Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej.

 

Mam problem z nowym dyskiem. Jest widoczny w BIOSie, ale nie w Windowsie.

 

- Dysk - Samsung MZ-V7S1T0BW 970 EVO Plus 1 TB NVMe M.2
- Płyta główna - ASRock Z270 Gaming K4
- Windows 10

 

Dysk widzę w:
- BIOSie
- Menedżerze urządzeń

 

NIE widzę w:
- Zarządzaniu dyskami (i innych programach do partycji np. MiniTool Partition Wizard)
- Eksploratorze plików, Total Commanderze itp.

 

Zainstalowałem sterowniki Samsunga, próbowałem obydwu portów M.2, robiłem Windows Memory Diagnostic. Nic nie pomaga. Dysku nadal nie widać w Windowsie.

 

Co radzicie?

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Bios.jpg

Menedżer urządzeń - Stacje dysków.png

Menedżer urządzeń - Sterowniki Samsunga.png

Właściwości NVMe - nie zmigrowano urządzenia.png

Zarządzanie dyskami.png

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz jeszcze jakieś dyski to sprawdź sobie ewentualnie w manualu do płyty głównej, które linie SATA są współdzielone ze złączem M.2.

Po wpięciu nowo kupionego NVMe do złącza M.2 ze wszystkich 5 dysków łącznie miałem widoczne raptem 2 :) Musiałem poprzepinać je w odpowiednie porty, żeby były widoczne na Asrock Z170 Extreme 4, już więcej dysków mieć nie mogę mimo, że mam wolne porty :)

 

Link to post
Share on other sites

Wtedy by nie były widoczne w menadżerze urządzeń. Chyba widziałem gdzieś na którymś forum podobny przypadek, muszę go znaleźć. Chyba rozwiązaniem było resetowanie montowania w windowsie, ale nie pamiętam dokładnie o co tam chodziło.

Link to post
Share on other sites

Na forum Linus Tech Tips jeden z czytelników, który miał taki sam problem z tym dyskiem, polecił mi program AOMEI Partition Assistant.

I rzeczywiście za jego pomocą udało się rozwiązać problem.

Program widział dysk i mimo, że nie pozwalał na jego zainicjowanie, to pozwolił na stworzenie partycji. Po tym dysk jest już widoczny w Zarządzaniu dysków Windowsa i zdaje się działać poprawnie.

 

Dzięki za odpowiedzi. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...