Skocz do zawartości

Czy Intel(R) Core(TM) i5-2310 CPU @ 2.90GHz wystarczy do Cyberpunk 2077?


Recommended Posts

Witam.

Mam komp:

Intel(R) Core(TM) i5-2310 CPU @ 2.90GHz

NVIDIA GeForce GTX1660 Super

16GB RAM

SSD

Monitor 21:9 3440x1440

 

Czy Cyberpunk 2077 pójdzie na tym? Może w niższej rozdzielczości niż natywna monitora? Jestem mało ambitnym graczem i nie rwę się do zmiany procka. :) Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Pewnie pójdzie , ale ten gtx 1660super się trochę marnuje przy i5 2310 . Aby w pełni wykorzystać tą kartę to trzeba by wymienić resztę podzespołów .  Wydałeś tyle na kartę to jeszcze dołóż xeona e3 v2 od 1230 w górę za 250zł mniej więcej . Trochę podratuje sytuację .   

 

A tak w ogóle to chyba jeszcze nikt nie testował tej gry .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Tak ogólnie to napisz jeszcze jaka obudowa, jaka płyta, jaki ram i w ilu kościach, jaki zasilacz to napędza?

Kolega wyżej ma rację karta się marnuje. Bardzo budżetowo to cpu na xeon/i7 4 rdzenie 8 wątków ceny xeonów od 200pln, a co najbardziel opłacalne to się zadecyduje jak podasz jakie mobo i ram. Druga opcja to 900pln i nowa platforma na i3 10100f (4/8), h410 lub b460 i 2x8gb ddr4.

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, jakub1t napisał:

Wydałeś tyle na kartę to jeszcze dołóż xeona e3 v2 od 1230 w górę za 250zł mniej więcej . Trochę podratuje sytuację .   

 

Do 250zł to kupi E3 1270 v2. Kilka dnia temu zamówiłem z Ali E3 1230v2 za 165zł. Nie wiem czy jest sens dopłacać 50% do tak naprawdę niewiele większej wydajności.

Link to post
Share on other sites

Panowie wszystko zależy od płyty i ramu.

1. Płyta musi wspierać dany cpu a nie wiemy czy to markowa płyta czy jakiś gotowiec np. dell'a i czy są biosy z obsługą xeonów?

2. Główna różnica między xeonami v1 vs v2 to obsługa ramu 1333 (v1) vs 1600 (v2) jak autor ma ram 1333 to w Polsce kupi 1230 za 180pln albo mniej jak poszuka.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za zainteresowanie. Komp markowy ADVENT DT1308. Płyta główna Medionpc MS-7728. Żeby w tym badziewiu zainstalować nową grafę przerobiłem Bios:

Karta graficzna dla 3440x1440. Stary komputer. - Karty graficzne - forum.benchmark.pl

Pamięć 2x8GB, załączam fotkę

zmieniłem też zasilacz na 600W, włożyłem dysk SSD

Komp służy głównie do edycji wideo, ale zagrać nieraz lubię. Po dołożeniu nowej grafy dostał niezłego kopa w GTA V.

Zapomniałem o fotkach

IMG_20201206_130906.jpg

20200822_233259.jpg

20200822_233331.jpg

Link to post
Share on other sites

Płyta robiona pod gotowca, pewno i nie ma ale to pod sandy więc jedyne co bym zaryzykował to xeon v1 czyli po prostu np. 1230, 1240 bez dopisku v2, poza tym jeden ram 1333 a drugi 1600 więc i tak zbija do 1333. Ciekawe jak tam sekcja zasilania tej płyty, gorąca? 

Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem że mam różne ramy :) Nie wiem która to sekcja zasilania na płycie głównej. Ale płyta nie ma szybkiego USB, te USB które są nieraz przestają działać. Przestawianie czegoś w Biosie to jak loteria...

A taki procek dałby spore przyspieszenie?

Czy takie RAM-y można byłoby wykorzystać w jakiejś nowszej płycie głównej czy tylko w takiej starej?

Link to post
Share on other sites

W grach tak, ale nie ma 100% pewności że zadziała. Płyta była zamówiona u msi do konkretnego gotowego zestawu. I bios został napisany pod zamówienie. Ogólnie nie wygląda to ciekawie, a skoro z płytą są problemy to dobrze się zastanów czy inwestować w nią 200pln w nowy cpu, wszystko jak zawsze zależy od kasy. Jak masz 900pln to składaj coś na 10100f, h410 i 2x8gb ddr4. Jak nie masz możesz zaryzykować najtańszego xeona 4/8 s1155 przykładowo 1230 za 180pln. Ramu raczej nie wykorzystasz a kupno używanej płyty s1155 za około 200 nie ma sensu bo to strata kasy. Najlepiej zbieraj kasę na nową platformę. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...