Skocz do zawartości

Nvidia, czy AMD? Kupić, czy czekać? (+ mój setup)


Recommended Posts

Witam,

mam dylemat odnośnie wyboru karty graficznej. Nie jestem zapalonym graczem, który musi ograć wszystkie nowe tytuły w super rozdzielczościach i najwyższych ustawieniach graficznych, lecz chciałbym przynajmniej w FullHD na ustawieniach bardzo wysokich pograć. Mam dylemat między wyborem karty graficznej, a mianowicie: 3060 Ti czy 3070, lub czekać na 6800 XT?

Tak jak wcześniej wspomniałem, chciałbym pograć na multiplayerze do GTA V w wysokich ustawieniach graficznych, w rozdzielczości FullHD. Również Wiedźmin 3, czy RDR2. Karty graficznej nie planuję podkręcać. Chciałbym w niedalekiej przyszłości podkręcić procesor do 4.8GHz / 5.0GHz.

Aktualnie gram na telewizorze LG 50 calowym, 4K rozdzielczość z HDR (60Hz chyba). Z biegiem czasu dokupię dwa monitory 144Hz, zamiast korzystania z TV.

Mój budżet wynosi 3000 zł +/- 200 zł maksymalnie.

 

Specyfikacja komputera:

Intel Core i5 9600K + Noctua NH-D14
MSI MAG Z390 TOMAHAWK
HyperX 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16
Samsung MZ-V7E1T0BW 970 EVO 1 TB NVMe M.2
Seasonic SSR-550FX
Corsair Carbide 300R
3x Nzxt Aer P140

Link to post
Share on other sites

w 4k musiałbyś trochę z ficzerami graficznymi zejść, żeby te 60 kl/s na takiej 3060ti mieć, ja kupiłem tą kartę do 1440p i tutaj jest super, nawet taki killer jak rdr2 chodzi na maks detalach powyżej 60 kl/s (wiesiek 3 z modami koło 100 kl/s)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do full HD każda z wymienionych wystarczy z dużym zapasem. Do wymaxowanego 4k to minimum rtx 3080 ale to wydatek w okolicach 4k pln na tą chwilę. Jeśli potrzebujesz karty na już to po prostu bierz taką która jest dostępna od ręki, wybór będzie o wiele prostszy ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W 4K gdybym zagrał na wysokich ustawieniach, nie pogniewałbym się. ;)
Pytanie kolejne które rodzi mi się w głowie to, czy zasilacz uciągnie 3060/3070/ew. 3080? Może jednak lepiej poczekać za kartami od AMD? Na Ray Tracingu mi nie zależy, bo na tą chwilę może są maksymalnie dwie gry, w które ewentualnie zagrałbym z odpalonym RT (Call of Duty: Modern Warfare i Shadow of the Tomb Raider). 

Co do wyboru, która jest od ręki.. Mogę mieć 3060Ti, oraz 3070 od ręki - dylemat. :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...