Skocz do zawartości

Upgrade zestawu komputerowego- prośba o pomoc


Recommended Posts

Cześć,

 

Przymierzam się do poprawienia wydajności mojego zestawu komputerowego. Pierwszy post dotyczący modernizacji napisałem w listopadzie 2019. Po sugestiach użytkowników forum postanowiłem wstrzymać się rok ze zmianami. Komputer do grania w FullHD w zupełności mi do tej pory wystarczał, i prawdopodobnie starczyłby jeszcze na jakiś czas. Zdaję sobie sprawę że czas na wymianę niektórych podzespołów nie jest najlepszy (pytanie czy takowy w ogóle istnieje) ze względu na brak dostępności chociażby GPU. Planuję zmodernizować komputer do grania w 2K. Oto mój obecny zestaw:

 

Intel Core i5-8600K Coffee Lake 3,6 GHz s. 1151 Box

Seasonic FOCUS Plus Gold 550 80Plus Gold 550W

ASRock Z370 Extreme4 DDR4 1151

ASUS ROG STRIX GTX 1080 8GB OC Gaming 256bit

Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

ADATA XPG SX8200 Pro 1TB SSD

Corsair Hydro Series H150i Pro Rgb

Corsair HD120 6x120mm

Corsair Crystal 570X RGB Mirror

 

Zostaję SSD, RAM, AIO i obudowa. Ze sprzedaży pozostałych komponentów planuję po dołożeniu kasy zakup nowych części. Tutaj mam prośbę do was o radę w doborze komponentów. Myślałem o zmianie na AMD, dokładnie Ryzen 5 5600X w połączeniu z 3060TI/3070 w zależności od dostępności tych kart i tego ile kasy uda mi się uzyskać ze sprzedaży starych podzespołów. Ceny płyt pod nową generację Ryzenów są bardzo wysokie. Zależy mi na tym żeby dokładając załóżmy 2-3 tysiące złotych,  posklejać to w sposób umożliwiający zabawę na praktycznie nowym, bardziej wydajnym komputerze. Chciałbym mieć spokój na 5 lat z wymianą wszystkiego oprócz GPU ( zmiana w zależności od pojawienia się nowych kart na rynku, ale na pewno nie szybciej niż 3 lata po tym zakupie). Jak ogarnąć temat? Jak zrobić to w rozsądny, opłacalny sposób. Wiem, że dużo będzie zależeć od tego ile uda się uzyskać za dotychczasowe części. Może jest wśród was ktoś kto byłby zainteresowany ewentualnie zakupem którejś? Przebudowę planuje zakończyć do marca 2021. Przez  przypuszczalny brak dostępności kart graficznych najpierw zmienię MOBO i CPU, a wymianę karty zostawię na sam koniec

Z góry dziękuje za pomoc i rady

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Blaviken84 napisał:

Planuję zmodernizować komputer do grania w 2K

Do RTX 3070 to tutaj wystarczy zmiana procesora na 8700K, idzie dorwać za ~800zł, wyjdzie wteyd najtaniej.

 

4 godziny temu, Blaviken84 napisał:

Przebudowę planuje zakończyć do marca 2021.

Na teraz wolałbym 10700KF bo cena podobna co 5600X, a masz więcej rdzeni/wątków, przy 1440p różnic brak.

Link to post
Share on other sites

Z490 Tomaahawk / Gaming plus czy Gigabyte Aorus Elite AC.

 

4 minuty temu, Blaviken84 napisał:

Z drugiej strony różnica w wydajności  między 3060Ti a 3070 rekompensuje wydatek?

Kwestia za ile się kupi jedną i druga, jak ktoś wyrwał RTX 3060TI Gaming OC za 2200zł a RTX 3070 obecnie od reki to ~3500zł no to bez sensu taka dopłata jak dla mnie.

Jak dorwiesz RTX 3070 w kwocie 3000zł to zdecydowanie lepsza opcja pod taki monitor.

Przy 1440p to i 10700F na tanim Z490 będzie ok do RTX 3070.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...