Skocz do zawartości

Modernizacja HP 8300 Elite SFF


Recommended Posts

Witajcie chciałbym zmodernizować mojego "biurowego" pc'ta :D
Sprawa wygląda tak, jest to czysty hp compaq 8300 elite w legendarnej "lekko" modyfikowanej obudowie (bo grafika 750ti się zmieścić nie chciała), czyli na pokładzie mamy tak:
Procesor: i5 3470

Mobo: Hewlett-Packard 3397

Ram: 4x 1 gb samsung m378b2873eh1-ch9

Gpu: 750ti 2gb gddr5

Zasilacz: Standard 300 w

 

Sam komputer działa dobrze, w cs:go nie ma żadnego problemu w utrzymaniu 150 fps na rozdziałce 1366x768 (jako monitora używam telewizora lg 32cale 1920x1080), gta v są czasami ścinki ale to przez tylko i wyłącznie 4gb ramu. 
Budżet to w granicach rozsądku bo nowego kompa nie chcę, tylko zmodernizować ten :) Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

Jak masz miejsce daj drugą kość ramu. Tu inwestowanie nie ma zbytni sensu. Jak nie masz ssd to pomyśl bo zwykłe używanie stanie się przyjemniejsze. Można dać szybszy cpu ale tu i tak grafika ograniczy więc ja bym nie zmieniał. Jakby co to xeony 4/8 zaczynają się od 180pln.

Link to post
Share on other sites

Nie , ram może zostać ten co jest. Tu ogranicza się grafika,i tak na prawdę to tu można ramu dodać żeby było 8gb a tak to nie ma co inwestować bo szkoda kasy. Sam xeon nie zmieni tu wiele a zmieniając gpu to zasilacz okaże się za słaby, a ponadto jak to sff nie nie ma zbyt wielkiego wyboru i koło się zamyka. Kup 4gb ramu za grosze i zbieraj na nowy pc.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie. Przyznam szczerze, że ta obudowa sff zaczyna mnie co raz bardziej wnerwiać. Zastanawiam się nad złożeniem czegoś z części używanych tak do 700 zł z możliwością dalszej rozbudowy, lub kupnem gotowca https://allegro.pl/oferta/komputer-fujitsu-p757-i-core-vi-gen-ddr4-hdd-w10-9502380658 już z ddr 4. Co myślicie?

Link to post
Share on other sites

Hej, posiadam o to taki zestawik
Procesor: i5 3470

Mobo: Hewlett-Packard 3397

Ram: 4x 1 gb samsung m378b2873eh1-ch9

Gpu: 750ti 2gb gddr5

Zasilacz: Standard 300 w

Obudowa SFF

Powiem szczerze że ta obudowa mnie zaczyna wnerwiać bo wiadomo karta graficzna się nie mieściła (lekka przebudowa) i źle to wygląda.
Teraz tylko pytanie czy kupić gotowca typu https://allegro.pl/oferta/komputer-fujitsu-p757-i-core-vi-gen-ddr4-hdd-w10-9502380658 a potem go modernizować, czy szukać części używanych tak do 700 - 800 zł?

Edytowane przez andrei
Link to post
Share on other sites

1. Do czego ten zestaw? Jak gry to jakie? Jaki masz monitor - rozdzielczość i złącza? Jakie masz obecnie dyski?

Kupno tego gotowca pod rozbudowę nie ma najmniejszego sensu! 

Jak możesz to wstaw fotkę tego co masz, jaki to zasilacz?

Za 800 będzie ciężko, ale najpier powiedz do czego to ma być.

Link to post
Share on other sites

Ja bym na Twoim miejscu zbierał na nową podstawkę z nowych części. 

Nie widzę jaki tam zasilacz bo fotki słabe, ma standardowe wtyczki ATX24, sata, P4? jakie długie kable?

Kupiłbym i3 10100f za 370pln

Płytę jedną z tańszych b460 - 300-330pln

Ram - 1 kość 8GB 2666-3000 co będzie tańsze z zamiarem dokupienia drugiej za 1-2 miesiące lub 2x4gb jeżeli wiesz że nie będzie kasy na dokupienie.

Jeżeli zasilacz się nada to składasz to w obudowie z olx za 5pln lub "oddam za darmo" czasem całego kompa można dostać, oczywiście 750ti zostaje

Dyski i grafika zostają i zbierasz na ssd m2, zasilacz i nowe/używane gpu jak ceny wrócą do normy.

 

Np.

Obudowa komputerowa typu Tower Świętochłowice • OLX.pl

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...