kupy" i na tym skończył wypowiedź. 

Wyrwałeś z kontekstu to co CI pasowało

W dniu 15.12.2020 o 18:39, 3ndurek napisał:

Ten zestaw nie trzyma się kupy, jako konfig do pracy z grafiką 2D/3D tez nie ma nic wspólnego.

 

Z jakiego softu korzystasz? jaki silnik do renderingu?

Zadałem konkretne pytania na które nie odpowiedziałeś, temat niezgodny z regulaminem działu.

 

4 godziny temu, wojtekkr92 napisał:

Dziękuje, bardzo mi pomogłeś. 

Z pewnością bardziej niż jakiś random który wciska 16GB RAM w cenie 1200zł gdzie za tyle mamy 64GB RAM 3600MHZ 18CL.

 

4 godziny temu, wojtekkr92 napisał:

Następnym razem też nie popełnie tego błędu i bedę szukał monitora "za około 1500 zł ale broń boże taki nie do gier" 

1500zł to kosztuje byle marketowa biurwa 27" 1440p ze słabym podświetleniem i srebrzeniem, a nie szkło dla grafika, już nie mówię tu o kolorach i pracy dajmy na to w PS/LR gdzie czarny ma być czarny, czerwony ma być czerwony a nie różowy.

 

https://proline.pl/koszyk/9fc930f3

10700KF z wysokim taktem, 32GB RAM, dużo szybszy SSD na NVMe i TLC a nie QLC, bardziej przewiewna buda, znacznie lepszy jakościowo PSU z 10 letnią gwarancją, szkło 27" 1440p.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napisałem że nie pójdę za jego rada i nie kupię pamięci za 1200 zł.

Tutaj musze przeprosić bo nie doprecyzowałem. Monitor nie jest do grafiki. To poprostu ma być monitor z średniej półki.

Za link dziękuje. W szczególności że rozważałem proponowaną tam kartę graficzną.

Czy mid tower to będzie tak wielki problem? Szczerze zależy mi na nim i zrezygnuje z niego tylko jeśli to bedzie naprawde problem.

I czy napewno Intel7? Dostałem też opinię że Ryzen ma lepsze osiągi na 1 wątku. 

 

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, wojtekkr92 napisał:

Dostałem też opinię że Ryzen ma lepsze osiągi na 1 wątku. 

W CS Go chyba ;), może jeszcze CI ktoś trefny test podsunął? dawaj link to się pośmieję.

 

10700KF ma wyższy zegar w trybie turbo niż 5600X, ma więcej rdzeni, ba Archicad i tak chyba nie leci na CPU przy renderingu projektu.

W ogóle nie widzę info o silniku do renderingu, czy to co jest w standardzie. Dla architekta i wizualizacje złożyłem już sporo konfigów, tu grafika w 3D robi całą robotę przy viewportach, render w większości leci i tak na GPU, albo hybryda CPU+GPU acceleration.

 

Odkąd nie pamiętam pod tego typu soft CAD/CAM Intel, 5600X obecnie kosztuje 1550-1650zł i jest mało dostępny. Poza tym są problemy z płytami B550, jak chcesz eksperymentować to bierz 5600X, taniej nie wyjdzie.

 

AM4 to już jest trup, na LGA 1200 wyjdą  jeszcze Rocket Lake, pewnie mocniejszy rdzeń jak w 5600X ale max CPU 8/16 więc to bardziej taka ciekawostka niż realne korzyści i sens przesiadki.

 

Ryzeny są ok, ale pod specyficzne zastosowanie, obróbka wideo gdy ktoś korzysta z softu bez QSV, render na gołym CPU przy V-ray ADV jak ktoś leci na starej wersji silnika i woli lepszą jakość niż tryb fast.

 

21 minut temu, wojtekkr92 napisał:

Czy mid tower to będzie tak wielki problem? Szczerze zależy mi na nim i zrezygnuje z niego tylko jeśli to bedzie naprawde problem.

Jak się podoba Pure Base 500 to już lepiej weź 500DX z siatką mesh.

Są jeszcze inne fajne obudowy, Lancool II Mesh, Fractal Define 7 Compact.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pure Base 500 jest wyciszona, na CPU będą zdecydowanie wyższe temperatury, na karcie również jak w tym Enthoo Pro M TG.

Nie wiem czego oczekujesz od obudowy więc tu trudno wymieniać sensowne modele.

 

Chcesz poczytać coś o tych zasilaczach masz temat w sygnaturce.

Jest tam opisany zarówno XPG jak i Pure Power 11.

 

Jakbyś w ogóle podał gdzie będzie to kupowane finalnie to bym CI to złożył w tym sklepie i tyle.

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 15.12.2020 o 18:39, 3ndurek napisał:

 

Serio, 16GB RAM w cenie 1200zł, dobrze Ty się czujesz, po jaką cholerę mu tak drogie pamięci? to nawet nie pójdzie z tym CPU na 4400MHz, obecnie 3800MHZ i zabawa z timingami w Zentimings.

 

Ten zestaw nie trzyma się kupy, jako konfig do pracy z grafiką 2D/3D tez nie ma nic wspólnego.

 

Z jakiego softu korzystasz? jaki silnik do renderingu?

Budżet na całość? gdzie masz zamiar to kupić?

 

Masz rację, pomyliłem sie uznajmy to za mój bład a co do ceny to Pamięć Patriot Viper DDR4 32GB (2x16GB) 3200MHz

najlepszy wybór

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...