Skocz do zawartości

r5 3600x czy r5 5600x


Recommended Posts

witam
zastanawiam się nad wymianą procesora, płyty głównej i pamięci ram
czy pod moją obecną grafikę wystarczy mi procesor r5 3600x? i czy opłaca się wymieniać płytę główną na lepszą płytę główną w formacie atx?

gram w 1440p ale jeśli karta nie będzie wyrabiać w tej rozdzielczości to podepnę stary monitor w 1080p
to mój sprzęt
Karta graficzna Palit GeForce RTX 2070 SUPER JetStream 8GB GDDR6
Procesor AMD Ryzen 5 2600, 3.4GHz, 16 MB
Płyta główna MSI B450M PRO-M2
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3
Zasilacz Seasonic S12II Series S12II-520 (SS-520GB F3) 80Plus Bronze 520W
Pamięć GoodRam Play, DDR4, 8 GB,2133MHz, CL15
Pamięć GoodRam Play, DDR4, 4 GB,2133MHz, CL15
z góry dziękuje za odp

Edytowane przez desspo
Link to post
Share on other sites

Grafika da radę, co do procka aktualnie jest to średnio opłacalne w Twoim przypadku. Kiepska dostępność procesora 5600 i wysoka cena 1700zł.

Poczekałbym na Twoim miejscu do premiery ryzen 5600 bez x, ma być sporo tańszy bo 80$ mniej niż wersja z X a to by Ci dało spory skok wydajności.

Co do płyty to jeżeli masz fundusze i chęci to możesz zmienić płytę, aczkolwiek bardziej bym celował w zmianę ramu na 2x8gb 3200mhz chyba że zmienisz płytę to 3600/3733. Jak dla mnie nie przeżyłbym wyglądu Twojej płyty w mojej obudowie, ale każdy ma inne wymagania i gusta także o tym nie dyskutujmy:) 

Dlaczego miałbyś podpinać stary monitor, korzystaj z 1440p bo jest o niebo ładniejsze od 1080p :D 

Tak btw. jaki masz dysk/dyski ?

Co do procka 3600 też bym w takiej cenie nie kupił, zostałbym na tym co masz ew tylko ram sobie teraz zmień i czekaj bo z tego co widzę Twoja płyta nie dostała jeszcze biosu do obsługi ryzen 5000. 

Link to post
Share on other sites

karty graficznej zmieniać nie będę więc szukam procka do tej karty a r5 3600 idzie znaleźć za 900 złotych na allegro
nad zmianą płyty się zastanawiam bo jak będę kupował to od razu komplet by nie płacić za przesyłkę kilka razy
dla mnie większej różnicy nie ma jeśli chodzi o monitory a ze zmianą to chodziło bardziej o to jak moja karta przestanie w grach ciągnąć w 1440p to wtedy mógłbym podpiąć drugi monitor
ramy będę zmieniał na pewno dysk mam na złączu m.2
tylko że jak wyjdzie ten ryzen bez x to pewnie też u nas będzie dość sporo kosztował a procek ma obsłużyć obecną kartę

Edytowane przez desspo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...