Skocz do zawartości

Przygotowanie dysków pod upgrade windowsa 7 do 10 oraz zmianę procesora i płyty głównej


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Michał1989,

Recommended Posts

Posiadam:
i7-6700k
Maximus vIII Hero
TOSHIBA HDWD130 3TB
WDC WD6400AAKS-22A7B2 640.1 GB-systemowy

WD BLACK 1 TB SN750 NVMe SSD-czysty na system dla nowej konfiguracji komputera
zrobiłem że jest widoczny w windowsie 7,


oprócz tego 640gb prawie zapchany na nim mam pełno małych plików,programów,będę próbował znaleźć i usuwać wszystkie gry i

duże pliki,wyczyszczę odkurzaczem ale tak żeby nie usunęło mi zapisów z przeglądarek po tym usunę kopie zapasowe i zrobię

nową,usunę jeszcze antywirusa,ten ssd posiada program acronis wd i tego będę używał chyba,ogólnie chciałbym przenieść

wszystko do w10 potem bym sobie usuwał i instalował po trochu,

gdy już zrobię kopie systemu,czekam na procka 10850k a płyta już jest Gigabyte Z490 AORUS MASTER,

pendrive do pomocy sandisk ultra 3.0 128gb,

napęd jeszcze posiadam to może wystarczą sterowniki z płyty,

Jakieś porady na co zwrócić uwagę,co jeszcze zrobić ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No i teraz jak zwykle  problem windows uruchamia się tylko po włączeniu opcji csv,zainstalowane, zaktualizowane sterowniki i aplikacje Gigabyte, intel,bios, cały czas jednak nie widzi dysku twardego i  napędu oraz działa tylko 4 slot ram,ktoś mądry ?

Edytowane przez Michał1989
Link to post
Share on other sites

Nie no nie wierzę,wiedziałem o tym ale wydawało mi się że już tyle portów sprawdziłem że coś jest nie tak,dobra działa twardziel,teraz poszukam dla napędu xd

 

Ale z tym ramem to jest porażka sloty przedmuchałem sprężonym powietrzem,obie sztuki ram działają pojedynczo w czwartym slocie,no i po przywróceniu ustawień domyślnych muszę znowu aktywować csv,,

 

 

 

 

 

Nie polecam sposobu https://www.sobinski.pl/oprogramowanie/windows-10-brak-napedu-dvd/

były chyba te same klucze usunąłem i winda nie wstawała,jakąś funkcją przywracania usług to naprawiłem ale internet zniknął na wifi odpaliłem,a napędu nie widać

Edytowane przez Michał1989
nowe informacje
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

heh cuda się dzieją dlatego pytam,teraz inaczej sprawdziłem piny w sokecie  zdjąłem ostatni raz chłodzenie które mnie  denerwowało(dlatego miałem obawę o piny)  ale było ok,jako że chłodzenie dodatkowe miałem tylko cooler master masterliquid ml240r rgb musiałem zmienić starą budę która nie jest stworzona do takich chłodzeń ale już czekała sekira 500g to przeszedłem te problemy,od razu zmieniłem dysk m.2 z ostatniego slotu na środkowy,i teraz coś dziwnego:odpalił się od razu windows z ramami w dualu,ale biosu nie chce odpalić przy klikaniu DEL,cpu-z też ramu nie pokazuje tylko ilość i na razie to mi dolega...

 
 
Edytowane przez Michał1989
edycja
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...