Skocz do zawartości

Foto + grafika 4000 zł


Recommended Posts

Potrzebuję złożyć  jednostkę w budżecie jak wyżej - 4000 zł z możliwym niedużym "hakiem".

Stety niestety, nie mogę czekać np do rychłej premiery ryzen 5600 bez iksa. Zakup musi się odbyć do końca grudnia.

Zastosowania to, z tych istotniejszych pakiet Adobe. PS, LR, CR, IL, iD. Nie gram. Nie podkręcam. Poza robotą tylko net.

 

Z obecnego zestawu chcę przerzucić:

MX500 500gb (system)

RX 580 4gb

Karta wifi ac Gigabyte na PCIe

Nec EA271Q CT

 

Wstępnie typuję:

- i7 10700f

- MSI MPG z490 Gaming Plus  /  Gigabyte z490 UD

- Patriot Viper 4 Blackout 32gb 3200MHz CL16  2x16gb

- Kingstone A2000 M.2 1tb

- Fortis 3

- Seasonic Focus GX 550w

- SilentiumPc SG7V TG

 

Czy jest sens inwestować w szybszy ram pod takie zastosowania? Np 3600MHz CL18. Jak tak to który?

Co do płyty g. Gigabyte UD, jest chyba jedną z najtańszych z490tek, na plus dla mnie duża ilość portów USB, choć opinie na jej temat są różne z tego co widziałem i ten brązowy laminat... 

 

A może jednak Ryzen 5600x? Według Puget Systems w samym PS ma jednak przewagę nad 10700K. Choć cenowo za sam procek wychodzi słabiej. Można by wyrównać tańszą płytą główną, choć chyba AM4 się kończy. Nie mam pojęcia co wybrać. Nigdy nie miałem procesora od AMD.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, matdru napisał:

Kingstone A2000 M.2 1tb

https://proline.pl/adata-ssd-xpg-sx8200-pro-1tb-m-2-nvme-2280-asx8200pnp-1tt-c-p1329048 mniejsze dropy wydajności.

 

1 godzinę temu, matdru napisał:

Czy jest sens inwestować w szybszy ram pod takie zastosowania? Np 3600MHz CL18.

Stówka dopłaty https://proline.pl/pamiec-patriot-viper-blackout-ddr4-32gb-2x16gb-3600mhz-cl18-pvb432g360c8k-p7135360

 

5600X wyjdzie drożej, 10700F ma i tak wysoko taktowany rdzeń.

Jeśli dojdzie obróbka wideo to zdecydowanie Intel z iGPU i akceleracją QSV.

 

Jak dorzucisz sobie drugi SSD na NVMe kiedyś to wiedz że wiele płyt obcina porty SATA.

Z490 Gaming plus przy obsadzonych dwóch dyskach NVME obcina SATA 5 i 6.

 

1 godzinę temu, matdru napisał:

SilentiumPc SG7V TG

P400A / Fractal Meshify C.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za cynk na temat dysków.

Obróbki wideo nie będzie.

Wiem że są szybsze pamięci, pytanie czy jest sens w nie inwestować, czy będzie to na tyle odczuwalne w trakcie pracy.

W kwestii obudów, zdaję sobie sprawę, że to tylko SilentiumPc, ale co da realnie dopłata do wymienionych P400A oraz Meshify C? Ta druga jest nawet o około 100zł droższa.

Link to post
Share on other sites

Będzie po bufor wcale nie łatwo w takich zastosowaniach zapchać 

https://tpucdn.com/review/kingston-a2000-1-tb-m-2-nvme-ssd/images/sustained-write.png

 

17 minut temu, matdru napisał:

Wiem że są szybsze pamięci, pytanie czy jest sens w nie inwestować, czy będzie to na tyle odczuwalne w trakcie pracy.

To jest raptem 100zł dopłaty, przy 32GB to niewiele

Jak nie masz skąd to lepiej weź szybszy SSD niż ten RAM.

 

17 minut temu, matdru napisał:

W kwestii obudów, zdaję sobie sprawę, że to tylko SilentiumPc, ale co da realnie dopłata do wymienionych P400A oraz Meshify C? Ta druga jest nawet o około 100zł droższa.

P400A kosztuje tyle od SG7V, to są po prostu lepsze jakościowo budy niż importowane budy od SPC, oni przecież tego nie produkują.

 

Jeśli zatoka 5,25" nie jest potrzebna to jeszcze bym zerknął na https://proline.pl/obudowa-be-quiet-pure-base-500-czarna-z-oknem-p1383156

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

 

6 godzin temu, 3ndurek napisał:

P400A kosztuje tyle od SG7V, to są po prostu lepsze jakościowo budy niż importowane budy od SPC, oni przecież tego nie produkują.

W P400A ugina się siatka na froncie jak w budzie za 100 zł, nie najlepsza jakość farby na blachach w białej wersji. Nie miałem, nie widziałem, tylko czytałem / oglądałem, przyznaje się bez bicia. Ale nie chciałbym tego doświadczyć wydając własną kasę. Meshify C ma wyrywany front razem z gniazdami, no nie bardzo.

