Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Jestem zainteresowany kupnem dysku SSD, potrzebuję porady co wybrać.

Moja płyta główna to Gigabyte p55ud3 - z tego co pamiętam to ta płyta ma problem z chipsetem i przepustowością danych na mostku/magistrali czy z czymś co może mieć wpływa na wydajność podłączonych dysków pod Sata3.

2x radeon hd 5770.

 

Wpadłem na recenzje dysku SSD na benchmarku i jestem zainteresowany kupnem dysku SSD.

 

Proszę o poradę w wyborze dobrego dysku.

 

Moje oczekiwania:

- dobry stosunek jakości do ceny

- w miarę przyzwoita pojemność

- brak limitu cenowego - oczywiście nie przesadzajmy - też nie chcę na sam dysk wydać tysięcy ;)

 

Pozdrawiam,

Karol Flis.

Edytowane przez azghard
Link to post
Share on other sites

 

Wszystko fajnie i w ogóle. Tylko jak one się mają do płyty, która posiadam. Przypominam, że z tym p55ud3 jest jakiś problem z kontrolerem do dysków, czy przepustowością mostka czy magistrali czy czegośtam.

 

Aha, mam Crossfire - 2x HD 5770 - które to właśnie będą ograniczać przepustowość "czegoś" - nie jestem fachowcem :)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Jestem zainteresowany kupnem dysku SSD, potrzebuję porady co wybrać.

Moja płyta główna to Gigabyte p55ud3 - z tego co pamiętam to ta płyta ma problem z kontrolerem sata3 czy z czymś co może mieć wpływa na wydajność podłączonych dysków.

 

Wpadłem na recenzje dysku SSD na benchmarku i jestem zainteresowany kupnem dysku SSD.

 

Proszę o poradę w wyborze dobrego dysku.

 

Moje oczekiwania:

- dobry stosunek jakości do ceny

- w miarę przyzwoita pojemność

- brak limitu cenowego - oczywiście nie przesadzajmy - też nie chcę na sam dysk wydać tysięcy ;)

 

Pozdrawiam,

Karol Flis.

 

 

Mam podobna zagwostke na P55A-UD3R i właśnie tez nie wiem czy jest sens kupować ssd na Sata3? czy ktoś możne to jakoś sensownie rozwinąć?

Link to post
Share on other sites

Przypominam, że z tym p55ud3 jest jakiś problem z kontrolerem do dysków, czy przepustowością mostka czy magistrali czy czegośtam.

 

Problem jest z SATA II na tych płytach a nie z SATA III.

 

To problem chipsetów INTEL z serii 6, czyli P67/H67/B65/H61 na płycie.

 

Dysk podłączony do gniazda SATA III będzie śmigał jak trzeba. :jupi:

 

Ten problem można sprawdzić ściągając ten programik GIGABYTE do sprawdzenia SATA na tych awaryjnych płytach Gigabyte:

 

6 Series SATA Check

 

:pajac:

Edytowane przez Kamerton
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Problem jest z SATA II na tych płytach a nie z SATA III.

 

To problem chipsetów INTEL z serii 6, czyli P67/H67/B65/H61 na płycie.

 

Dysk podłączony do gniazda SATA III będzie śmigał jak trzeba. :jupi:

 

Ten problem można sprawdzić ściągając ten programik GIGABYTE do sprawdzenia SATA na tych awaryjnych płytach Gigabyte:

 

6 Series SATA Check

 

:pajac:

 

Dzięki za konkretną odpowiedź.

Proszę o więcej propozycji wraz z krótkim wyjaśnieniem dlaczego właśnie ten SSD.

Link to post
Share on other sites

Problem jest z SATA II na tych płytach a nie z SATA III.

 

To problem chipsetów INTEL z serii 6, czyli P67/H67/B65/H61 na płycie.

 

Dysk podłączony do gniazda SATA III będzie śmigał jak trzeba. :jupi:

 

Ten problem można sprawdzić ściągając ten programik GIGABYTE do sprawdzenia SATA na tych awaryjnych płytach Gigabyte:

 

6 Series SATA Check

 

:pajac:

 

Na kilku forach pojawia sie problem SATA3 na tych płytach co posiadamy z kolegą. Generalnie ktos napisał że one nie obsługują tak naprawdę pełnej przepustowości SATA3 i że to tylko chwyt marketingowy. Na necie pojawia się wiele tematów, że w szczególności Agility 3 nie działa tak jak powinien tylko o połowę wolniej. Ja już osobiście sam nie wiem co jest tak naprawdę prawdą i jak to jest z tym SATA 3 na płytach z P55A/P55.

Link to post
Share on other sites

Ja już osobiście sam nie wiem co jest tak naprawdę prawdą i jak to jest z tym SATA 3 na płytach z P55A/P55.

 

Jak już napisałem wcześniej

 

- problem dotyczy TYLKO płyt z chipsetami a serii 6 a P55 to nie jest chipset z serii 6 - tylko z serii 5. :menda:

 

A sprawa OCZ AGILITY 3 na płytach z P55 to już całkiem inna historia. :P

Edytowane przez Kamerton
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A wiesz o niej coś więcej? Problem pojawia się z innymi dyskami SATA3 (np z Corsair F60 SATA3)?

 

Nic nie wiem w tej sprawie. http://l.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/114.gif

 

Są tu fachowcy od dysków SSD (nawet sami ich używają ! ) to może coś napiszą.

Link to post
Share on other sites

Generalnie teraz ja np. łamie się pomiędzy Agility3 60 a Vertexem 2 60 lub Corsairem F60. Jeśli płyta ma mi niepociąganąć tego Agility to na cholerę kasę marnować? Ktoś może wie o co konkretnie chodzi z tym? Dodam że w instrukcji mam napisane że jeżeli SATA3 i USb3 pracują w trybie turbo to PCI pracuje w trybie x8 (na płycie mam 2 x PCI x16 2.0)

 

Są tu fachowcy od dysków SSD (nawet sami ich używają ! ) to może coś napiszą.

 

"Fachowcy" nabrali wody w usta.... Niestety

Edytowane przez AcE.wmv
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...