Skocz do zawartości

Dziwne chłodzenie do szafy serwerowej


Recommended Posts

Witam szanowne grono. Jestem tu dość świeży - wcześniej pclab wiele lat stażu - lecz zostało zamknięte...

Wpadłem na szalony pomysł stworzenia chłodzenia wodnego do serverów które mam w szafie rackowej.

 

Różne serwery - nie wiem czy to istotne - typu rack na szynach.

W LCC jestem dość mało biegły dla tego fajnie by było jak ktoś by pomógł zrobić burzę mózgów co by spowodowało realizację pomysłu lub jego zaniechanie.

 

Na początek co myślałem:

Kupić chłodnicę samochodową nową i wrzucić sobie na tylną ścianę szafy.

Kupić złączki adaptery, przewody, baniak wody do chłodzenia lub na początek użyję demineralizowanej do testu.

 

Zaczynając do strony cpu:

Bloki na cpu - https://a.allegroimg.com/original/113a47/9df255494c1d93a1feb16016de65/Blok-wodny-do-chlodzenia-40x40-CPU-GPU

Spokojnie sobie dam radę zaczepić.

Rurki 8mm gumowe do obudowy - chciałbym zrobić jakąś złączkę bym mógł rozczepić sobie server z dalszą częścią układu - tak by pozostała część układu mogła dalej pracować.

Kolejno jakiś rozdzielacz - gdzie są podłączone 3 servery

Grubsze gumowe przewody z rozdzielacza do pompki chłodnicy i rezerwuar - też pewnie musiał by być spory.

Pompki myślałem dawać 2szt równolegle - jak jedna pada to druga trochę mniej wydajnie lecz jakoś podziała.

 

Zakładam jakieś pewnie 3l płynu w obiegu.

Nie wiem jakie pompki - mogą lekko hałasować, lecz nie chciał bym by było to głośne buczenie.

Zasilanie - jakie tylko trzeba - sam zbuduję redundancyjną przetwornicę nawet.

Budżet - i to jest ciekawe bo niby chcę bida edytion, lecz jak ma to kosztować 3k to i tak nie będzie przeszkodą :) Chodzi o to by było tanio i wydajnie.
Miejsca w szafie mam sporo - netshelter 42U

TDP max jakie liczyłem to 1000W

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...