Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czołem!

 

Chciałbym zakupić do komputera, jakieś fajne głośniki stereo na których od czasu do czasu włączę jakiś film, czy muzykę z spotify. 
 

Od wielu lat zawsze strasznie podobały mi się tytułowe głośniki, ale za dzieciaka była to dla mnie raczej spora kwota, a z tego co widzę mają już drugą rewizję. Zastanawiam się czy to nadal dobry wybór. Oraz czy wyciągnę z nich fajny dźwięk bądź czy warto by dokupić do tego jakieś dodatkowy osprzęt. Na codzień korzystam ze słuchawek bezprzewodowych, więc nigdy nie inwestowałem specjalnie w rozwiązania dźwiękowe.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, cooger napisał:

W tej cenie kupisz jakieś Microlaby z serii Solo. Dźwięku nawet nie ma co porównywać. 

Ło Panie ale te Microlab to wielkie kolumny, a ja to chcę na biurku postawić po bokach monitora. Wiem że T40 też są spore, ale chyba nie aż tak. 

Link to post
Share on other sites

To nadal 3,5" gdzie midbas w Solo 5c masz 5,25" a w 6 - 6,5". Niestety później okazuje się, że takie głośniczki mogą fajnie grać wokale i wysokie, więc sprawdzają się w lekkiej muzyce, ale jak chcesz posłuchać czegoś energetycznego to później okazuje się, że grają cienko jak kolana węża.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę się podpiąć pod wątek - też szukam dla siebie jakiegoś prezentu pod choinkę :) Obecnie mam te:

 

https://www.x-kom.pl/p/249332-glosniki-komputerowe-logitech-21-z333.html

 

i w sumie nigdy mi do końca nie odpowiadały - niby jest ten subwoofer ale głębi niskich tonów nie ma w żadnym stopniu. Coś tam pomrukuje i chrupie pod biurkiem ale nie podoba mi się. Poza tym wiecznie kopię suba nogami i zbiera sie na nim tona kurzu. Do tego mają super irytującą przypadłość - po wejściu w tryb uśpienia (po 5 minutach bezczynności) zaczynają piszczeć. Na nmoc musze nurkować pod biurko i wyciągać je z prądu bo nie mogę przy tym pisku spać :(

 

Wolałbym jakieś dobre głośniki 2.0 na biurko. Nie jestem jakoś mega ograniczony miejscem. Po dwóch stronach monitora mógłbym postawić głośniki o szerokości 25cm i wysokości 40cm, głębokość najlepiej do 30cm ale jak będzie trochę więcej nic się nie stanie.

 

Głośników używałbym do grania w gry single player (do fps'ów lubię siedzieć w słuchawkach) i słuchania muzyki. Lubię raz na jakiś czas posłuchać dobrego rocka głośniej :) Jak już kupić to coś dobrego. Najlepiej jakby się zamknąć w 500zł ale jak będzie coś super wartego dopłaty mogę dorzucić do 800zł.

 

Zainteresowały mnie wspomniane przez Fex'a Presonus Eris 3.5. Warto się wkoło nich zakręcić? dajcie jakby co jakieś inne propozycje. :)

Link to post
Share on other sites

Jaki sens jest słuchać na YT skoro to co słyszysz to efekt działania Twoich głośników? Jak nie porównasz swoim uchem grających Twoją muzykę w realu to nie ocenisz. Z Edifierami miałem mało do czynienia więc lepiej żeby się wypowiadał ktoś kto dobrze zna te głośniki.

 

Jeśli mam oceniać z tego filmu, chociaż jak podkreślam to średni pomysł to słuchając na AKG K702 to od razu się rzuca na ucho, że Microlaby mają dużo większe dociążenie na dole pasma, w rocku różnica jest spora. W niektórych utworach słyszę też jakieś zapiaszczenie na Edifierach, szczególnie w jazzie. W wielu utworach głośniki grają bardzo podobnie. Dźwięk to jednak kwestia gustu więc każdy powinien wybierać pod siebie. Niedawno testowałem np. FXAUDIO D502BT i do tego kolumienki od Pianocrafta. Super zestaw do jazzu, czyściutki dźwięk, fajna przestrzeń. W rocku, lipa totalny brak dociążenia, głośniej nie pograsz bo masz wrażenie jedzenia czerstwego chleba. Do cichego grania w tle - OK, ale żeby przypier.. no nie.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli mogę, to się podłączę - szukałem kiedyś głośniczków do komputera i skończyłem z Microlabami 7c. ;)
Do komputera. Głośniczki. :D
BT nie było mi potrzebne, mam z kompa, więc...

Przesłuchałem Solo 6C, 7C, 9C, Edki 1600 i 1700 i chyba 12XX coś tam.
 

W dniu 9.12.2020 o 09:20, cooger napisał:

 od razu się rzuca na ucho, że Microlaby mają dużo większe dociążenie na dole pasma

Właśnie - Microlaby schodzą niżej w basach, zwłaszcza na dwóch przetwornikach (7C i 9C) i mam bardzo subiektywne wrażenie, że mają lepszą dynamikę. Nie rozlewają się i są dość spójne. Ale mają swoją wadę, o której zaraz.

Edki - są ciepłe, fajnie i ładnie grają, odrobinę jaśniej, niż Microlaby. Choć czasami jak na mój gust czasami zbyt jasno w górnych pasmach. Potrafią syczeć w dość niespodziewanych miejscach (a mam porównanie z kilku par słuchawek). Ale mają pewien plus.

Różnica - cieplejsze brzmienie w Microlabach, jaśniejsze w Edkach.
I najpoważniejsza różnica - Edki mają bass reflex z przodu, Micro z tyłu. Edki postawisz przy ścianie i będą grały bez problemu, Micro dosuniesz do ściany i... stracisz dużo na dźwieku, serio. Moje zaczęły fajnie gadać dopiero jak odsunąłem je od ściany na jakieś 12-15cm.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Po długiej rozminie zamówiłem outletowe Edifier'y R1700BT za 550zł. Mam nadzieję że się nie zawiodę. Microlaby są za duże i musiałbym je odsunąć od ściany żeby bass reflex'y poprawnie grały.

 

Kolega ma u siebie w domu model R1010BT https://www.edifier.pl/product-pol-57-Edifier-R1010BT.html - pożyczyłem je sobie na 1 dzień i przetestowałem w grach i muzyce. Grają fantastycznie i zaskakująco głośno jak na takie małe kolumienki. Jedynie niskie tony trochę charczą na najwyższym ustawieniu i wysokiej głośności. Już ten model wywołuje u mnie szeroki uśmiech więc edycja "dwie półki wyżej" powinna rozdupcyć mózg :)

 

Jeszcze raz serdeczne dzięki - dużo mi ten wątek pomógł.

 

BTW tytułowe Creativy słuchałem w media ekspert z wystawy - nie mają startu jak dla mnie nawet w porównaniu z R1010BT

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...