Skocz do zawartości

Recommended Posts

Link do sprzętu obecnego. Z racji że nie interesowałem się od lat sprawami sprzętowymi, nie mam pojęcia co z czym się je obecnie :] I liczę na wasza pomoc. Cel modernizacji ?  skok bo ponoć mój procesor i reszta ograniczają i tak potencjał karty jaka posiadam i pytania 

1 - mam 1080 TI też od MSI wersję 11 GB bodajże warto się w nią jeszcze pakować ? czy upłynnić ze zwykła 1080 ? 

2 - posiadam płytę jak na tamte czasy dość chyba była dobra MSI z270 gaming pro (https://pl.msi.com/Motherboard/Z270-GAMING-PRO/Overview)  ale ona pozostaje tylko na 6 i 7 generację a już 10-ta jest .... 

3 mam modularny zasilacz Corsair HI 1200 I Platinium -- ale czy moc tego zasilacza nie jest przesadzona, tak wiem że nie będzie brał 1200 W tylko tyle ile potrzeba, czy warto też go trzymać ? 

4 - w co warto się pchać, zawsze byłem zwolennikiem zakupu na parę lat jak widać i to jakimś sensownym kosztem

 

doradźcie ludziska :] bo wiek już mam słuszny :D 

z góry wielkie dzięki za wszelkie podpowiedzi :] 

 

Link to post
Share on other sites

to jest uzależnione od tego za ile bym sprzedał obecny sprzęt, dałem wątek i tu i tam i na razie jest odzew tylko tu ... sam mam mniej więcej z aukcji pobierać te informacje ? rozstrzał jest dziwny .... A ja jak wspominałem wiedza nie jest świeża w tej tematyce 

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.12.2020 o 14:06, MiSkoF napisał:

mam modularny zasilacz Corsair HI 1200 I Platinium -- ale czy moc tego zasilacza nie jest przesadzona, tak wiem że nie będzie brał 1200 W tylko tyle ile potrzeba, czy warto też go trzymać ? 

 

Zostaw, taki PSU obecnie kosztuje krocie, czyli 1zł za 1W :D.

 

GPU bym zostawił bo obecnie ceny z kosmosu i dostępność leży.

 

Dyski można zostawić, co kto woli. Buda do zmiany bo już wiekowa, ten cooler tez będzie się nadawał.

 

Żeby odczuć różnicę to tutaj przesiadka na 10700F z Z490 + RTX 3070 którego obecnie nie dostaniesz bo tych kart nie ma.

 

https://proline.pl/koszyk/49002952 można kombinować z obudową, chociażby nowy Fractal Meshify 2, ale to tez stówkę dopłaty.

Taniej masz Lancool II Mesh czy Enthoo Pro M TG.

 

Cena za RTX 3070 ~3000zł. w zależności od modelu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...