Skocz do zawartości

rysowanie w programie CAD a 2 zakrzywione monitory


Recommended Posts

Nie nadają się. :zamykamy:
bzdura
Przedmówca powiedział w zasadzie wszystko.
No taki elaborat napisał, że faktycznie wszystko zostało powiedziane...
Monitory idealnie nadają się do pracy w programach typu cad. Pracuję tylko na takich, głównie 34 cala i 49 cala ultrawide. Krzywizna w monitorach 27 calowych jest bardzo mała. Generalnie to nie ma ona żadnego negatywnego wpływu na pracę.
  • Smutne 1
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

No akurat ma rację. Robię projekty do CNC , niektóre muszę robić w ACad inne w programie ,,acadopodobnym'' . Przez chwilę miałem w domu zakrzywioną 32 i powiem tyle  ,, A idz Pan w z tym w ch ''. Monitor ma byc płaski tak jak deska kreślarska. Tyle ode mnie , każdy zrobi jak uważa.

Link to post
Share on other sites

Ja nie robię w cnc. Od kilkunastu lat projektuję w różnych cadach (co nie ma w tej dyskusji żadnego znaczenia) projekty budowlano-wykonawcze. Krzywizna jest za mała żeby miała negatywny wpływ na postrzeganie obrazu.
Szkoda strzępić ryja w rozmowie gdzie dla 2 gości cad to abstrakcja, a przedmiotowe monitory to widzieli na folderach reklamowych... Pomijam twoje cnc i jakże ogromne doświadczenie w pracy z tego typu monitorami. Też tyle argumentów przytoczyłeś, że doktorat można napisać...

Całe to forum to 98% osób "nie znam się, ale się wypowiem.
Dziękuję dobranoc.

Link to post
Share on other sites

Sporadycznie coś robię w Inventorze i Cadzie i dla mnie jako amatora lepiej pracuje mi się na płaskim monitorze. Jako, iż nie mam dużego doświadczenia i nie pracuję na co dzień w tych programach, na zakrzywionym monitorze zakłóca mi się postrzeganie projektu. Natomiast "mistrz" z którym pracuję i który zjadł zęby na tej profesji aktualnie nie wyobraża siebie pracy na czymś innym niż zakrzywione matryce. Nie da się wiec chyba obiektywnie i jednoznacznie odpowiedzieć co lepsze. Kwestia gustu. 

Link to post
Share on other sites

Doświadczenie w projektach wielu dziedzin to ponad 25 lat. 

Styczność z zakrzywionymi monitorami mam od 4 lat, kiedy jeden z współpracowników nabył takowe 2 x 32" "na próbę".

Efekt jego pracy to zmęczenie. Mimo, że jest młodszy ode mnie o 28 lat. 

Inwestycja "kulą w płot".

Zdaniem lekarzy ortopedów zakrzywienie płaszczyzny obserwacji prowadzi do kłopotów z kręgami szyjnymi.

Zdaniem otolaryngologów i neurologów zakrzywienie powoduje błąd postrzegania przez mózg i może prowadzić do schorzeń błędnika i umiejętności oceny perspektywy.

KROPKA.

Edytowane przez voxcordi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...