Skocz do zawartości

Nowy procesor i pamięć RAM


Recommended Posts

Cześć,

w związku z premierą Cyberpunk 2077, stwierdziłem, że chyba warto trochę ulepszyć moje podzespoły, a mianowicie: procesor i dorzucić RAM. Obecna konfiguracja:

- płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3V-A

- karta graficzna GeForce GTX 1060 6GB

- procesor i5-4440 3,10GHz

- RAM DDR3 8GB 1600MHz Elixir

- zasilacz Corsair 550W

 

Jaki procesor warto zakupić? Czy jest sens ładować i7-4790K? (preferowałbym procesor Intela) Oraz jaką kość (rodzaj) RAMU dokupić? Bo gdzieś kiedyś słyszałem, że jak RAMY są różne, to mogą się gryźć. Z góry dziękuję za wsparcie  :) 

Link to post
Share on other sites

Procesor na xeona 4 rdzenie 8 wątków na lga 1150 to od 1230 w górę i v3 (bez v i v2 to lga 1155)

Ram masz w 1 kości? Jak tak to druga kość 8gb najlepiej taka sama a jak nie to coś markowego goodram, kingston itp. 

 

Np. 

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-xeon-e3-1231v3-3-4ghz-jak-i7-4770-9988238858

 

Link to post
Share on other sites

Naklejka poniższa, początkowe litery kodu są inne, więc to nie jest dokładnie to samo. 

Procesor jakiś konkretny? Na innym forum w ogóle proponowali, żeby płytę główną wywalić, ale ponowna instalacja systemu mi się nie widzi. Swoją drogą, przy zmianie procesora i tak nie trzeba systemu znowu instalować?

20200202_181511.jpg.c88acd57f3badc29c67ccc7a86e555e7.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja nie instalowałem i wszystko jest ok. 

Oczywiście czy zmienić cpu czy cała podstawkę to zależy ile masz kasy i ile chcesz wydać. 

Zestaw na i3 10100f (4/8), b460 i 16gb DDR4 nowy to 900 parę PLN 

Na i5 10400f (6/12) reszta jak wyżej to około 1300 oczywiście że nowa platforma lepsza tylko ile masz kasy? 

Niby w wymaganiach było napisane że i7 ale xeon to to samo to z 1060 na średnich pograsz raczej, ale trzeba czekać na testy. W nowej platformie i tak ograniczy cię GPU. 

Podaj budżet i oczekiwania, jaki masz monitor? 

Jaka obudowa? 

Dokładny model zasilacza? 

Co do Ramu to poszukaj kość 8gb i powinno być ok na 99% jak kupisz coś markowego. 

Link to post
Share on other sites

Monitor Samsung 1920x1080 chyba 24 cale.

Chciałem za Ram i procesor intela wydać coś koło 1000 zł. Procesor ma być nowy z zaufanego sklepu (morele, x-kom itp.), jeżeli są droższe, mogę wysupłać trochę więcej, pytanie czy przy tym sprzęcie ma to sens. 

Link to post
Share on other sites

Do tego sprzętu nie kupisz nowego cpu, już nie produkują. Za 1000pln masz nowy zestaw na i3 10100f, płyta na b460 i 2x8gb ddr4. Sprzedaj swoją płytę, cpu, ram i dołóż do 1300 na i5 10400f, b460 i 16gb ram i masz zestaw na kilka ładnych lat i zbieraj na grafikę. Np na takiego 3060ti 

Link to post
Share on other sites

Chyba rzeczywiście masz rację. Zasilacz to dokładnie Corsair 550W VS ATXm EU version, 80 PLUS, będzie okey? A obudowa to Zalman Z1, aczkolwiek jest już trochę stara, może też bym od razu wymienił, polecicie jakąś?  Ważne żeby cicha.

Edytowane przez 7sebol7
Link to post
Share on other sites

Zasilacz to budżetowa konstrukcja która ma certyfikat tylko 80plus, nawet nie bronze. Jak masz go wymienić na inny budżetowy to jak nic mu nie dolega może zostać jak masz kasę (300-400) na coś sensownego typu seasonic to zmień. Dobierając zasilacz musisz wiedzieć jakie będzie teraz cpu i jakie kiedyś GPU tam wstawisz. Obudowa to w dużej mierze rzecz gustu, równie dobrze może być SPC a także BQ, Corsair itp. 

Określ się z budżetem i tym co chcesz zmienić i kiedy. 

Do nowej platformy i 1060 ten Corsair starczy, przed zmianą GPU zmieniłbym zasilacz. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za zaangażowanie, dużo mi ta pomoc daje. Podsumowując to chyba budżet określę na +-1500 zł, procesor niech będzie i5 10400f. Nie chce ponosić niepotrzebnych kosztów, czyli zasilacza w tej konfiguracji nie ma potrzeby tykać? Karty graf. nie planuje narazie zmieniać. Kupilbym procesor, płytę główną, ram i obudowę (jeszcze nie wiem jaka, fajne są te SIlentium SG1, ale nie da się napędu DVD włożyć)

I zauważyłem, że niekiedy przy procesorze jest poruszany temat chłodzenia. Poniżej daję zdjęcie co mam, ale to myślę jest standardowy wiatraczek dawany razem z procesorem? Czy jest konieczność kupowania jakiś innych chlodzen? Nie mam zamiaru podkręcać procesora.

20201205_125200.jpg

Edytowane przez 7sebol7
Link to post
Share on other sites
W dniu 5.12.2020 o 12:44, 7sebol7 napisał:

fajne są te SIlentium SG1, ale nie da się napędu DVD włożyć

W RG4 możesz.

 

W dniu 5.12.2020 o 12:44, 7sebol7 napisał:

Poniżej daję zdjęcie co mam, ale to myślę jest standardowy wiatraczek dawany razem z procesorem? Czy jest konieczność kupowania jakiś innych chlodzen? Nie mam zamiaru podkręcać procesora.

Cooler boxowy, 10400F nie podkręcisz i tak, lepszy cooler by było chłodniej/ciszej Spartan 4 Max lub Fera 3.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...