Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Od jakiegoś czasu próbuje znaleźć wydajne AIO i jak z odpowiednia kultura pracy. Jak to ogólnie bywa z układami AIO, zawsze one maja jakąś gorączek, za słaba pompka, czy za cienka chłodnica itd.... Naszła mnie myśl czy miało by to sens i jak się przełożyły na wydajność, kupując dane AIO i przerobić je po swojemu. Powiedzmy kupić takie Be quite Pure Loop 120 i wymienić na tym chłodzeniu chłodnice na coś pokroju 420mm i grubości 45m. To samo rozwiązanie zastosować w przypadku Eisbaer Aurora 240 gdzie ponoć robi ta firma swietne pompki i ta pompa jest wraz z rezerwuarem i w tym przypadku wymienić chłodnicę na większą. Ewentualnie druga opcja, kupić takie chłodzenie jak MSI MAG CORELIQUID 360R, które ma wbudowana pompkę w chłodnicę ale w tym przypadku wymienić węże i blok wodny na procesor i zamienić na coś typu EK-Classic CPU Water Block, typowy blok od chłodzenie wodnego żeby ten przepływ cieczy był dużo lepszy.

Wiem ze raza usłyszę komentarze ze to cenowo się nie opłaca, oki ale nie patrząc na cenę a na sam pomysł i czy by to zdało egzamin ??

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Pomysł z większą chłodnicą wydaję się być dobrym o ile większą chłodnicą nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla małej pompki aio. Bardzo lubię ciche komputery, niestety do chłodzenia mojej i9-9900K ciężko było mi coś znaleźć ponieważ największe chłodzenie jakie mogłem wcisnąć do obudowy to 280 mm. Idealnym w moim przypadku rozwiązaniem okazało się połączenie dwóch tych samych modeli aio 240 mm w jedną pętlę. Pierwsza chłodnica przymocowana jest na górze obudowy a druga na przodzie. Całość zasilają dwie blokopompki jedna chłodzi procesor druga przyklejona jest termopadem na backplate karty graficznej. Wydajność całego układu jest podobna jak w przypadku chłodzenia 360 mm ale dodatkową jego zaletą jest chłodzenie pamięci ram karty graficznej.

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Mateusz Szafran napisał:

Pomysł z większą chłodnicą wydaję się być dobrym o ile większą chłodnicą nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla małej pompki aio. Bardzo lubię ciche komputery, niestety do chłodzenia mojej i9-9900K ciężko było mi coś znaleźć ponieważ największe chłodzenie jakie mogłem wcisnąć do obudowy to 280 mm. Idealnym w moim przypadku rozwiązaniem okazało się połączenie dwóch tych samych modeli aio 240 mm w jedną pętlę. Pierwsza chłodnica przymocowana jest na górze obudowy a druga na przodzie. Całość zasilają dwie blokopompki jedna chłodzi procesor druga przyklejona jest termopadem na backplate karty graficznej. Wydajność całego układu jest podobna jak w przypadku chłodzenia 360 mm ale dodatkową jego zaletą jest chłodzenie pamięci ram karty graficznej.

Napisano 3 Grudnia 2020

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 28.07.2022 o 21:44, Rebelmind napisał:

Złota łopata 2022? :D

Może i tak, ale zdaje się, że ja się dołączę niebawem do tematu :)

Dokupiłem MSI 240R do mojego MSI 360R ponieważ urwałem jedno z ramion pompki xD Jutro powinno być i spróbuję połączyć chłodnice i jak pompka da radę to będę zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...