Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam problem z Internetem w mieszkaniu. Używamy xbox series x po kablu od modemu, 2 telefony wifi i często 2 laptopy wifi.  

Router mogę umieścić tylko i wyłącznie w rogu mieszkania. Po drugiej stronie mieszkania są problemy z połączeniem. Często zrywa przykładowo wideokonferencję, czy jest problem z zasięgiem.  Internet upc 750mb, modem connect box wifi. Jak trzeba więcej danych, mogę posprawdzać.  Wymyśliłem, że kupię wzmacniacz sygnału(tp link re300) i umieszczę go na środku mieszkania. Ewentualnie coś droższego. Sprawdzi się takie coś w 25 letnim mieszkaniu z płyty? Może lepiej kupić inny router? Tylko stałby w tym samym miejscu, co ten connect box. Metraż coś ok65m może więcej. Ogólnie jest 7 pomieszczeń.

Edytowane przez Bilobon
Link to post
Share on other sites

Posiadam od około roku model tp link re 305 i od początku były z nim problemy.Mianowicie jako tako działa ale po około 10 godzinach wzmacniacz resetuje się do ustawień fabrycznych i trzeba ustawiać go od początku i parować z routerem.Mieszkam w bloku i zarówno wzmacniacz jak i dość archaiczny router tp link wdr 4300 mają problem z przebiciem się sygnału przez dość grube ściany.Nie wiem jak jest z nowszymi routerami bo może się okazać urządzenie za 500 - 600 złotych też będzie mieć problem z zasięgiem.Suma sumarum zakupiłem switch, podciągnąłem 8 metrów kabla i nie mam problemu z płynnym oglądaniem netflixa na Tv. 

Link to post
Share on other sites

Mam wpiety wzmacniacz okolo 7 metrow od TV, dodatkowo sygnal musi przebic sie przez 2 sciany - na telewizorze pokazuje 3 kreski zasiegu na 5 i o ile nie ma problemu z Netflixem w FullHd to w 4K juz by pewnie byl problem.

Mozesz sprobowac kupic jakis wzmacniacz albo router z mozliwoscia zwrotu i przetestowac jak sie bedzie u Ciebie sprawowal - chyba innej mozliwosci nie ma.

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.12.2020 o 19:48, zbiku90 napisał:

Trzeba było pomyśleć o kablu przed remontem.

Gdyby był ten problem wcześniej, to pewnie zrobiłbym to. Znalazłem rozwiązanie, w sumie przypadkiem przeglądając podobne tematy na tym forum. Mój starszy telewizor lg łączył się z wifi, mimo wyłączenia tego i nie ma już  problemu.

Link to post
Share on other sites

Po remoncie 65m2 to ja jeszcze rozumiem że można nie pomyśleć. Porażka to jest jak ktoś stawia nowy dom piętrowy np. 200m2 i sobie kabli nie rozprowadzi a takich sytuacji widuję w pracy bardzo dużo. No a potem zdziwienie że wifi nie działa w całym domu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...