 

Ale

 

6 godzin temu, 3ndurek napisał:

Jeśli zatoka 5,25" nie jest potrzebna to jeszcze bym zerknął na https://proline.pl/obudowa-be-quiet-pure-base-500-czarna-z-oknem-p1383156

zupełnie zapomniałem o tej obudowie. Dzięki za przypomnienie. Na nią raczej postawię.

 

Do dysku i szybszego ram dorzucę.

 

Czy jeszcze jest coś do zmiany w proponowanym przeze mnie zestawie?

 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, matdru napisał:

W P400A ugina się siatka na froncie jak w budzie za 100 zł

To ciekawe co dzieje się w SG1 gdzie tam jest jeszcze cieńsza blacha :hahaha:. Naprawdę niektórym to młotek spadł na głowę i sami nie wiedzą co piszą.

 

Zamiast Fortisa brałbym Shadow Rock 3 ciut lepsza wydajność + lepsze wykonanie.

 

Reszta ok.

Focus GX w wielu miejscach brak także https://proline.pl/zasilacz-modularny-xpg-core-reactor-750w-80-gold-corereactor750g-bkceu-p1394473 jakościowo niewiele ustępuje, w tej cenie killer jakościowy, tez 10 lat gwarancji. Z takich wad brak trybu półpasywnego dla wentylatora.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, 3ndurek napisał:

To ciekawe co dzieje się w SG1 gdzie tam jest jeszcze cieńsza blacha :hahaha:. Naprawdę niektórym to młotek spadł na głowę i sami nie wiedzą co piszą.

Nie wiem co tu robi SG1. Nie przepadam zbytnio za tą marką, w życiu bym od nich np zasilacza nie nabył. Obudowa jednak kompa nie spali, a SG7V wydawała mi się od takim kompromisem.

P400A i jego front jest na youtubowych filmach. Dla mnie przynajmniej za taką kasę to nie przejdzie, a że dla innych jest ok to nie moja sprawa :) Choć wierzę, że całościowo jest to dobra obudowa.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
56 minut temu, matdru napisał:

Nie wiem co tu robi SG1.

To tylko przykład., każdy tnie na grubości i materiałach więc nic dziwnego.

 

Miałem Enthoo Luxe TG Gray i uwierz że w cenie 700zł to ta obudowa tez miała wady, jak spasowanie na łączeniach blach, niedomalowania w środku, krzywo ponaklejane gumy na nóżkach, a o takich defektach jak odpryski czy drobne rysy nie wspomnę. Sama w sobie grubość blach, możliwości aranżacji/ilość miejsca na graty, przewiewność, seryjne wentylatory sztos.

 

Pancerna to jest https://proline.pl/obudowa-fractal-design-define-xl-r2-black-pearl-fd-ca-def-xl-r2-bl-p1066334 ponad 16kg :D.

Link to post
Share on other sites

Wiadomo, nie ma rzeczy idealnych. I tak każda buda będzie lepsza niż to co mam teraz także..

Godzinę temu, 3ndurek napisał:

Miałem Enthoo Luxe TG Gray 

Gdyby były fundusze to pewnie skończył bym też z Enthoo, ale Evolve X

A gdyby Meshify 2 miał rozmiary oraz cenę Meshify C to pewnie już bym zamawiał :) 

 

4 godziny temu, 3ndurek napisał:

Na początku byłem pewny brać Reactora 650w, ale pomyślałem, że nie potrzebuje takiej mocy, no i brak półpasywnego chłodzenia. Choć pewnie i tak to które jest jest ciche. 

 

Może jeszcze się dopytam korzystając z okazji. Gdzieś mi się obiło o oczy, żeby montować półpasywny PSU odwrotnie, czyli wentylatorem do góry, ma to sens? Przypuszczam dlaczego może tak być, moje pytanie czy tak się generalnie robi i czy to jest ok.

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, matdru napisał:

Gdzieś mi się obiło o oczy, żeby montować półpasywny PSU odwrotnie, czyli wentylatorem do góry, ma to sens?

Ma to sens jak w piwnicy masz perforację/siatkę i elektronika szybciej odda ciepło. Tylko druga rzecz że tryb półpasywny jest zależny od obciążenia i temperatury w obudowie więc może wentyl załączyć się wcześniej lub później.

 

Przy obecnym GPU to szedłbym w Corsair RMX 650W bo tam tryb półpasywny jest dłuższy do 50% obciążenia.

Kolejna pułapka to są różne wersje tego PSU i różnie tam ten tryb realnie się sprawuje :D.

 

Patrz sygnaturę, tam jest trochę zasilaczy, za ~500zł EVGA G2 650W tez dobrze wypada.

Link to post
Share on other sites

Ok, zdecydowałem, że zostaje przy pierwszym wyborze czyli XPG Reactor 650w, to i tak lepiej niż CM G550M 550w, którego mam od 2014 :) choć nie mam co na niego narzekać.

 

Sam to to wszystko będę miał zamiar złożyć do kupy, pierwszy raz i pytanie czy pasta dołączona do Shadow Rock 3 jest ok czy brać np MX-4? Ją chciałem brać gdybym wziął fortisa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...