Skocz do zawartości

Nowa płyta główna/cpu/ramy vs nowa karta graficzna


Recommended Posts

Ewentualny budżet 600zł, używki wchodzą w gre

Chciałbym grać w Fortnite, LoL, Warzone, Apex, FIFA21 itp na w miare dobrych fps, nie zależy mi na jakości, wole płynność.

Pytanie brzmi co będzie lepsze, co da lepszą wydajność w grach:

 

1. Zakup nowej płyty, cpu(i3 10100f?) i ramów 2x8GB na zapewne lepszym taktowaniu zostawiając GTX770

2. Zakup np GTX980 i włożenie go pod stare bebechy i nie zmieniać nic wiecej 

 

Zasilacz TS XFX 500w

Bez tytułu.png

Link to post
Share on other sites

Z jednej strony do grania potrzebna przede wszystkim mocna karta, ale jej wymiana przy zachowaniu reszty to poprawa na krótką metę, bo twój obecny procek już jest wąskim gardłem i stan ten będzie się tylko pogłębiał. Poza tym GTX 980 to już niezły staruszek, owszem wydajność spoko, ale ile taka karta jeszcze pożyje? Trochę loteria.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Player1 napisał:

Z jednej strony do grania potrzebna przede wszystkim mocna karta, ale jej wymiana przy zachowaniu reszty to poprawa na krótką metę, bo twój obecny procek już jest wąskim gardłem i stan ten będzie się tylko pogłębiał. Poza tym GTX 980 to już niezły staruszek, owszem wydajność spoko, ale ile taka karta jeszcze pożyje? Trochę loteria.

Chce tylko wiedzieć co mi da dosłownie wiecej fps teraz tak żebym mógł sobie chociaż w tego warzone pograć itp. Czy zestaw płyta/cpu/ramy da jakiegokolwiek boosta w fpsach w porównaniu do tego co jest teraz?

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, rodrigo908 napisał:

Zakup np GTX980 i włożenie go pod stare bebechy i nie zmieniać nic wiecej 

Po co Ci karta bez gwarancji?

Jaka tu jest obudowa, model zasilacza?

 

Do tego proca można dać używanego GTX 1060 6GB/RX 580 8GB. Jak już zmieniać platformę to na CPU 6/12 jak 10400F.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, 3ndurek napisał:

GTX 770 to jest już staroć i tez ma za mało pamięci...

 

Sprzedaj CPU/MOBO/RAM za 400zł, GPU za 250-300zł.

 

Za ~800zł bierzesz https://proline.pl/koszyk/8cee3182

Za 450-500zł używany RX 570 i tyle w temacie.

Jak starczy kaski weźmiesz 16GB RAM w Dualu, jak nie to dorzucisz za jakiś czas.

powiedz mi jeszcze czy 980ti bedzie bottleneck z i5 4570? czytałem posty że niby nie, nie powinno być żadnych problemów ale wole się upewnić

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że będzie. Miałem i5 2500k 4,7ghz (lepszy procesor) z gtx 970 (gorszą grafiką) i po wymianie na i7 2600k różnica była odczuwalna w wielu grach (np. tomb raidery, battlefield itp.). Względem 770 będzie ogromna poprawa ale karta nie rozwinie do końca skrzydeł. No i nie napisałeś jaki masz zasilacz, byle co 980 ti nie pociągnie.

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, zbiku90 napisał:

Oczywiście że będzie. Miałem i5 2500k 4,7ghz (lepszy procesor) z gtx 970 (gorszą grafiką) i po wymianie na i7 2600k różnica była odczuwalna w wielu grach (np. tomb raidery, battlefield itp.). Względem 770 będzie ogromna poprawa ale karta nie rozwinie do końca skrzydeł. No i nie napisałeś jaki masz zasilacz, byle co 980 ti nie pociągnie.

napisałem przecież, ile % bt będzie na oko? na forach zagranicznych czytałem że nie ma wgl i mogą śmiało brać

Link to post
Share on other sites
W dniu 8.12.2020 o 21:43, 3ndurek napisał:

Jaka tu jest obudowa, model zasilacza?

 

980TI ciągnie od groma, do tego gwary brak, po co Ci takie starocie?

 

Ja CI podałem sensowną opcję upgrade, najlepszą na chwilę obecną. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, 3ndurek napisał:

 

980TI ciągnie od groma, do tego gwary brak, po co Ci takie starocie?

 

Ja CI podałem sensowną opcję upgrade, najlepszą na chwilę obecną. 

Możliwe, że wyrwe 980ti za 500-600zł, nawet jeśli coś bedzie nie tak lub bede niezadowolony z wydajności to sprzedam drożej

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, rodrigo908 napisał:

na forach zagranicznych czytałem że nie ma wgl i mogą śmiało brać

To skoro czytałeś, to bierz śmiało. Nie bardzo wiem, czego tu oczekujesz, bo najwyraźniej potwierdzenia swoich założeń. Jeśli masz możliwość kupna tej karty w dobrej cenie i zakładasz, że w razie czego będziesz mógł ją sprzedać bez straty, to kupuj i testuj.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego mamy tu coś dalej sugerować skoro Ty masz ewidentny problem z odpowiedzią w kwestii obudowy i zasilacza, a nasze porady olewasz ciepłym moczem?

 

W dniu 9.12.2020 o 20:58, rodrigo908 napisał:

czy 980ti bedzie bottleneck z i5 4570?

W dniu 9.12.2020 o 22:45, rodrigo908 napisał:

na forach zagranicznych czytałem że nie ma wgl i mogą śmiało brać

 

Kupuj co uważasz, szkoda czasu na Ciebie.

Temat zamykam bo jakakolwiek dalsza dyskusja z takim ignorantem nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...