Skocz do zawartości

TP-LINK TL-WR743ND niska prędkość AP przez WiFi


Recommended Posts

Witam,

Posiadam router/AP TP-LINK TL-WR743ND.

Jest on ustawiony tak że działa w trybie AP Client (Wireless) korzystając z internetu przekazanego z innego routera przez WiFi.

 

Komputer podłączony do TL-WR743ND po kablu LAN pokazuje ok. 20mbs prędkości, a gdy łączę się po WiFi z tym samym TL-WR743ND to prędkość jest maximum 10 mbs, czyli o połowę mniej niż po kablu LAN.

Czy ktoś zna przyczynę i ewentualne rozwiązanie problemu ?

Edytowane przez oppo2
Link to post
Share on other sites
W dniu 13.12.2020 o 15:43, cooger napisał:

Jeśli łączy się bezprzewodowo i dalej tworzy sieć wifi to jest to jakaś forma repeatowania. Repeater z jednym radiem tnie pasmo o połowę co doskonale pokazuje Twój pomiar.

 

Tak łączy się bezprzewodowo z innym routerem z którego pozyskuje internet.
Następnie tworzy nową już sieć WiFi w swojej lokalizacji. Gdy podpinam coś po LAN - prędkość jest pełna.

 

Czy jest jakiś godny następca tego urządzenia który działałby w w/w sposób ale nie okrajałby prędkości na tej kolejnej sieci WiFi ?

Edytowane przez oppo2
Link to post
Share on other sites

Repeatery pracujące na dwóch częstotliwościach mogą być tak skonfigurowane że na jednej łącza się z siecią środkową a na drugiej sieją nowa sieć. Kwestia z czym się łączysz i w jakich standardach są klienci łączący się do tego 743. Alternatywnie dwa urządzenia  - jedno jako klient, drugie jako ap z nowa siecia.

Link to post
Share on other sites

podpinam się

 

mam też problem z Tp linkiem 855re V4 i V5, jest to wzmacniacz sygnału, który sporo zaniża download ok 2Mbit/s za to upload to jest tak jak zawsze ok 60 Mbit/s. 

 

Ruter huawei (główny) + tplink 855 v4(na V5 też to samo) do którego jest podłączony za pomocą kabla komputer i tak jak pisałem Dl 2 Mbit/s, a Up 60 Mbit/s. Nie tak dawno osiągane prędkości na tplinku były ok. 60/60 Mbit/s

 

Podłączając do tplinka zapomocą telefonu osiągnąłem 30/30 Mbit/s

 

W czym jest problem że osiągany download jest taki niski?

 

Edytowane przez tazik21
Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, cooger napisał:

Repeatery pracujące na dwóch częstotliwościach mogą być tak skonfigurowane że na jednej łącza się z siecią środkową a na drugiej sieją nowa sieć. Kwestia z czym się łączysz i w jakich standardach są klienci łączący się do tego 743. Alternatywnie dwa urządzenia  - jedno jako klient, drugie jako ap z nowa siecia.

Czy dobrze rozumiem, że mając mój WR743ND mogę tak skonfigurować sieć, że nie będę miał tego połowicznego ograniczenia prędkości na drugiej ?

Czy jednak muszę mieć inne urządzenie ?

 

ps. łącze się dwoma WR743ND :) Nadający chodzi w standarcie n. Przyjmujący ma ustawienie mixed bgn które jest nieedytowalne.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, cooger napisał:

Jak masz te dwa połączone? I czy 743 ma czysty tryb AP client?

 

pierwszy WR743ND pobiera internet po kablu LAN. Następnie tworzy zwykłą sieć WiFi (roboczo nazwijmy tą sieć nr 1), zahasłowaną i działającą w n.

Jakieś 20 metrów dalej jest postawiony drugi WR743ND działający w trybie Client Router (pobierający net z WISP Station) i ustawione jest na tym drugim tworzenie sieci WiFi (sieć nr 2) o odrębnej nazwie i haśle dostępu (Local Wireless AP).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...