Skocz do zawartości

Upgrade do 1000-1500 zł


Recommended Posts

Aktualnie posiadam i7 2600k 4,4 GHz+ Z77 Extreme 4 + 12 GB DDR3 1600 MHz, karta to GTX1060. Zasilacz Corsair HX620W, chodzenie BQ Rock slim. Czy do 1000-1200 zł (od biedy 1500 zł) jestem w stanie skleić upgrade, który byłby odczuwalny? Głównie używam PC pod programowanie (C, C#, PHP) i mało wymagające gierki - CS:GO, Forza Horizon 4, Forza 7 i czasami jakaś nowość. 

 

Nie mam nic przeciwko używce procesora i ramów, płytę wolałbym nową. 

 

Link to post
Share on other sites

No to niestety odpada. Zapomniałem dodać, że używam 3 monitorów, z czego ten najmniej istotny jest podpięty pod I-GPU, żeby odciążyć słabe GPU.  W takim wypadku wystarczy wziąć po prostu 10400 bez "f"? 

 

A dałoby radę wziąć coś używanego, ale wydajniejszego / dającego się podkręcić w podobnej cenie?

Link to post
Share on other sites

Problem z intelem jest taki, że do podkręcania potrzebujesz płytę z490, a dokładnie to problem polega na tym, że te płyty są koszmarnie drogie. Moim zdaniem gra nie warta świeczki, bo z tym gpu i tak niewiele zyskasz w grach, a będzie trzeba wydać z 30% więcej na całość.

Z używkami teoretycznie trafiają się perełki typu używane 8700k za 850zł I dobre mobo z370 za 400pln, ale ogòlnie ludzie wołają zazwyczaj 1000+450 i okazuje się, że niewiele drożej masz nowego 10600k z nowym mobo.
Tylko nie wiem czy gra warta świeczki, w grach 10600k podkręcony do 5ghz zyskuje zazwyczaj raptem 15% W stosunku do 10400 i to przy bardzo mocnym gpu ktòrego nie posiadasz.

No i jest jeszcze ryzen 3600, ale jak widzę ceny za niego na poziomie 1000pln to zdecydowanie wolałbym i5.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...