Skocz do zawartości

Komputer się resetuje po X czasie od włączenia gry


Recommended Posts

Witam,

Mam taki PC:

MOBO: MSI Z77A-GD65
CPU: Intel Core i7 2700K
COOLER CPU: Scythe Mugen II Rev b
GPU: MSI GTX 970 GAMING
RAM: Corsair Vengeance Low Profile 16GB (4x4GB)
CASE: Lancool PC-K58
PSU: XFX TS 550W
SSD: Samsung 830 128 GB
HDD: Samsung F3 HD103SJ 1TB
DVD: Samsung SH-222BB

Komputer leciwy, ale taki mi wystarcza do internetu i battlefielda 4 ale powstał problem. Zasilacz ma 2,5 roku, do tej pory było ok. Można było pograć cały dzień bez żadnych problemów aż do teraz. Od blisko 2 tygodni po włączeniu BF4 resetuje mi się komputer bez żadnego błędu - dosłownie jakbym mu prąd odłączył. Nie ma reguły, nieraz po 10 sekundach od włączenia gry, czasami po godzinie. Nie da się pograć. Nie próbowałem innych gier. Włączyłem OCCT na godzinę i nic nadzwyczajnego. Grafika temperatura max 70*, procek 60* reszta nic nadzwyczajnego. Ktoś może miał coś podobnego? Zasilacz może się kończyć, jakaś wada w nim czy coś? Wiem że teraz to wróżenie z kuli, ale nie wiem jakie dane mam zapodać - nie znam się tak dobrze na diagnozie itp.

Edytowane przez astalawistaa
Link to post
Share on other sites

Zasilacz kupiony nowy, miałem wcześniej bequita 630 ale po 6 latach coś w nim strzeliło i kupiłem ten drugi.

Próba uruchomienia HWInfo64 jako sensor-only zawiesza? komputer. Czarny ekran z kwadratowym U z lewej strony potem jakiś ala bsod "twoje urządzenie napotkało problem i wymaga ponownego uruchomienia. Trwa zbieranie informacji o błędzie (...) uruchomiony ponownie"

Próba wykonania testu power w OCCT skutkuje natychmiastowym restartem komputera, zachowanie identyczne jak przy grze.

Link to post
Share on other sites

Na początek - odepnij HDD i DVD i sprawdź. Jak już wiesz, że HW info robi problem, nie musisz odpalać gry. A przypuszczam, że dysk szwankuje. Jak nie pomoże, Wyciągaj kości pamięci i testuj. Masz ich 4 sztuki. Może któraś jest uszkodzona.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, astalawistaa napisał:

po włączeniu BF4 resetuje mi się komputer bez żadnego błędu - dosłownie jakbym mu prąd odłączył

Ja bym jednak obstawiał zasilacz w tym przypadku. Dysk przeważnie freezuje a ram bsoduje kompa, resety bez zapowiedzi to raczej zasilanie. Sprawdź jeszcze czy wszystkie kabelki dobrze podłączone w środku i jeśli podłączony komp jest do listwy to daj bezpośrednio do gniazdka.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Zamówiłem zasilacz Corsair TX 750W (CP-9020131-EU) tak żeby już był na poczet nowego komputera jak coś, ma być dzisiaj na paczkomat to będzie pewność czy to on czy nie. Z drugiej strony to martwi mnie ten fakt, że nie dało się uruchomić programu HWInfo64, jakiś czas temu też win 10 wypuścił jakąś sporą aktualizację więc i może ona coś ma z tym wspólnego nie wiem. Podaję jak coś wyniki z HD Tune

Odpięcie dysku chyba nic nie da bo na nim mam grę więc nie sprawdzę potem czy dalej tak jest, chyba że odpalając OCCT pod power.

11.jpg

22.jpg

33.jpg

Link to post
Share on other sites

Dlatego Ci napisałem. Nie musisz odpalać gry, a samo HWinfo. Nie wiem, o jakiej aktualizacji piszesz, ale u mnie działa. I mam zaktualizowany system do samego końca. Druga rzecz - chcąc wyeliminować dysk, gdzie masz grę, nie widzę problemu zainstalować ją na drugim. No chyba, że się nie zmieści. Patrząc na te screeny chyba są ok. A po trzecie - oby to był tylko zasilacz. 

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, marko22 napisał:

Dlatego Ci napisałem. Nie musisz odpalać gry, a samo HWinfo. Nie wiem, o jakiej aktualizacji piszesz, ale u mnie działa. I mam zaktualizowany system do samego końca. Druga rzecz - chcąc wyeliminować dysk, gdzie masz grę, nie widzę problemu zainstalować ją na drugim. No chyba, że się nie zmieści. Patrząc na te screeny chyba są ok. A po trzecie - oby to był tylko zasilacz. 

W niektórych przypadkach nowa aktualizacja wysypuje komputer bez żadnego bsod. Jest tylko power kernel 41 w logach. Miałem ten przypadek na moim stacjonarnym (zrobiłem sobie downgrade do w7 i przeszło) oraz na laptopie, gdzie nie bardzo widzę możliwość żeby niezbyt stara bateria spowodowała taki problem. Na PC jednak intensywność tego problemu w moim wypadku była dużo większa. Laptop się raptem raz wysypał, a PC walił reset po kilkudziesięciu minutach wyświetlania pulpitu. Nie jestem może ekspertem, ale moim zdaniem jeśli sprzęt nie wykazuje jakiś dodatkowych przesłanek, że jest uszkodzony to warto potestować komputer pod linuxem albo starszą wersją win10 jeśli w ogóle można ją jeszcze dostać. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli można się dopytać co do rozwiązanego tematu, mam podobny problem w grach tylko u mnie to wyglada tak że podczas jakiejs w miarę wymagającej gry na full ustawieniach komputer się resetuje ale przez jakies 10-15 sekund po tym jak ekran zrobi się czarny slychac jeszcze dzwięki z gry czy z discorda. Pytanie jest takie, czy to też moze być zasilacz czy raczej nie jezeli slychac te dzwieki?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...