Skocz do zawartości

Głośniki komputerowe ~400 zł


Recommended Posts

Witam,

 

poszukuję nowego zestawu głośników 2.0 lub 2.1, w zależności co będzie lepsze. Od 6 lat jestem w posiadaniu MC-MSF15, więc świadczy to trochę o mojej ignorancji względem dźwięku :)

 

Jestem zmuszony je wymienić, ponieważ zaczynają się psuć. W międzyczasie stałem się posiadaczem SoundBlasterX G5, jak się później okazało trochę niepotrzebnie. W każdym razie karty nie chcę zwracać, bo mi się spodobała i chętnie ją wykorzystam, kiedy będę wybierał nowe słuchawki. Na chwilę obecną ma obsługiwać nowe głośniki.

 

I tutaj dochodzimy do sedna. Przeszukując sieć, znalazłem dwa ciekawe zestawy Edifier R1600T III oraz Taga Harmony Intone 2.1 Mini. Problemem jest jednak miejsce na biurku. Obecny zestaw stoi pod monitorami, satelity mają 16 cm wysokości i praktycznie tyle dostępnego miejsca mam. Czy znajdzie się coś o podobnych gabarytach, jednak jakościowo lepszego, aby w połączeniu z kartą dźwiękową poczuć różnicę?

 

Sprzętu używam praktycznie do wszystkiego, filmy, gry i muzyka. Lubię niskie tony, ale nie jest to absolutnie coś czym będę się kierował przy wyborze. 

Link to post
Share on other sites

Do pewnego etapu dźwięk idzie z wielkością głośników. W subwooferkach z komputerowych 2.1 głośnik jest mniejszy niż w przyzwoitych głośnikach 2.0 i jest tak wysterowany żeby dawać złudzenie basu. Efekt jest taki, że coś tam buczy i muczy, ale szczegółów w tym żadnych. Czyli - albo znajdujesz miejsce, albo żegnasz się z przyzwoitym basem.

 

Nie wiem ile razy trzeba to ludziom pisać, może by to przykleić? :/

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ograniczając się do 16 cm to masz problem . Chyba tylko zestaw 2.1 zapewni jakieś niskie tony . W głośnikach do 400zł to też soundblaster nie zrobi wielkiej różnicy . Zobacz sobie te https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-edifier-xm3bt-2-1-5801733/?gclid=Cj0KCQiA5bz-BRD-ARIsABjT4niuTaD3yokik4Getc2LINIuYyumdWAaER2uHA5WbkoyX_JwyEowOz8aAghjEALw_wcB

Nie wiem jak to gra , ale sądząc po marce powinno być dobrze . 

Link to post
Share on other sites

O tym właśnie piszę - głośnik w subwooferze 5,25". Jest on jeden. W takich nawet Solo 5 są dwa 5,25". To teraz zadajcie sobie pytanie co się musi z dźwiękiem dziać żeby zapewnić jego takie samo natężenie a subwoofer jest strojony niżej bo trzeba udowodnić, że coś on robi.

Link to post
Share on other sites

Przemierzyłem wszystko i nie mam szans zmieścić Solo 6c, są po prostu za duże. Rozumiem to co zalinkowałeś i zdaję sobie sprawę z faktu, że w tym przypadku rozmiar ma znaczenie, aczkolwiek nie zrezygnuję z drugiego monitora aby postawić głośniki.

 

Nawet gdybym chciał postawić je poziomo, to dalej mam ok. 27 cm miejsca. Pytanie czy można tak ułożyć kolumny?

 

Szukałem również uchwytów ściennych, ale doliczając ich koszt, to robi się zabawa sporo ponad budżet. Sam koszt Microlabów bym jeszcze przeżył.

 

W związku z tym, czy istnieje jakaś inna alternatywa? Jeśli mógłbym położyć głośniki poziomo, to ich wysokość może wynosić 27 cm, natomiast szerokość 16.

Aktualizacja. Udało mi się znaleźć stojaki pod te głośniki, które mógłbym zakupić. Odstęp pomiędzy nimi wyniesie ok 2,3 metra, czy fabryczne kable starczą by spiąć je razem?

 

Jaka jest ich standardowa cena? Widzę obecnie, że dwa sklepy mają je na stanie, jednak kosztują ok. 650 zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...