Skocz do zawartości

czy Prolimatech Armageddon zmieści się do CM 690 ver I.


Recommended Posts

tak jak w temacie. Czy chłodzenie Prolimatech Armageddon zmieści się do tej obudowy? I czy zamontowanie do niego 2 wentylatorów Enermax T.B. Silence PWM UCTB12P to dobry pomysł? Czy dobrze mi się wydaje, że w IDLE wiatraczki ciche niski RPM, a jak trzeba potrafia przyspieszyc i ochlodzic wystarczajaco procesor? Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że chłodzenie zmieści się, CM ma 213mm szerokości a Armageddon ma 160mm wysokości (u mnie w Elite 430 -.szer. 190mm spokojnie wchodzi hyper 212 plus ->159mm) co do wentylatorów to są bardzo przyzwoite i w niezłej cenie :D

Link to post
Share on other sites

tak wiem bo sam go mam

no chyba ze sa jakies inne zaczepy do kupienia niz te standardowe :rotfl:

 

dzięki za info, bo bym sobie wiatraczki kupił :P . W takim razie troche myląca jest ta informacja z kompatybilnością. 2 wentylatorow po prawie 100 zloty nie wezme bo wyjdzie ciut duzo podliczajac jeszcze cooler. a jak oceniasz głośność zamontowanego chlodzenia Noctua w tym zestawie? (pytam bo wedlug danych podanych przez sprzedajacych ma podobna glosnosc co Prolimatech) podane przez ciebie wiatraczki fajne, zwlaszcza ten wiatraczek firmy Prolimatech mi sie spodobal (akurat pasowalby kolorystycznie do plyty i reszty sprzetu), tylko marzyłoby mi się zeby nie bylo go slychac.

Link to post
Share on other sites

ja bym te wziol bo lubie jak ladnie wyglada a te prolima to mi sie wogole nie podobaja

http://www.cooling.pl/xigmatek-xlff1454-led-bl-140mm,produkt,552253.html?from_category=30_225

a noctua to najleprzy wybor do tego

ciche i wydajne ^^ tylko te kolory to tragedia i cena :/

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

Enermax T.B. Silence UCTB12 120mm << tanio cicho i dobrze :) (posiadam takie 4 w komputerze wraz z coolerem Silentium PC Fortis i temperatury w stanie normalnej pracy = temperatura pokojowa :) obecnie 21C :) ) można też kupić takie z PWM i z trochę większym przepływem powietrza bo się kręcą na 1200 RPM (moje na 900RPM) ale jest to wydatek dodatkowych 20 zł :)

 

a Enermax T.B. Silence UCTB12 120mm kosztuje 29 zł w proline http://www.proline.pl/?p=EMX+TB+SILENCE+120MM i przedewszystkim ma bardzo fajny design :D w tym poście moja mała recenzja odnośnie tych wiatraków :)http://forum.benchmark.pl/topic/28793-fortis-czy-performa-porownanie-w-wydajnosci-i-wydzielanym-halasie-opinie/page__st__20__p__374448#entry374448

 

edit a kilka postów dalej zdjęcia z zamontowany wiatraczkami :)

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

ja nie chce sie z nikim tutaj bic ^^

ale to zenada brac takie wentyle do budy czy do takiego coolera jakim jest armagedon

- no chyba ze ktos kocha cisze - :P

ja tam zawsze wole wydajnosci i wyglad

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

nie odp ci bo nie uzywalem pwm wiec na 100% nie jestem pewien - u mnie zawsze wszsytkie na maxa chodza - mam kontroler w kazdym z wentyli i ten na coolerze tez sa podlonczone do oc station ale tego nawet nie uzywam :P

ale w biosie powinno byc mozna tak mi sie zdaje a jak nie to jeszcze programem mozna tez

a tak wogole to do czego ci ten arrmagedon pochwal sie co tam masz za peceta :>

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

nic szczególnego, 2500k na asrocku 4 + 560 ti, tylko sobie chcialem zrobic prezent na urodzinki i kupic w koncu porzadny cooler z gornej polki :P, a ze 2 stówy da sie przezyc to sobie taki wyszukalem. mam nadizeje ze mi posluzy ladnych pare latek.

Link to post
Share on other sites

jak go bedziesz czyscil czesto to tak

moj juz na wymarciu bo jaram szlugi i nie moge go doczyscic :sciana:

teraz wiem ze jak sie jara przy kompie to co miesiac trzeba czyscic

ja po 3 mieisacach probowalem i nic troche wymuchalo :sciana:

ja archona kupie chyba w tym miesiacu albo na poczatku nastepnego lub nowego armagedona ^^

Link to post
Share on other sites

no z jednymi sie mosialem wstrzymac na jakis czas bo mialem platforme zmieniac na 1155 2600K i maximusa iV i sli 580

ale mam maly problem i musze sie tym zajac jak narazie :sciana:

komp poczeka :->

jak do konca wakacji nie kupie 1155 to juz dopiero kupie 2011 ^^

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...