Skocz do zawartości

Zestaw do grania w rozdzielczości 2560 x 1440 (WQHD) w 60 FPS'ach Cyberpunk 2077


Recommended Posts

Witajcie, chciałbym zrobić upgrade mojego zestawu kupionego w 2015 roku pod Wiedźmina 3.

Procesor: 
i7-4790K 4.4 GHz 
Grafika: 
MSI GTX 970 GAMING 4G 
Płyta główna
: MSI Z97 Gaming 5 
RAM: G.Skill 16 GB (2x8GB)
Zasilacz: Corsair RM 850W 80+Gold 135 mm modular
Dyski: 
SSD Crucial MX200 250GB SATA3 + Seagate Barracuda 1 TB
Obudowa: 
Fractal Design Define R5 USB 3.0 Black Pearl
Chłodzenie: 
bequiet! Dark Rock3 
Monitor: 
ASUS ROG Swift PG278Q (2560x1440 WQHD, 144 Hz z G-Sync)

Chciałbym w końcu w pełni wykorzystać możliwości monitora i grać płynnie w 2,7K w minimum 60 klatkach na sekundę. Jeżeli chodzi o gry w jakie gram to:
- Red Dead Redemption 2, Wiedźmin 3, Assassin's Creed Valhalla, Forza Horizon 4, NFS Heat, Battlefield V, Horizon Zero Dawn. 

Liczyłem na to, że wsadzenie RTX 3070 wystarczy, ale czytając forum przed stworzeniem tego posta dowiedziałem się, że procesor i7-4790K 4.4 GHz może być wąskim gardłem, a sama grafa będzie się nudzić. Koncepcje mam dwie:
 - Pierwsza: wsadzę Geforce RTX 2070S - ta grafika ma być maxem co mogę wsadzić do aktualnego zestawu.
- Druga: robimy nową platformę (nowa płyta główna, procesor, ramy, grafika dysk SSD) myślę, że reszta szpeju takiego jak obudowa, zasilacz, chłodzenie może zostać.

Co radzicie? 

Link to post
Share on other sites

4790K po OC to jednak trochę słabszy proc niż obecnie i3 10100F, nawet z RTX 2070S przy 1440p nie wyciśniesz wszystkiego z tej karty.

 

RTX 3070 dostępny od ręki to obecnie chore ~3500zł.

 

Przesiadka z 970'tki na 2070S da dużego kopa, ale i tak będą spadki.

 

Jak zmieniać platformę z myślą o 1440p to co najmniej taki set do RTX 3070 https://proline.pl/koszyk/c58699a6 

Dopłatę do 10700KF bym odpuścił jak i OC bo tu 10700F ma 4,6GHz dla wszystkich rdzeni w turbo.

Obecny cooler będzie bardzo ok.

 

Gdybyś wyrwał RTX 2070 Super w dobrej cenie z gwarancją to ok, choć zmiana platformy i tak wskazana.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Staram się upolować gdzieś RTX 3080 i stworzyć nowy set, póki to nie nastąpi chciałbym podmienić GTX 970 na coś mocniejszego np GTX 1660 super albo RTX 2060. Proszę doradźcie jaką używkę opłaca się dla mnie kupić ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...