Skocz do zawartości

Z370 AORUS Gaming 7 - Problem z aktualizacją biosu


Recommended Posts

Cześć, od wczoraj mam dosyć spory problem z aktualizacją biosu na płycie Gigabyte - Z370 AORUS Gaming 7.

Przeinstalowałem swojego windowsa 10 i postawiłem całą platformę na nowo.

 

Płyta główna: Z370 AORUS Gaming 7

Procesor: Intel 8700K

Ram: Vengeance Pro 2x8GB 3200MHz

Karta graficzna: Asus GTX 1080 08G

SSD: Plextor M8Pe (systemowy)

SSD: Plextor M9Pe

HDD: Seagate 1TB

 

Po zainstalowaniu wszystkich sterowników okazało się, że zapomniałem zaktualizować BIOS, który jest sprzed paru lat i nie pozwala mi chociażby na fast boota.

Próbowałem zaktualizować go przy pomocy APP Center od Gigabyte lecz za każdym razem podczas procesu aktualizacji aplikacja samoczynnie się zamyka i instalacja nie przechodzi pomyślnie.

Podobnie jest z aktualizacją bezpośrednio poprzez BIOS, z pendrive.

Z tym wyjątkiem, że instalacja przechodzi pomyślnie ale komputer nie uruchamia się do pulpitu - ponieważ spamuje errorem "inaccessible boot device" i odsyła znowu do biosu w celu naprawy.

Jedynym wyjściem aby dostać się z powrotem na pulpit jest wgranie backupu z starego biosa ...

Próbowałem zainstalować wszystkie bardziej aktualne wersje biosu od tej, którą mam zainstalowaną fabrycznie lecz, z każdą wersja powtarza się ten sam scenariusz.

 

Ma ktoś może jakiś pomysł?

 

Link to post
Share on other sites

no ale tu Ci na niebiesko windows się wyświetla :)  nie pozmieniałeś jakichś ustawień w biosie - albo sie nie defaultnęło przy aktualizacji ? mozesz wejść w ogóle do biosu i cokolwiek w nim poprzestawiać, odczytać jego wersję ? 

Edytowane przez minas_trith
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...