Skocz do zawartości

Samsung s20 FE 5g vs iPhone 11


Recommended Posts

Cześć! Mam ogromny, życiowy dylemat ;). Zastanawiam się, który telefon wybrać. Samsung s20 FE 5g 6GB ramu czy może iphone 11 128gb pamięci. Mam na wydanie do około 3300zł. Odrzuciłam już konkurencyjny oneplus 8 pro i xiaomi mi 10t pro. 

Najbardziej zależy mi na dobrej jakości zdjęć - jest mi to potrzebne do pracy, gdzie robię zdjęcia na jasnym, białym tle i zależy mi na dobrej ostrości ;P.
Dodatkowo dobrze, aby był wydajny w grach i żeby to była inwestycja na kilka lat. Co bym nie musiała wymieniać telefonu za rok.
Na telefonie często oglądam filmiki youtube, streamy twitch. W samsungu przynajmniej można dorzucić kartę pamięci, co jest przydatne biorąc pod uwagę jak zapycham sobie telefon zdjęciami. I tu nachodzi druga rzecz. Który telefon uciągnie załadowanie go zdjęciami i nie straci tak bardzo na wydajności i szybkości użytkowania?

Od zawsze byłam dzieckiem androida, iOS nigdy nie miałam w swoich rękach, co mnie troszkę odstrasza od iphone :D. Bo nie wiem, czy mi się spodoba :P.
W samsungu s20 FE 5g podoba mi się większy i trochę lepszy wyświetlacz z wyższym odświeżaniem. Tylko zastanawia mnie, czy taki androidowy samsung za np 2-3 lata dalej będzie śmigać równie dobrze, co na początku? Który z tych telefonów byście mi polecili i dlaczego? :)

 

Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję ^^. 

Link to post
Share on other sites

Sam posiadam S20+ i to najlepsza opcja wyboru biorąc wszystkie plusy i minusy wśród propozycji na rok 2020.  Po aktualizacjach ani się nie grzeje, ani bateria szybko nie pada. Ja miałem iOS ale szybko się wyleczyłem i wróciłem do Androida.

Z drugiej strony inwestycja w telefony? Hm... inwestuje się raczej w coś co przynosi zysk i na czym można zarobić ;-) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W iPhonie będzie dłuższe wsparcie aniżeli w Samsungu plus jest poręczniejszy, do tego fotki również robi bardzo dobre ale nie ma przycisku, jak go zapchasz to raczej będzie chodził lepiej niż Samsung, Samsung z kolei ma amoleda, być może lepsza baterie no i snapdragon, który jest dobrym procesorem, jeśli chodzi o gry to w Samsungu raczej niewiele lepiej będą działać. Wiadomo każda nowa aktualizacja czy to w Samsungu czy to w iPhonie może albo pogorszyć albo polepszyć działanie. Plus zgrywanie na androidzie zdjęć czy czegokolwiek jest dużo prostsze. Kupisz nowy tel z androidem i jeśli zrobisz kopie zapasową w starym tel to w nowym Ci wszytko to samo zainstaluje ze starego telefonu. Mi się nigdy ios nie podobał ale masa ludzi których znam chwala długie wsparcie plus działanie nawet iPhonów 6 czy 7.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że 3 lata wsparcia dla flagowca na Androidzie to wystarczająco dużo. Nikt obecnie dłużej niż 3 lata telefonu nie trzyma, a jeżeli trzyma no to cóż...prędzej baterie będzie musiał wymienić w iPhone niż w Sasmungu. No i Samsung zależy gdzie kupisz - masz 3 lata pełnej gwarancji. Jak się chce długo użytkować telefon to tez jest dobra karta przetargowa. Wiem bo mi w 23 miesiącu gwarancji Note 4 kiedyś postanowił się zepsuć ot tak. Do wymiany była płyta główna, a jako że było ponad 2 lata po premierze to nie mieli wyjścia i dali mi Note 7 (tak siódemkę), którą miałem 2 tygodnie za darmoszke w ramach wymieny, po czym musiałem ją odesłać z widomych względów i otrzymałem w zamian S7edge. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...