Skocz do zawartości

Upgrade PC [500-1000zł] lub naprawa pamięci RAM.


Recommended Posts

Cześć wszystkim, sprawa wygląda tak że mam dość stary PC, nie używam go za często ale zdążają się przypadki w których chciałbym się trochę odciąć i zagrać w jakąś nie wymagającą grę ale nawet w CS:GO (na minimalnych) w ferworze akcji FPS spadają do około 30.  Chciałbym żeby ten FPS jednak utrzymywał się na nie co wyższym poziomie. 

Obecna konfiguracja w załączniku.

1. Czy mógłbym coś dokupić/zamienić za jakieś nie wielkie pieniądze by zwiększyć możliwości tej konfiguracji?

2. Mam problem z pamięcią RAM. Miałem przez lata 4gb, dokupiłem takie same 4gb i chodziło ładnie pięknie przez jakiś rok, wzrost wydajności był zauważalny aż od pewnego momentu komputer zwolnił i na nie których właściwościach komputera wykrywa tylko 4gb ram a nie 8. Gdy zmieniłem kości miejscami to dalej wykrywa tylko jedną kość która jest wpięta po lewej stronie ( możliwe że zepsuło mi się wejście nr.2 ?)

 

PS. Nie jestem znawcą w tematyce komputerowej, jeśli da się jakoś łatwo załatwić sprawę tych RAM samo to było by dla mnie satysfakcjonujące. 

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

M

 

 

 

Specyfikacja.png

Link to post
Share on other sites

Załatwiając sprawę budżetowo kupujesz i5 4xxx za 150 plus płytę za 100+ i przekładasz ram . Klatki wzrosną bardzo mocno względem fxa .  Ciężko mi powiedzieć ile będzie FPS w CS go bo jednak ten GTX 650 będzie blokował proca , ale pewnie powyżej 100 , na lepszej karcie powinno być 200+ w fhd 

 

Odnośnie ramu to może nie być tak prosto . Spróbuj wyjąć procesor i zamontować go z powrotem . 

 

Z kolei za 1000 zł masz nowego i3 10100f z płytą i 16gb ramu . Ale dalej jest ten nieszczęsny GTX . 

 

Powiedz nam jaki masz zasilacz . Zapewne też już jest stary . 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie Jakub, patrzyłem na allegro i rzeczywiście taki procesor używany znajdę w tej cenie. A co do płyty głównej to mógłbyś podać jakieś przykłady plus minus co mogę kupić? Posiłkując się jakimiś poradnikami z yt chyba nie powinienem mieć problemu z montażem tego wszystkiego ? 

 

EDIT: Zasilacz BANDITPOWER P4-450W

Edytowane przez Ehin
Link to post
Share on other sites

Koleżanka ma rację z tym zasilaczem .

A odnośnie płyty to szukaj jakiejkolwiek z chipsetem h81 lub b85 (lepsza) . Choć ceny ostatnio wyższe widzę . Te do 130 powinno się dać wylicytować . 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/plyta-glowna-msi-h81m-p33-s3l

https://allegrolokalnie.pl/oferta/plyta-glowna-msi-b85m-g43-micro-atx-or-licytacja

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki chłopaki, w takim razie najlepszym wyjściem będzie kupno nowego procesora i płytę główną plus zamiana zasilacza na lepszy. 

 

Jeśli skok wydajności będzie taki jak mówisz Jakub i będzie około 100 fps w CS to ta zmiana za te pieniądze będzie dla mnie w pełni satysfakcjonująca.

 

 

Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Zasilacz kategorycznie do wymiany, to jeden z najgorszych szajsów, który zniszczy Ci kompa a jak dasz jeszcze wydajniejsze podzespoły to już pewną tragedię.

Trzeba przyznać, że ma dobrą sztukę skoro wytrzymał tyle lat.

 

Te zasilacze nie mają zabezpieczeń, więc przy dociążeniu nowymi komponentami może puścić 230V na podzespoły. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...