Skocz do zawartości

Nowy solidny zasilacz.


Recommended Posts

Witam

Potrzebuję na cito nowy zasilacz do PC, niestety w sklepach mocno przetrzebiony towar i nie bardzo jest w czym wybierać. :(

Na chwilę obecną będzie musiał "pociągnąć" rtx 2070 super + r5  3600, w przyszłości r7 3700x albo coś z nowej serii.

Gdyby był dostępny, to brałbym pewnie Seasonic Focus GX 550W/650W, ale w znanych mi sklepach są niedostępne. :(

Zależy mi na naprawdę porządnym i cichym zasilaczu z jakościowym wnętrzem, który nie padnie po roku czy 2 latach, pytam znawców, którzy wiedzą co siedzi w zasilaczach, a nie na zasadzie "mam i działa, więc jest super".

Z tego co pozostało na stanach magazynowych i wpadło mi w oko:

- ADATA XPG Core Reactor 650W
- SILENTIUMPC Supremo FM2 Gold 650W
- Corsair RMx 550W 80 Plus Gold
- Bitfenix Formula 650W 80 Plus Gold

 

Bitfenix jakoś środkiem nie do końca wzbudza zaufanie. Najbardziej skłaniam się ku XPG. A co wy myślicie, albo polecicie? Kwota 400zł (+-50zł).

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

 

 

22 godziny temu, borgirek napisał:

Z tego co pozostało na stanach magazynowych i wpadło mi w oko:

- ADATA XPG Core Reactor 650W
- SILENTIUMPC Supremo FM2 Gold 650W
- Corsair RMx 550W 80 Plus Gold
- Bitfenix Formula 650W 80 Plus Gold

Najcichszy będzie Corsair, no ale jak wymienisz kiedyś GPU na RTX 3060TI/RTX 3070 to tutaj zdecydowanie wersja 650W.

Jako jedyny z w/w ma tryb półpasywny i później też bardzo dobrą mapę RPM wentylatora. 

 

Tylko żeby CI nie wcisnęli RM 2019 bo to gorsza jednostka, kondensatory Elite, gorszy wentyl, krótszy tryb półpasyywny.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
W dniu 8.12.2020 o 21:15, 3ndurek napisał:

 

 

Najcichszy będzie Corsair, no ale jak wymienisz kiedyś GPU na RTX 3060TI/RTX 3070 to tutaj zdecydowanie wersja 650W.

Jako jedyny z w/w ma tryb półpasywny i później też bardzo dobrą mapę RPM wentylatora. 

 

Tylko żeby CI nie wcisnęli RM 2019 bo to gorsza jednostka, kondensatory Elite, gorszy wentyl, krótszy tryb półpasyywny.

Jak to sprawdzić przed zakupem jaka to wersja? Czy w ogóle jest do dostania jeszcze ta stara wersja? Jeśli nie to w co celować? 

Potrzebuje jednostki pod 10700/rtx 3080

Edytowane przez DjTechnics
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...