Skocz do zawartości

Zestaw za około 17k, czy wszystko ze sobą współgra?


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie, proszę o poradę odnośnie tego zestawu, komputer będzie do wszelakich zastosowań, ale głównie praca biurowa + oglądanie filmów, wiem jak to brzmi przy zestawie za taką kwotę, komputer składam na prośbę brata, który się na tym w ogóle nie zna lecz jak to określił: ma być TOP na lata i tyle ;)

 

Procesor: AMD Ryzen 9 5900X

Karta graficzna: Zotac Geforce RTX GAMING Trimity OC 10GB DDR6X

RAM: G.SKILL 2x32GB 3600 Mhz CL18 Ripjaws V

Płyta główna: ASUS TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI)

SSD: Samsung 1TB M2.PCie NVMe 970 EVO Plus

HDD: Seagate BARRACOUDA 2TB 7200 obr. 256MB

Zasilacz: Silentium PC Supremo FM2 750W 80 Plus Gold

Chłodzenie: Corsair iCUE H115i RGB PRO XT 2x140mm

Obudowa: Corsair Carbide Series 678C Low Noise TG ATX White

Monitor: LG 27GN950-B NanoIPS 4K HDR

 

Nasuwają mi się 4 pytania;

 

1. Proszę o analizę obecnego zestawu i sugestie czy coś warto zmienić (np producenta karty graficznej, czy model zasilacza) żeby za podobne pieniądze uzyskać lepsze parametry, lub może jakiś element można u innego producenta zakupić taniej przy zachowaniu podobnych parametrów.

2. Proszę o analizę czy coś się ze sobą "nie gryzie", lub nie ma jakiegoś wąskiego gardła i jeśli tak to proszę o propozycję ewentualnych zmian.

3. Zależy mi na tym aby komputer był cichy - w związku z tym proszę o sugestię czy wybrana przeze mnie obudowa, chłodzenie wodne, czy zasilacz sprawdzą się, czy może coś innego sprawdziłoby się lepiej?

4. Proszę o informację czy karta sieciowa Intel Wireless AC-9260 Wi-Fi 5 z obsługą 2x2 MU-MIMO, w którą wg. opisu wyposażona jest płyta główna którą wybrałem zapewnia wysoką przepustowość bezprzewodowoego połączenia z internetem za pomocą routera wifi, czy lepiej wziąć płytę główną w wersji bez wifi i osobno dokupić kartę wifi? Jeśli tak to jaką - proszę o propozycję. Komputer będzie łączył się bezprzewodowo przez router i zależy mi na szybkim połączeniu internetowym.

 

Dzięki wielkie za wszelką pomoc

Link to post
Share on other sites

Wiem, że mało konkretnie, ale powiedz bratu, że TOP to będzie ewentualnie na góra dwa lata...Dlatego MOIM zdaniem, nie warto ładować tyle kasy od razu, ale jak ktoś ma i chce, to jego sprawa. Pewnie się koledzy odezwą i pomogą...:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, marko22 napisał:

A to taka moja propozycja...... 

 

Spoiler

www-morele-net-koszyk.png

 

MOBO droższe od procesora, po co? Z490 Aorus Pro AC za niecałe 900zł jest tu aż nadto.

SSD 500GB w zestawie za 12 000zł? na dodatek nie będzie z niego pożytku, taniej to mamy 1TB Evo 970 który w PC do gier jest aż nadto.

RAM 3200MHz, Ventus ze słabym chłodzeniem?

 

Jeszcze jedna tego typu porada, a dostaniesz po łapach.

 

18 godzin temu, marko22 napisał:

bez HDD. Ale to już drobiazg :D 

Kup sobie taki zestaw wtedy się pośmiejemy. 

Link to post
Share on other sites

Czemu się czepiasz? Bez dysku, bo to raczej oczywiste, że zawsze jakiś wybierze. Nie spinaj się tak Panie moderatorze. Więcej luzu. Na system 500GB jest w sam raz. A reszta śmieci idzie na kolejny. To w kwestii niezaśmiecania systemowego. Ale co kto woli. Ventus ze słabym chłodzeniem? Zgłaszałeś to do MSI? 

Link to post
Share on other sites
50 minut temu, marko22 napisał:

Ventus ze słabym chłodzeniem?

 

No chłodzenie szału nie robi ale można to opanować ręcznie. Poprawić fabrykę. 
Zamiast wrzucać kolejne propozycje, lepiej będzie zmienić tok myślenia głównego zainteresowanego. 

 

Ten monitor do pracy biurowej, filmów szału nie robi. Szczególnie w filmach jak się trafi trefną czerń. Tutaj zdecydowanie coś wiekszego, coś w proporcjach 21:9 czy 32:9. Ale to moje zdanie. GPU zapewne i tak wpadnie takiej jakie będzie wreszcie dostępne. Zasilacz spc w takiej konfiguracji, to kiepski żart. 

 

Ogólnie przepłacone, i j/w już ktoś napisał. Miliony na top na 2 lata. 

 

Jak się brat nie zna, to wdaj 1/2 - 2/3 pieniędzy, zrób mu przysługę i powiedz mu, że to nadal top. 

 

Będzie w ogóle coś więcej grane? 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I to są tylko propozycje. A co on zrobi, to jego wola. Fakt niepodsunięcia przeze mnie propozycji dysku raczej nie powinien skłaniać do dawania zaraz po łapach. Bądźmy poważni ale i tolerancyjni. Może jeszcze kolor wtyczek będziemy pisać i kabelków. Rzeczy oczywiste są rzeczami oczywistymi. No, dla kogoś, kto ma jako takie obeznanie w temacie. A autor tematu jakieś ma. Może nie do końca zgodne z myślą tych bardziej technicznych, ale jednak. Pamięci 3200 do tego Intela to po prostu kompromis. Wyższa częstotliwość po prostu jest nieadekwatna do kwot wydawanych na pamięci. Tylko nie myśleć proszę, że skoro sam takie kupiłem, to i takie proponuję. Bo z chęcią może wziąłbym i lepsze. Ale uważam, że są ok. Zwłaszcza jeśli on chce to do filmów, biura i sporadycznego grania. Ale jak już taką kwotę się przeznacza na sprzęt, to można się zastanowić odrobinę dłużej i wziąć jeszcze coś lepszego. Tylko w taki sposób można kasę wydawać bez końca. Wiem coś o tym. A że nie jest to sprzęt na lata, to wiadomo. Technika idzie cały czas do przodu.

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, marko22 napisał:

I to są tylko propozycje

 

Akurat nie urządzamy wyścigu propozycji z 30 zestawami w jednym temacie od A do Z po RGB itp. 
Nie tędy droga żeby autor głupiał pod natłokiem propozycji.

Następnym razem warto się tak rozpisać wrzucając propozycję. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...